کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ ویژگی آدم‌های راست گو

راست گو بودن یکی از خصیصه‌های ارزشمند در دنیای مملو از وعده و وعیدهای کاذب و دروغین است.

در این نوشتار ۵ خصیصه‌ی آدم‌های راست گو را واکاوی خواهیم کرد. چندتا از این ویژگی‌ها در شما وجوددارد؟

truthful-298x200

۱.آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها دنبال محبوبیت به هر قیمتی نیستند.

آدم‌های راست گو اهمیت نمی‌دهند که همتایان در مورد آنها چه فکر می‌کنند. آنها فقط همانی هستند که باید باشند، و آدم‌های دیگر باید یا آنها را بپذیرند یا بگذارند بروند.

 ۲.آن‌ها پای اعتقادشان می‌ایستند.

راست گوها به دنبال جنگیدن نیستند، ولی هم‌چنین اصلاً نمی‌ترسند با صداقت نظر و ذهنیت‌شان را ابراز کنند.

آدم‌های راست گو نظرات و عقایدشان را حتی زمانی که اعتقادشان برخلاف اکثریت است بیان می‌کنند. با این که ممکن است این کارشان، مدیران دلواپس دیوان سالاری را آزرده کند، ولی بیشتر آدم‌ها به راست‌‌‌ گویان احترام خواهند گذاشت و تحت تأثیر آن‌هایی هستند که می‌خواهند در برابر ذهنیت کاذب مرکز توجه ایستادگی کنند.

۳.آن‌ها پوست کلفت هستند.

راست گویی مستلزم داشتن پوست کلفت است. بعضی از آدم‌ها دوست ندارند حقیقت را بشنوند، و وقتی شما آزادانه واقعیت را در ظرف یا طبق اخلاص می‌گذارید، بعضی ممکن است تحمل نکنند و بخواهند آن را با عصبانیت به صورتتان بکوبند (به علاوه کمی سم هم چاشنی‌اش کنند). آدم‌های راست گو ممکن است قربانی بدون دفاع و سپر باشند، بنابراین لازم است پوست کلفت باشند.

 ۴.آن‌‌‌ها دوست‌های صمیمی دارند.

آدم‌های راست‌گو اغلب دوستی‌های فاخر و با معرفت دارند. دیگران می‌دانند که دوست راست گو پشت‌ سر آنها غیبت و گله نمی‌کند و در عوض هر مسئله‌ای را تو روی آنها می‌گوید. این نوع اعتماد، به دوستی‌های عمیق‌تر و سالم‌تر می‌انجامد.

 ۵.آن‌ها قابل اعتماد همتایان هستند.

همتایان به دنبال کمک افراد راست‌گو هستند، چون می‌دانند می‌توانند روی مشاوره و توصیه‌های حقیقی و واقع بینانه‌ی آنها حساب باز کنند. بعضی آدم‌ها به شما دروغ می‌گویند و داستانی را به شما می‌گویند که دوست دارید بشنوید. آنها این کار را به این خاطر می‌کنند که از لطمه‌زدن به احساسات اجتناب کنند، ولی افراد واقعاً چند برابر آن نیاز دارند حقیقت تلخ و سخت را بشنوند. دیگران به این علت به آدم‌های راست‌گو اعتماد می‌کنند که به آنها می‌گویند واقعیت چیست، بدون این‌که بر حقیقت سرپوش بگذارند یا آن را شیرین‌تر جلوه ذهند.

آیا کیفیت دیگری را از آدم‌های راست‌گو از قلم انداخته‌ام؟ آن چه از قلم افتاده است در بخش اظهارنظر با ما به اشتراک بگذارید.

 

ترجمه: تحریریه  سایت کسب و کار بازده- امیر پوریانسب

نویسنده: لری کین

منبع: لایف هک

موضوع محوری:

آدم های راست گو

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۲۲ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی