کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

زبان بدن: ۵ راز زبان بدن برای جلب اعتماد آدم ها

راز زبان بدن برای جلب اعتماد آدم ها

دانستن رمز و راز زبان بدن دیگران به ما در ارتباط برقرار کردن موفق و درک آن ها کمک می کند. زبان بدن شما بخشی از سیستم ارتباط گری تان است و می تواند تاثیر به سزایی در جلب اعتماد آدم‌ها داشته باشد. بی تردید چه در دنیای کسب و کار و چه در روابط شخصی باشد، یک چیز هست که همه برای پیشرفت و موفقیت به آن نیاز داریم: اعتماد. همه می‌کوشیم آدم‌های دیگر به ما اعتماد داشته باشند، ولی اعتماد اگر اعتماد واقعی باشد اغلب به سختی ایجاد می‌شود. خوشبختانه، گام‌هایی وجود دارند که می‌توانید بردارید تا فوراً قابل اعتمادتر به نظر برسید.

زبان بدن

در این‌جا ۵ راز زبان بدن آورده شده است که به کمک آنها می‌توانید اعتماد آدم‌ها را جلب کنید.

راز زبان بدن ۱. چشمان شما اعتماد می‌آورند.

نخستین چیزی که لازم است به خاطر بسپارید این است که به هنگام ایجاد اعتماد، حتماً تماس چشمی داشته باشید. تماس چشمی یکی از چیزهایی است که هر بار با شخصی ملاقات می‌کنیم به طور نیم‌آگاهانه به دقت به آن توجه داریم. آیا تا حالا از مصاحبت با شخصی که دائماً چشمانش دو دو می‌زند و جهت‌‌های متفاوت را نگاه می‌کنند خسته نشده‌اید؟ تماس چشمی متناوب ممکن است، نبود علاقه، حواس پرتی، و حتی دروغگویی و نادرستی را برساند. هر وقت با کسی صحبت می‌کنید، مطمئن شوید تماس چشمی خوب و یکنواختی را حفظ می‌کنید.

مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن زنان و مردان

راز زبان بدن ۲. شق و رق بایستید.

اگر دارید برای رسیدن به یک مقام ریاست یا مدیریت تلاش می‌کنید یکی از سوالاتی که باید از خودتان بپرسید این است: چگونه باید شانه‌هایم را تنظیم کنم و نگه دارم؟ زبان طرز ایستادن شما بیش از آن‌چه تصور می‌کنید اهمیت دارد. شانه‌های خمیده و غوز کرده نبود اعتماد به نفس یا حتی نبود کوشش را می‌رسانند. اگر می‌خواهید دیگران شما را با اعتماد به نفس و کوشا ببینند شق و رق بایستید و شانه‌هایتان را عقب نگه دارید.

مطلب مرتبط : زبان بدن چیست

راز زبان بدن ۳. دستان باز.

حالا که نوبت به زبان دستان شما رسیده است به خاطر بسپارید دستانتان را به صورت باز قرار دهید. قرار دادن دستان مثل چوب یا پشت کمرتان(مثل این‌که خودتان را در آغوش گرفته‌اید) شما را به عنوان یک آدم پر مدعا نشان می‌دهد، در حالی که قرار دادن دستان به صورت ضربدر بر روی سینه(دست به سینه) هم ممکن است حالت تهدید آمیزی را به نمایش بگذارد. اگر باید دست به سینه باشید حالت دستانتان نرم و باز باشد، این کار باعث می‌شود شما پذیراتر و دوستانه‌تر به نظر برسید، و به مردم دلیل بیش‌تری برای اعتماد به شما می‌دهد.

مطلب مرتبط: زبان‌ بدن :۵۰ اصل زبان‌بدن که حتما باید بدانید

راز زبان بدن ۴. دست خودتان را بگیرید.

اغلب، آدم‌ها نمی‌دانند با دستانشان چه کار کنند. ناخن‌ خوردن، ور رفتن با انگشت شست، وول خوردن انگشت اشاره همه نشانه‌های ظاهری عصبانیت و بر افروختگی هستند. از این کارها اجتناب کنید. دستانتان را جلوی خودتان قرار دهید و آنها را به بهترین روش ممکن راحت و طبیعی نگه دارید. چیز دیگری که باید به یاد داشته باشید دست دادن است. دست دادن شما باید محکم، ولی نه خرد‌کننده و دردآور، باشد، و مطمئن شوید به هنگام دست دادن به چشمان شخص دیگر نگاه می‌کنید؛ یک ثانیه تماس چشمی و یک لبخند به همراه دست دادن به طرز شگفت‌انگیزی اعتماد ایجاد می‌کند.

مطلب مرتبط : زبان بدن: زبان چشم ها چه می گوید

راز زبان بدن ۵. من آینه‌ی شما خواهم بود.

احتمالاً بهترین روش یگانه برای ایجاد اعتماد این است که به شخص دیگر اجازه بدهید بداند شما درک می‌کنید که او می‌خواهد چه چیزی را برساند یا بگوید. وقتی به شخص دیگر گوش می‌دهید، تمرین کنید آینه‌وار، عواطف او را بازتاب دهید: وقتی او درباره‌ی اخبار خوب حرف می‌زند با سر تکان دادن علاقه نشان دهید، و وقتی از اخبار بد حرف می‌زند ابرو در هم بکشید و اخم کنید. مطمئن شوید حس همدلی را دارید و وقتی به کسی گوش می‌دهید حواستان جمع است و مشغول گوش دادن هستید. این کار علاوه بر این‌که اجازه می‌دهد چیزی از دیگران یادبگیرید و احترام خودتان را به آن نشان دهید، اثبات می‌کند که هم شخصی اصیل هم سزاوار اعتماد دیگران هستید.


تحریریه سایت کسب و کار بازده
مترجم: امیر پوریانسب

منبع: اینک

۵ راز زبان بدن برای جلب اعتماد آدم ها

زبان بدن


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۲۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی