کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ راه کمک به سلامت روانی دانش آموزان در طول امتحانات

آلیس ویکتور فعال موسسه‌ی سلامت روان یانگ مایندز (ذهن جوان) درباره‌ی فشاری که در فصل امتحان احساس می‌کرد و نیز این‌که چگونه معلمان می‌توانند دانش آموزان را برای مقابله با استرس‌شان یاری کنند، صحبت می‌کند.

5250

ساکت نمانید

به عنوان معلم، شما می‌دانید که دانش آموزان تان به روش‌های مختلف نظر خود را بیان می‌کنند. صحبت کردن در مورد سلامت روان آنها تفاوتی نم‌کند؛ پس نظراتی را که یک شخص جوان بیان می‌کند، هر چند مختصر، نادیده نگیرید، حتی اگر چیزی شبیه شوخی‌های کلاسی باشد. هر کسی دارای سطوح مختلفی از حساسیت است، و چیزی را که شما ممکن است به عنوان یک نظرِ بی‌ارزش نادیده بگیرید می‌تواند کوچکترین اشاره‌ای به یک مسئله‌ی بزرگ‌تر باشد.

در این مورد نیز ساکت نباشید. سر گفت‌وگو را با آن فرد جوان درباره‌ی نظری که داده‌است باز کنید. یک حرکت کوچک و همدردی مانند این ممکن است آنها را تشویق کند تا مسائل جدی‌تری را با عنوان کنند.

گشاده رو باشید

این‌که دانش آموزان تان به شما احترام بگذارند و شما یک رابطه‌ی حرفه‌ای را با آنها حفظ کنید، مشخصا مهم است. با این‌حال، هنگام صحبت کردن در مورد استرس و سلامت روان، این امر کمک می‌کند به خاطر بسپاریم که همه‌ی ما انسان هستیم. با شاگردان‌تان آن‌گونه رفتار کنید که با دیگران برخورد می‌کنید – نه مانند جوانانی که هیچ وجه اشتراکی با شما ندارند. با راستگویی و گشاده رویی، تا حد ممکن از توهین و تمسخر دوری کنید

آن‌چه‌که در فصل امتحانات برایم از همه چیز مفیدتر بود، شنیدن مثال‌های صادقانه‌ای – و بعضی وقت‌ها افشاگرانه –از شرایط پر استرس و کشمکش‌های سلامت روان بود، هم از سوی هم‌تایانم و هم از سوی بزرگترهایی که تحسین‌شان می‌کردم. این به من کمک می‌کرد که بدانم تنها نبودم.

فشار مضاعف بر ما وارد نکنید

من به مدرسه‌ای رفتم که به‌خاطر اعتبار علمی‌اش معروف بود. علی‌رغم اثبات استعدادم با ورود به آن مدرسه، در تمام مدتی که آنجا بودم همواره فشار ثابتی احساس می‌کردم مبنی بر این‌که از انتظارات والدین و معلمان‌ام فراتر بروم، و هم‌گام با موفقیت‌های هم‌سالانم پیش‌ بروم، . دانش‌آموزان به آینده‌شان اهمیت می‌دهند و می‌خواهند در مدرسه و خارج از آن موفق باشند. آنها بر خودشان فشار وارد می‌کنند بدون این‌که شخص دیگری این فشار را اضافه کند.

حمایت عملی ارائه کنید

پذیرفتن آسیب‌های هیجانی که یک فرد جوان ممکن است قبل از امتحان احساس کند مهم است، اما حمایت عملی هم به همان اندازه اهمیت دارد. هنگامی‌که داشتم با استرس امتحان دست و پنجه نرم می‌کردم، سخت‌ترین چیز برای من کشف راهبردهای روزانه‌ای بود که به من کمک می‌کرد با استرس کنار بیایم. مفیدترین فنونی که من یافتم عبارتند از:

  • برنامه‌ریزی یک جدول زمانی بازخوانی عملی واقع گرایانه- نه فقط برنامه‌ای که میزان مطالعه‌ای را که احساس کنم باید انجام شود، منعکس کند.
  • آموختنِ اینکه به توانایی‌های خودم اعتماد به نفس داشته باشم و بازخوانی ام را به شمت مباحثی سوق دهم که برایم سخت بود. ممکن است واضح به نظر برسد، اما پذیرفتن چیزهایی که شما در آنها خوب نیستید (مهارت ندارید) می‌تواند سخت باشد، و حتی صرفِ زمان و تلاش کردن برای بهتر شدن درآن‌ها می‌تواند حتی سخت‌تر باشد.
  • هدر ندادن وقت برای ‘بایدها’ و ‘بهتر است‌ها’. هنگامی‌که در نهایت کاری را که دوستان‌ام انجام می‌دادند نادیده گرفتم و از زمان مطالعه‌ درسی‌ام برای تمرکز بر خودم استفاده می‌کردم، سریع‌تر پیشرفت کردم و سطح استرس‌ام کاهش یافت. اما به عنوان یک فرد جوان، غیرعادی نیست که در دنیای هم‌سالان‌تان غرق شوید، به خصوص با ماهیت ۷/۲۴ رسانه‌های اجتماعی. داشتن کسی که همراه با درک اولویت‌های‌ خودتان، شما را حمایت کند می‌تواند فوق‌العاده مفید باشد.

دانش آموزان را تشویق کنید تا درخواست کمک کنند

بیش‌تر همتایان‌ام، از جمله خود من، زمان زیادی را برای درخواست هر حمایتی سپری کردیم. در مورد من، این امر باعث شد از دنیای بیرون بیشتر کناره بگیرم، و با احساس تنهایی و استرسی بیش از پیش تنها بمانم.

در حالی‌که جوانان زیادی احساس می‌کنند میزان استرس‌شان نزدیک امتحانات بالا رفته است، بعضی از افراد هم مجبورند با ضروریت‌ّهای آموزشی خاص یا وضعیت سلامت روان در طی این مدت، مقابله کنند.

ممکن است شما تنها فردی نباشید که قادر است دانش‌آموزان‌اش را حمایت کند: والدین، دوستان و متخصصان سلامت روان هم ممکن است در دسترس باشند. اگر می‌بینید که دانش‌آموزی در حال تقلا است، شاید شما بتوانید کسی باشید که آنها را به آرامی تشویق می‌کند تا به دنبال کمکی باشند که نیاز دارند.

این موارد فقط چند نکته عملی هستند که برای من کارساز بودند. من نمی‌گویم این نکات برای همه سازگار خواهد بود، اما بسیاری از دوستان‌ام دریافتند که ایده‌های مشابه به آنها کمک کرد تا به شکل کارآمدتری مطالعه‌ی درسی داشته باشند و با استرس مرتبط با امتحان بهتر کنار بیایند.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده
منبع:گاردین

مطالب مرتبط
۴ عادت غذایی سالم برای کارآفرینان
۶ راه که مدیران به مربیان تبدیل شوند
۶ علامت برای تشخیص حمله قلبی ۱ ماه قبل از وقوع و غافلگیر شدن
۱۰ فایده علمی حمام کردن که دانشمندان اثبات کرده اند
یک نکته ی فوق العاده برای محافظت از قلب
خوراکی ضد سرطان: ۱۰ خوراکی که سرطان را از بین می برند
۱۲ لحظه سخت یک مدیر
خروپف: درمان خروپف با یک آب میوه مخلوط بی نظیر
سرطان زنان: ۱۵ نشانه سرطان که اغلب خانم‌ها نادیده می‌گیرند
۲۳ بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو
خواص انگور: ۲۰ فایده انگور برای سلامتی، پوست و مو
۲۴ درمان خانگی کم شدن قوه شنوایی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی