کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ راه ساده برای اضافه کردن زمان به روزتان از طریق افزایش سرعت تندخوانی

۵ راه ساده برای اضافه کردن زمان به روزتان

در این نوشتار ۵ راه ساده برای اضافه کردن زمان یا وقت به روزتان ارائه می شود.

بعضی از همکاران که در مقاله از آنها نام برده شده‌است، از اعضای سمینال، شورایی منتخب برای یک دوره‌ی معین، هستند؛ که چکیده‌ای از بینش‌های علمی و قابل اجرا از نگاه کارآفرینان ارائه می‌کند.

به جز خواب، بیشتر روز خود را به چه کاری می‌پردازید؟ احتمالا جواب استفاده از رسانه است؛ هرچیزی از خواندن ایمیل، مقاله و کتاب گرفته تا گوش کردن به پادکست و تماشا کردن ویدیوهای یوتیوب. در واقع، به‌طور متوسط هر فرد بیش از ۸ ساعت به صورت برخط از رسانه استفاده می‌کند.

a1.jpg

اگر بتوانید راهی برای افزایش سرعت خواندن(یا دیدن)تان پیدا کنید، می‌توانید ساعات بیشتری به روزهای بقیه‌ی عمرتان اضافه کنید. می‌توانید هزاران ساعت به پرورش مهارت‌های جدید، تقویت روابط با اعضای خانواده یا دوستان نزدیک، یا حتی ارتقای مقام شغلی‌تان بپردازید.

من از طریق تحقیق و گفت‌و گو با چند نفر از مردم، چند راه را برای افزایش سرعت استفاده از رسانه پیدا کردم.

۱. هنگام خواندن از نشان‌گر دیداری استفاده کنید.

به عقیده‌ی جیم کوییک، بنیان‌گذار کوییک لرنینگ (یادگیری سریع)، و متخصص تندخوانی و حافظه، باید از یک نشان‌گر دیداری (انگشت‌تان، یک خودکار، یا ماوس رایانه) استفاده کنید تا به هر کلمه‌ای که می‌خوانید دقت کنید. از نظر او، این روش بلافاصله سرعت خواندن شما را با متمرکز کردن توجه و کاهش برگشت‌های شما( حالتی در هنگام خواندن چشم‌های‌تان کلمات را دوباره می‌خوانند) ۲۵ تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

برای این‌که توانایی‌تان را ببینید، این آزمایش ساده‌ی قبل و بعد را انجام دهید:

قبل: ۱ دقیقه زمان بگیرید و به روش همیشگی‌تان یک کتاب بخوانید. وقتی زمان تمام شد، تعداد خط‌هایی که خوانده‌اید و میانگین تعداد کلمات هر خط(معمولا حدود ۱۰) را بشمارید. حالا این دو عدد را در هم ضرب کنید. پس اگر در هر خط ۱۰ کلمه وجود داشته‌باشد و شما ۴۰ خط خوانده باشید، سرعت خواندن شما ۴۰۰ کلمه در دقیقه است.

بعد: ۱ دقیقه زمان بگیرید و از نشان‌گر دیداری استفاده کنید و دوباره تعداد کلمات را در هر دقیقه بشمارید.

۲. حضور ذهن‌تان را گسترش بدهید.

تیم فریس، نویسنده و کارآفرین، در مطلبی در یک وبلاگ می‌گوید اگر دیدتان را آموزش دهید تا محیط را با اثربخشی بیش‌تری را تشخیص دهد، تاثیر بیشتری در افزایش سرعت خواندن تا ۳۰۰ درصد دارد.

فریس پیشنهاد می‌کند برای این‌که در خواندن در محیط و حدودتان بهتر شوید، حدود را بهتر بفهمید، به جای این‌که با نشان‌گر دیدرای از کلمه‌ی اول هر سطر شروع کنید و با کلمه‌ی آخر هر سطر تمام کنید، از کلمه‌ی دوم شروع کنید و با یک کلمه مانده به آخر تمام کنید.

بعد، با کلمه‌ی سوم شروع و دو کلمه مانده به آخر تمام کنید، بعد سه کلمه، و در حالی‌که سرعت خود را ثابت نگه می‌دارید همین‌طور تا آخر ادامه دهید.

۳. با یک نرم‌افزار صدای برفکی(تولید صدا یا فرکانس یکنواخت) خرده حواس پرتی‌ها را حذف کنید.

امرسون اسپارتز، موسس و مدیرعامل شرکت اسپارتز، در مورد چیزهایی که کمکش می‌کند با ما صحبت کرد. او می‌گوید تحقیقات نشان داده‌است وقفه‌ها به طور متوسط ۲۸ درصد روز یک دانش‌ورز را تلف می‌کنند و سرعت یادگیری را به طور چشمگیری کاهش می‌دهند.

او می‌گوید: ” آسان‌ترین و سریع‌ترین راهی که من برای از بین بردن این وقفه‌ها پیدا کرده‌ام، صدای برفکی (صداهایی مانند صدای تهویه هوا) است، من از طریق نرم‌افزار صدای برفکی آیفون به صدای برفکی گوش می‌کنم، و این به من کمک می‌کند متمرکز شوم و متمرکز باقی بمانم” او می‌گوید این توصیه به او کمک کرده تا سرعت خواندن‌ خود را تا ۳۰ درصد افزایش بدهد.

۴. قبل از خواندن کنید نگاه سطحی بیندازید.

بیشتر مردم خواندن را با داستان خواندن یاد گرفتند؛ که آغاز، وسط، و پایان دارد. ولی درمورد مطالب غیر داستانی مجبور نیستید همه چیز را بخوانید.

می‌توانید از قاعده‌ی ۲۰/۸۰ پیروی کنید و قبل از مطالعه‌ی عمقی همه‌ی کتاب، روی مرتبط‌ترین بخش‌های آن تمرکز کنید. یک مطالعه‌ی علمی کشف کرده‌است که یک نگاه سطحی اولیه می‌تواند سرعت خواندن معمولی را به‌طور کلی افزایش دهد.

” چگونه کتاب بخوانیم”، کتاب کلاسیک نوشته‌ی مورتیمر ادلر در ۱۹۷۲، دقیقا می‌گوید چگونه نگاه سطحی بیندازیم:

  • صفحه‌ی عنوان و مقدمه را بخوانید تا بفهمید کتاب درباره‌ی چیست.
  • نگاهی به فهرست مطالب بیندازید تا ترکیب کتاب دست‌تان بیاید.
  • در فهرست، موضوعات کتاب و نوع آثار چاپ شده‌ی نویسنده را که ذکر شده‌است، ببینید.
  • کتاب را ورق بزنید، چند بند، جمله و متن بخوانید تا دورن‌مایه‌های اصلی کتاب را بفهمید.
  • اگر نویسنده خلاصه‌ای ارائه کرده بود آن را بخوانید( معمولا در انتهای کتاب).

۵. برای انواع رسانه از افزارهای مناسب استفاده کنید.

تندخوانی دیگر تنها یک تکنیک نیست. بلکه استفاده از افزارهایی برای سریع‌تر گرفتن همه‌ی محتوای صوتی و تصویری هم هست.

خواندن

اسپرید(spreed )(فقط دسک تاپ): به جای این‌که چشم‌های‌تان را برای خواندن حرکت دهید، به سادگی فقط به قسمتی از صفحه نگاه کنید که کلمات را با سرعتی که از پیش تعیین کرده‌اید نمایش می‌دهد. (حداکثر سرعت: ۱۶۰۰ کلمه در دقیقه)

ولاسیتی(Velocity) (آیفون)/ اسپید ریدر(Speed Reader)(گوشی‌های اندرویدی): هر محتوایی را به صورت برخط در گوشی موبایل خود مانند اسپرید (در بالا ببینید) بخوانید.

گوش کردن

آدیبل(Audible) (دسک تاپ و موبایل): بزرگ‌ترین فروشگاه کتاب شنیداری دنیا. نرم‌افزار موبایل آن به شما امکان افزایش سرعت تا ۳ برابر را می‌دهد.

تماشا کردن

یوتیوب: بسیاری از مردم نمی‌دانند که می‌توانند سرعت تماشای ویدیوها را در یوتیوب ۲ برابر کنند. پایین ویدیو پلیرها، روی آیکون کلیک کنید و سپس سرعتی را که می‌خواهید در منوی باز شده انتخاب کنید.

انونس(Enounce) (دسک تاپ): سرعت ویدیو را بدون تاثیری در صدا (اثر “موش خرما”) افزایش‌دهید.

گوش کردن و تماشا کردن

پادکست(Podcast) (موبایل): نرم‌افزار پیش فرض iOS آن به شما این امکان را می‌دهد که سرعت گوش کردن خود را ۲ برابر کنید. هم‌چنین اگر دستگاه شما اندروید است، گزینه‌های بیشماری دارید.

سوییفت(Swift) (موبایل): سرعت ویدیوها و کیلپ‌های صوتی وب‌گاه‌های مورد علاقه‌تان را، از جمله یوتیوب، افزایش دهید. ( موبایل، صوتی و تصویری)


منبع: آنترپرینر

ترجمه: تحریریه ی نشریه بازده

۵ راه ساده برای اضافه کردن زمان به روزتان


(مشاهده ۲۶ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۵ راه ساده برای اضافه کردن زمان به روزتان از طریق افزایش سرعت تندخوانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫775 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت