کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ روش تقویت اراده

تقویت اراده با ۵ روش ساده

تقویت اراده به ما نیروی کافی را برای حل و فصل امور و غلبه بر دشواری ها می دهد. زیرا اراده به ما انرژی و سرسختی لازم را برای غلبه بر چالش‌‌ها، توانایی استقامت در برابر شکست، و قدرت تحمل کشمکش یا استرس را می‌دهد در غیر این صورت ممکن بود مجبور شویم از اهداف یا پروژه‌هایی که باید به آنها اهمیت بدهیم بگریزیم.

اراده

به آخرین دفعه‌ای فکر کنید که تقلا می‌‌کردید بر وظیفه‌ا‌‌ی ملال‌آور یا سخت تمرکز کنید. احتمالاً هرقدر تقلا می‌کردید نمی‌‌‌توانستید حواس‌تان را جمع و جور کنید و احساس می‌‌کردید کار از کنترل شما خارج شده است، تا این‌که ناگهان توانایی تمرکز بر آن را از دست دادید و نمی‌دانستید چگونه دوباره تمرکز کنید. همه‌ی ما گاهی اوقات چنین احساسی داریم.

حتی در این لحظات، وقتی دارید احساس می‌کنید با غرایزتان می‌جنگید، می‌توانید وقت‌کشی را متوقف کنید و به تمرکز دست یابید. شما فقط نیاز دارید دوباره اراده‌‌‌تان را شارژ کنید.

مک‌گو‌نیگال، روان‌شناس استاد دانشگاه استنفورد و نویسنده‌ی کتاب “غریزه‌ی اراده” (۲۰۱۱) می‌گوید: ” اراده به ما انرژی و سرسختی لازم را برای غلبه بر چالش‌‌ها، توانایی استقامت در برابر شکست، و قدرت تحمل کشمکش یا استرس را می‌دهد در غیر این صورت ممکن بود مجبور شویم از اهداف یا پروژه‌هایی که باید به آنها اهمیت بدهیم بگریزیم.”

اراده‌‌ی شما مثل یک عضله کار می‌کند – باید آموزش ببیند، پرورش یابد، و حفظ شود. مک گو نیگال می‌گوید: “آدم‌های زیادی به من گویند که اراده ندارند.” و می‌افزاید: “ولی من تا به حال مشاهده یا مطالعه نکرده‌ام چیزی به عنوان ژن اراده وجود داشته‌باشد”

آدمی می‌تواند یادبگیرد اراده اش را بهبود بخشد، پس در این‌جا ۵ توصیه برای تقویت اراده آورده شده‌اند که می‌توانید با آنها شروع کنید و اراده خود نیرو ببخشید:

۱. اهداف‌تان را به‌خاطر بسپارید.

اگر احساس می‌کنید نیروی اراده‌ی شما زیر آب رفته یا سست شده است، به کارهای جاری‌تان به صورت یک قدمگاه سنگ‌چین برای عبور از رودخانه یا باتلاق نگاه کنید و فکرکنید که به شما در رسیدن به اهداف‌تان کمک می‌کنند.

مک گو‌نیگال می‌گوید: ” اراده‌ی شما در صورتی که از اهداف و ارزش‌های‌تان فاصله بگیرد به آسانی تهی و خالی می‌شود.”

مثلاً، فرض کنید شما فاکتور نوشتن را دوست ندارید. اگر به آن به صورت یک کار منفرد و جداافتاده نگاه کنید تمرکز انرژی برای انجام آن سخت خواهد شد. ولی اگر به آن به عنوان یکی از راه‌های بسیار برای ساختن یک کسب و کار پر ‌رونق واکنش نشان دهید، آن‌گاه اشتیاقی که برای کسب و کار خود احساس می‌کنید به شما انگیزه خواهد داد بر فاکتور نوشتن تمرکز کنید – و حتی از آن لذت ببرید.

۲. تمرین کنید با استرس روبه رو شوید.

وقتی برای رسیدن به هدفی کار می‌کنید، شما محدود به کار در زمان‌های دشوار هستید. برای رسیدن به اهداف جاه‌طلبانه، باید در شرایط پراسترس، حتی وقتی تهدیدهای عصبانیت، ترس، یا خستگی شیره‌ی اراده‌تان را می‌مکند، ایستادگی و مقاومت کنید.

مک گو‌نیگال می‌گوید: “حضور ذهن به شما در مواجهه با استرس و تقویت اراده کمک می‌کند. باید با مدیتیشن به حضور ذهن برسید یا بهتر از آن یوگا یاد بگیرید تا بر ناراحتی و یاس غلبه کنید و با آن به آرامش و اطمینان‌خاطر دست یابید.

۳. اشتباه‌هایتان را عفو کنید.

شما محدود به اشتباه‌هایتان هستید، ولی اگر آن اشتباهات را بپذیرید اراده‌ی‌تان نیرومندتر خواهد شد. مک گو‌نیگال می‌گوید: “بخشیدن خودتان به‌خاطر اشتباه‌هایتان انگیزه و تمرکزتان بر اهداف را افزایش می‌دهد.”

درد شکست‌تان با مهربانی و مهرورزی ‌یک دوست التیام و شفا می‌یابد، ولی باید به روش‌هایی تمرکز و توجه کنید که بتوانید کار بهتری را دفعه‌ی بعد انجام دهید. مک گو‌نیگال می‌گوید: “این بسیار متفاوت از خودانتقادی معمول یا تقویت “من” است. این کار همزمان به شما اجازه می‌دهد حال‌تان بهتر شود و در عین حال رشد کنید”.

۴. با همکاران رابطه برقرار کنید.

اراده طبیعتاً وقتی در اوج قرار دارد که احساس می‌کنیم دیگران کارمان را تصدیق و تقدیر می‌کنند. مک گو‌نیگال می‌گوید: “ما فکر می‌کنیم اراده چیزی انعطاف‌ناپذیر و شخصی است، ولی هرقدر با مردم با اراده بیش‌تر ارتباط برقرار کنیم نیروی اراده‌ی بیش‌تری را احساس می‌کنیم.”

وقتی احساس می‌کنید بی‌انگیزه یا پریشان‌حال هستید، بروید با یک همکار صحبت کنید یا همکاران‌تان را به ناهار دعوت کنید. با ایجاد اوقات خوش کاری با آدم‌هایی که برای شما اهمیت دارند می‌توانید روی هدفی مشترک تمرکز می‌کنید، و این روش اثربخش جالبی برای ترمیم و اعاده‌ی اراده‌تان هست.

۵. اعتماد کنید آسان‌تر می‌شود.

اغلب ما دست و پای بیهوده می‌زنیم تا خودمان را در انجام‌‌ وظایف سخت مشغول نگه ‌داریم، چون گاهی ناخودآگاه، تصور می‌کنیم در آینده از این هم سخت‌تر خواهد شد. ولی سرانجام احساس شکست یا ناامیدی می‌کنیم و تسلیم می‌شویم.

برای مبارزه با این احساس، به‌خاطر بسپارید مهارت شما با عمل و تمرین بهبود می‌یابد. مک گو‌نیگال می‌گوید: “خوب است که بدانید وظیفه‌ای دشوار و طاقت‌فرسا است، ولی هرگز به خودتان این داستان را نگویید که همیشه سخت خواهد بود.” احتمالاً آن وظیفه هر بار که انجام شود یک خورده آسان‌تر می‌شود.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: نادیا گودمن   

منبع: آنتروپرانور

تقویت اراده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۸۲ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی