کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ رسوایی های مالی بزرگ جهان در ۲۰۱۵

رسوایی های مالی بزرگ جهان در ۲۰۱۵

رسوایی های مالی بزرگ را جهان در ۲۰۱۵ شاهد بود که در این نوشتار به آن ها پرداخته می شود .

ماجرای دیزل گیت شرکت فولکس واگن و رشوه خواری‌های سب بلاتر، رییس سابق فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا از بزرگترین رسوایی های مالی جهان در سال ۲۰۱۵ بوده‌اند.

رسوایی های مالی

۱. بزرگ‌ترین رسوایی را شرکت فولکس واگن رقم زد. در حالی که همه فکر می‌کردند موتورهای محصولات این شرکت مثل فرشته‌ها دقیق و درستکارند، کارگران این شرکت در حال کار گذشتن سیستم‌های پیچیده در خودروهای این شرکت برای دروغ گفتن به مشتریان و دور زدن تست‌های میزان تولید آلایندگی بودند.

۲. دیگر فرد متقلبی که دستش در این سال رو شد، سب بلاتر، رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبلال (فیفا) بود. مقامات فیفا از مدت‌ها قبل مظنون به گرفتن رشوه در قبال اعطای حق پخش بازی‌ها و حق میزبانی مسابقاتی نظیر جام جهانی بودند.

رو شدن دست مدیران متقلب فیفا برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امریکایی از جمله کوکاکولا و مک دونالد را که در زمره حامیان مالی فیفا بودند نگران ساخت.

۳. رسوایی دیگر، مربوط به رسوایی حسابرسی شرکت الکترونیکی توشیبا بود. این شرکت در ماه سپتامبر اذعان کرد که در طی ۷ سال میزان سوددهی‌اش را حدود ۲ میلیارد دلار بیش از حد واقعی اعلام کرده است.

پس از افشای این رسوایی، هیسائو تاناکا مدیرعامل و رییس شرکت از سمت خود استعفا داد و نتایج تحقیقات مستقل انجام شده نشان داد که «توشیبا یک فرهنگ جا افتاده سازمانی داشته که بر اساس آن تصمیمات مدیریتی نباید به چالش کشیده می‌شدند» و اینکه «کارمندان از طریق به تعویق افتادن گزارش‌های زیان یا انتقال برخی هزینه‌ها به سال‌های بعد، برای حسابرسی‌های غلط و نادرست تحت فشار قرار می‌گرفتند.»

۴. در ماه اکتبر اندرو لفت، یک کارگزار بورس شرکت داروسازی والینت را به استفاده از یک شرکت داروسازی دیگر به نام فیلیدور برای بزرگ جلوه دادن تصنعی فروش‌های خود متهم کرد. افشای این رسوایی موجب از بین رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران به این شرکت شد.

۵. پنجمین رسوایی مربوط به شرکت داروسازی تورینگ بود. پس از اینکه شرکت داروسازی مارتین شکرلی قیمت یک دارو را که برای مداوای مبتلایان به اچ‌ای وی مورد استفاده قرار می‌گرفت ۵ هزار درصد افزایش داد و قیمت هر قرص را به ۷۵۰ دلار رساند، وی به پسر بد صنعت دارو معروف شد.

در اواسط ماه دسامبر دولت امریکا شکرلی را به اتهام کلاهبرداری درفعالیت‌هایش زمانی که وی قبل از شرکت تورینگ در شرکت رتروفین کار می‌کرد بازداشت کرد. این مدیر مالی به استفاده از سهام شرکت رتروفین برای پرداخت پول به سرمایه‌گذارانی که به دلیل مدیریت بد وی در گذشته پول خود را از دست داده بودند، متهم شد.

شکرلی همچنان معتقد است که بیگناه است زیرا مدارک کمی در مورد کلاهبرداری وجود دارد، زیرا سرمایه‌گذاران وی پول خود را از دست نداده‌اند.

سایت کسب و کار بازده

۵ رسوایی های مالی بزرگ جهان در ۲۰۱۵

منبع: تسنیم

(مشاهده ۸۲ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۵ رسوایی های مالی بزرگ جهان در ۲۰۱۵”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 1٫545 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت