کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ راه کمک برای درمان معتادان مواد مخدر

مبارزه با اعتیاد هرگز آسان نیست، به ویژه هنگامی که شخص قربانی حمایت نشود. هنگامی که یکی از عزیزان‌تان وارد مرکز درمان می‌شود، راه‌های فراوانی برای کمک به درمان‌اش وجود دارد. در این نوشتار ۵ راه کمک برای درمان معتادان مواد مخدر آمده است.

۵ راه کمک برای درمان معتادان مواد مخدر

در ادامه به ۵ راه کمک برای درمان معتادان مواد مخدر اشاره می‌کنیم.

۱. در دسترس باشید

اجازه دهید عزیزتان بداند می‌تواند با شما صحبت کند. با گوش دادن به حرف‌هایش احترام‌تان را به وی نشان دهید. به حرف‌هایش، در مورد همه‌ی موضوعات گوش کنید، از قبیل زمانی که در توان‌بخشی گذرانده است تا این‌که درحال‌حاضر چه احساسی دارد. خواه با یک تماس تلفنی کوتاه باشد یا ملاقات یا ناهار خوردن در یک اغذیه‌فروشی محلی، به وی اجازه دهید افکار و احساسات‌اش را با شما درمیان بگذارد؛ با این کار رابطه‌تان را مستحکم کنید و از لغزش دوباره‌اش به باتلاق اعتیاد جلوگیری کنید.

مطلب مرتبط: ۷ راه ترک اعتیاد که شدیدا موثر هستند

۲. در منزل‌تان را به روی‌اش بگشایید

علاوه بر این‌که بودتان در کنار عزیزی که از در حال درمان اعتیادش است اهمیت دارد، گشودن درب منزل‌تان به روی‌اش نیز نشان می‌دهد چه‌قدر زندگی‌اش برای‌تان مهم است. در هنگام سختی‌ها، وی باید بداند کسی را دارد که می‌تواند نزدش برود؛ وقتی که جای دیگری برای رفتن ندارد شما چراغ راه و نور امیدی در شب آشفته و به‌هم‌ریخته‌ی زندگی‌اش هستید. حتما نیازی نیست اتاق اضافه داشته باشید – حتی یک کاناپه هم می‌تواند بهشت امنی برای عزیزی باشد که در حال جنگیدن برای بازگشت به زندگی عادی‌اش هست.

۳. با هم به دنبال سرگرمی بگردید

مشغول شدن باعث انحراف ذهن می‌شود و کشکمش‌های جاری را به عقب می‌راند. بنابراین، برای کسانی که در حال درمان اعتیاد هستند مهم است فعالیت‌های پیش از اعتیادشان را که از انجام آنها لذت می‌بردند دوباره از سر بگیرند. انتخاب یک سرگرمی یکی از بهترین راه‌هایی است که عزیزتان مشغول فعالیت‌های خارج از خانه شود و با آدم‌هایی که دارای علاقه‌های مشابه هستند دوست شود. به ویژه، سرگرمی‌هایی که ذهن را تحریک می‌کنند و/یا بدن را به چالش می‌کشند بسیار سودمند هستند.

مطلب مرتبط: ۱۰ کشور با بیشترین اعتیاد موادمخدر در دنیا

۴. گروه‌های پشتیبانی را به وی پیشنهاد دهید

شاید در ابتدا کم‌ارزش به نظر برسد، ولی تشویق عزیزتان به شرکت در جلسات یا برنامه‌های مخصوص افراد در حال درمان اعتیاد به مواد مخدر فکر خوبی است. گاهی اوقات آدم‌ها نیاز به حمایت از جانب کسانی دارند که با شرایط مشابه‌ای روبه‌رو بوده‌اند. کشف این مسئله که وی تنها شخصی نیست که با اعتیاد می‌جنگد، اهمیت زیادی دارد. چه کسی می‌داند؛ شاید شرکت در گروه پشتیبانی به عزیزتان کمک کند تا روش‌های موثرتری برای گذراندن روند درمان بیابد.

۵. بی‌قیدوشرط دوست‌اش داشته باشید

این دوره از زندگی عزیزتان، زمان بسیار سختی است. وی به شما نیاز دارد، حتی اگر به این مسئله اقرار نکند. نیاز دارد همراه‌اش از میان تاریکی‌ها عبور کنید و برای داشتن زندگی بدون مواد مخدر کمک‌اش کنید.

گاهی اوقات قضاوت کردن برای‌مان کار آسان است. ولی این کار باعث می‌شود قدرت‌مان را برای مراقبت حقیقی از دیگران از دست بدهیم. اگر عزیزتان را به خاطر اشتباهات و زندگی قبلی‌اش محکوم کنید، فقط با دورتر راندن‌اش، ریسک بازگشت‌اش به مواد مخدر و الکل را بیش‌تر می‌کنید.

اگر اعتیاد به مواد مخدر رابطه‌تان را در گذشته خراب کرده است، اکنون زمان حرکت رو به جلو است، زیرا هیچ چیزی تلخ‌تر و دردآورتر از این نیست که حسرت بخورید‌ای کاش پیش از آن‌که دیر می‌شد مسئله را حل می‌کردم.

اعتیاد می‌تواند تاثیر بزرگی بر روابط خانوادگی داشته باشد. ترکیبِ این ۵ ایده در رابطه‌تان با عزیزتان می‌تواند از بروز اتفاقات تلخ مشابه‌ای که برای افراد دیگر پیش آمده، جلوگیری کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: لایف هک

۵ راه کمک برای درمان معتادان مواد مخدر


مطالب مرتبط
رازهای زبان بدن:۹ راز زبان بدن که موفقیت تان را تضمین می‌کند
شخصیت شناسی از روی دندان: شکل دندان تان از شخصیت‌تان چه می‌گوید
۱۵ عادت روزانه زوج های موفق و شاد
کسب و کار اینترنتی: ۷ راه برای بهبود کسب و کار اینترنتی
۱۷ درمان خانگی تنگی نفس که بسیار موثر هستند
۷ گام برای اینکه زندگی دلخواه تان را داشته باشید
یافته‌های اخیر پژوهشگران: شیر برای استخوان ها فایده زیادی ندارد
مصرف زنجبیل :۱۳ اتفاق که با مصرف روزانه زنجبیل در بدن تان می‌افتد
۲۶ فایده ترکیب عسل و دارچین که شگفت انگیز هستند
۱۰ بهترین خوراکی برای جوان تر دیده شدن
فواید طب سوزنی: ۱۶ فایده طب سوزنی برای سلامتی و زیبایی
پسوریازیس: ۲۵ درمان خانگی پسوریازیس در دست‌ها، پاها، و تمام بدن

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی