کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درمان دندان درد: ۲۰ درمان خانگی دندان درد که دردتان را تسکین می دهد

در این نوشتار با روش های موثر درمان دندان درد آشنا خواهید شد. دندان درد روش خاص خودش را برای آزردن شما دارد. درد شدید یا ناراحتی‌های نامحسوس ممکن است جان‌تان را به لب‌تان برساند. آنها هر کاری را که می‌کنید تحت تاثیر قرار می‌دهند.

با این حال، پیش از آن که گام‌های خطرناکی برای مقابله با  دندان درد بردارید، ابتدا این درمان‌های خانگی را امتحان کنید.

درمان دندان درد

۱. استفاده از طب فشاری: دست‌تان را با یخ ماساژ دهید

در ناحیه‌ی شبکه‌ای دست، بین انگشت اشاره و شست، یک قطعه یخ بمالید. به عنوان نقطه‌ی طب فشاری که با تمام نقاط فشار بدن در ارتباط دانسته می‌شود، گفته می‌شود دردهای گوناگونی را با توجه به این نقطه می‌توان تسکین داد.

۲. یک حبه سیر روی دندان تان بگذارید

استفاده از سیر می‌تواند دندان‌دردتان را بی‌اندازه تسکین دهد. سیر دارای خواص آنتی‌بیوتیکی و دارویی است؛ از این رو می‌تواند برای کاهش درد، بسیار موثر باشد.

۱. یک حبه سیر خردشده (یا پودر سیر) را با مقداری نمک طعام یا نمک سیاه مخلوط کنید و آن را مستقیما روی دندان‌تان بگذارید تا درد کاهش یابد. در صورت تمایل می‌توانیدد یک یا دو حبه سیر را بجوید تا احساس آرامش کنید.

۲. این درمان طبیعی را تا چند روز ادامه دهید.

۳.از ترکیب نمک و فلفل استفاده کنید

در مواقعی که دندان‌تان شدیدا درد می‌کند ترکیب نمک و فلفل می‌تواند واقعا کارساز باشد؛ زیرا هر دوی این مواد دارای خواص ضدباکتری، ضدالتهابی، و آرام‌بخشی هستند.

۱. فلفل و نمک طعام را به میزان برابر با هم مخلوط کنید؛ و چند قطره آب نیز روی آن بچکانید تا به شکل خمیر درآید.

۲. این خمیر را مستقیما بر روی دندان مورد نظر قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند.

۳. این کار را برای چند روز انجام

مطلب مرتبط : دندان درد: ۱۰ موثرترین درمان خانگی دندان درد که باید بدانید

۴. یک گلوله‌ی کتانی آغشته به روغن میخک را گاز بگیرید

روغن حاصل از غنچه‌های میخک خواص مسکن طبیعی دارد، و جایگزینی برای مسکن‌های درد در بیش‌تر داروخانه‌ها است. یک گلوله کتان را به آن آغشته کنید و در جایی از دهان بگذارید که درد دارد. ممکن است کمی در لثه‌هایتان احساس سوزش کنید اما مطمئنا قورت دادنش بی‌خطر است.

۵. از روغن پونه کوهی استفاده کنید

با استفاده از یک گوش پاک‌کن، روغن پونه‌ی کوهی را مستقیما روی دندانی که درد دارد، بمالید. بعد از چند ساعت، اگر درد ادامه یافت، می‌توانید دوباره روغن را استعمال کنید. روغن پونه‌ی کوهی نه تنها باکتری‌هایی را که باعث درد می‌شوند، ‌از بین می‌برد، بلکه دارای خواص ضد درد و ضد التهابی هم است و می‌تواند درد و تورم را کاهش دهد. کاروکرول ترکیبی است که این تاثیر را ایجاد می‌کند.

۶. استفاده از پیاز برای درمان دندان درد فراموش نشود

پیاز دارای خواص ضدمیکروبی و ضدعفونی‌کنندگی است و می‌تواند درد دندان‌تان را آرام کند. پیاز از طریق نابود کردن جرم‌هایی که باعث عفونت شده‌اند، درد را تسکین می‌دهد.

  • با نخستین نشانه‌ی دندان‌درد، می‌توانید چند دقیقه مقداری پیاز را بجوید تا دردتان تسکین یابد.
  • اگر مایل به جویدن پیاز نیستید، تکه‌ای از آن را روی دندان یا لثه‌ی دردناک قرار دهید.

۷. دهان‌تان را با آب گرم و نمک آب بکشید

نمک بخاطر تمام تاثیرات منفی‌ بدن‌مان برچسب خورده است. با این حال، این ترکیب خواص درمانی بی‌شماری در خود نهفته است. یکی از مزایای بسیار آن رهایی از سوزش‌های دندان‌درد است. هرگز آب‌نمک را نبلعید. آن را در دهان‌تان قرقره کنید. محلول را تف کنید. این کار را دوباره تکرار کنید تا وقتی‌که تمام آب‌نمک تهیه شده را استفاده کنید.

۸.از عصاره وانیل برای درمان دندان درد خود استفاده کنید

استفاده از عصاره‌ی وانیل یکی دیگر از راه‌های رایج خانگی برای درمان دندان درد است؛ زیرا می‌تواند دندان را بی‌حس کند. به علاوه، وانیل آرام‌بخش نیز هست.

۱. پنبه را با عصاره‌ی وانیل آغشته کنید و به ناحیه‌ی دردناک بمالید.

۲. این کار را چند بار در روز انجام دهید تا این‌که دردتان برطرف شود.

۹. استفاده از چای کیسه‌ای هم خوب است

– چای کیسه‌ای را بردارید و آن را با کمی آب مرطوب کنید.

– سپس آن را بر روی دندان قرار دهید.

اگر دندان شما به سرما حساس نیست، قبل از گذاشتن چای کیسه‌ای روی دندان، آن را در آب یخ قرار دهید.

۱۰. برای درمان دندان درد جوش شیرین را هم امتحان کنید

– توپ پنبه را با کمی آب مرطوب کنید و آن را به طور کامل به جوش شیرین آغشته کنید.

– توپ پنبه را روی دندان آسیب‌دیده قرار دهید تا درد دندان‌تان از بین برود.

شما همچنین می توانید یک قاشق چای خوری پودر جوش شیرین را با کمی آب گرم مخلوط کنید. پودر را در آب خوب حل کنید و از این مایع به عنوان دهان شستشو استفاده کنید. این ترکیب نیز روی درد دندان‌تان تاثیر خواهد داشت.

۱۱. از زنجبیل استفاده کنید

 

۱. ریشه‌ی زنجبیل را به صورت پودر دربیاورید، و به آن، فلفل کاین و آب اضافه کنید و موا راد خوب هم بزنید تا یک خمیر غلیظ حاصل شود.

۲. توپ پنبه به خمیر آغشته کنید به طوری که کاملا پوشیده از خمیر شود. حالا پنبه را روی دندانی که درد دارد قرار دهید.

۳. اجازه بدهید چند دقیقه بماند.

این ترکیب تسکین‌دهنده‌ی درد دندان که در خانه تهیه می‌شود، بلافاصله موجب تسکین درد می‌شود. زنجبیل توانایی کاهش تورم و التهاب را دارد و همچنین درد را کاهش می‌دهد. فلفل کاین نیز حاوی کپسایسین است که برای کنترل درد به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

احتیاط: اطمینان حاصل کنید که پنبه با لثه تماس نداشته باشد زیرا ممکن است باعث تحریک آن شود.

درمان دندان درد ۱۲: روغن زیتون هم عالی است

توپ پنبه‌ای را به روغن آغشته کنید و آن را روی دندان آسیب‌دیده بگذارید. این روش را دو یا سه بار در روز برای متوقف کردن درد دندان تکرار کنید. روغن زیتون با توجه به ترکیب فنولی که دارد، دارای خواص ضد التهابی است. این روغن التهاب دندان درد را کاهش می‌دهد.

۱۳. ترکیب عسل و دارچین را روی دندان تان بگذارید

۱. پودر دارچین را با عسل مخلوط کنید.

۲. این خمیر چسبناک را مستقیما روی دندان‌تان قرار دهید.

این ترکیب را می‌توانید دو یا سه بار در روز یا تا زمانی که درد دندان از بین برود، تکرار کنید. دارچین، همراه با عسل، می‌تواند درد آزاردهنده‌ی دندان را تسکین بدهد. دارچین علاوه بر این‌که یک ادویه‌ی فوق‌العاده است، خواص ضد التهابی و ضد میکروبی هم دارد. عسل لثه‌های اطراف دندان‌های آسیب‌دیده را تسکین می‌دهد و دارای خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده نیز است.

درمان دندان درد ۱۴: دمنوش نعناع فلفلی را هم امتحان کنید

۱. برگ‌های نعناع فلفلی را به مدت حدود ۲۰ دقیقه در آب بجوشانید.

۲. سپس ترکیب را صاف کنید و کمی صبر کنید تا دمنوش خنک شود. می‌توانید این دمنوش را به عنوان یک دهان‌شویه برای شستشوی دهان‌تان استفاده کنید.

شستشوی دهان با این دمنوش را تا زمانی که درد دندان‌تان تسکین بیابد تکرار کنید. دمنوش نعناع فلفلی دارای توانایی بی‌حس کردن قسمت آسیب‌دیده‌ی دهان‌تان است. منتول موجود در آن باعث تسکین یافتن لثه‌ها و دندان‌ها می‌شود. این دمنوش همچنین باعث تسکین درد و التهاب می‌شود.

 ۱۵: روغن سیاه دانه روی دندان تان بگذارید

۱. گوش پاک‌کن را به روغن آغشته کنید و آن را روی دندان آسیب‌دیده استعمال کنید.

۲. به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه ماساژ بدهید.

۳. شما همچنین می‌توانید یک قاشق غذا خوری روغن را با آب گرم مخلوط کنید و آن را به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید.

بهتر است که این روش درمانی را دو بار در روز، تکرار کنید.

روغن سیاه‌دانه یک روغن گیاهی است که به تازگی به دلیل مزایایی که دارد (به خصوص برای مشکلات دهان) مورد توجه قرار گرفته‌است. این روغن با داشتن خواص ضد میکروبی باعث بهبودی زخم و همچنین کاهش درد و تورم در دندان می‌شود.

۱۶ . استفاده از مخلوط نمک و فلفل هم خوب است

در مواقعی که دندان‌تان شدیدا درد می‌کند ترکیب نمک و فلفل می‌تواند واقعا کارساز باشد؛ زیرا هر دوی این مواد دارای خواص ضدباکتری، ضدالتهابی، و آرام‌بخشی هستند.

۱. فلفل و نمک طعام را به میزان برابر با هم مخلوط کنید؛ و چند قطره آب نیز روی آن بچکانید تا به شکل خمیر درآید.

۲. این خمیر را مستقیما بر روی دندان مورد نظر قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند.

۳. این کار را برای چند روز انجام دهید.

۱۷. برگ گیاه گواوا برای درمان دندان درد عالی است

برگ تازه‌ی گواوا نیز می‌تواند دندان‌درد را تسکین دهد؛ زیرا خواص ضدالتهابی، آرام‌بخشی، و ضدمیکروبی دارد.

  • به راحتی می‌توانید یک یا دو برگ ترد و تازه‌ی گیاه گواوا را بجوید تا عصاره‌ی آن خارج شود و بر دندان‌دردتان اثر کند. هم‌چنین می‌توانید از برگ‌های اسفناج تازه نیز به همین صورت استفاده کنید.
  • راه دیگر این است که چهار یا پنج عدد از برگ‌های گیاه گواوا را در آب بریزید و بجوشانید. بگذارید مقداری خنک شود و سپس کمی نمک به آن اضافه کنید. از این محلول به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید.

۱۸. از آب سبزه‌ی گندم هم می‌توانید استفاده کنید

سبزه گندم دارای خاصیت ضدباکتری طبیعی است، و می‌تواند با پوسیدگی دندان مبارزه کند و دندان درد را تسکین دهد. عصاره‌ی آب سبزه‌ی گندم را بگیرید و به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید.

این ماده سموم لثه‌ها را جذب می‌کند، رشد باکتری‌ها را کاهش می‌دهد، و عفونت را نیز کنترل می‌کند. در صورت تمایل، می‌توانید به راحتی خودِ سبزه‌ی گندم را نیز با دندان بجوید.

۱۹. مراقب آن‌چه می‌خورید و می‌نوشید باشید

از استفاده‌ی نقاطی از دندان‌ها که درد را نشان می‌دهند خودداری کنید. از غذاها و نوشیدنی‌های به شدت سرد و داغ بپرهیزید. برخی دندان‌ها به شدت به دماهای شدید هستند. هم‌چنین باید از ذرت بوداده، آبنبات، و گاز زدن یخ خودداری کنید.

۲۰. یک مسکن بدون نسخه بگیرید

اگرچه یک درمان خانگی ارگانیک حساب نمی‌شود، این مسکن‌ها به نسخه نیازی ندارند و معمولا در قفسه‌ی داروهای خانه پیدا می‌شوند. پمدهای ضدعفونی‌کننده در موقعیت‌های خانگی مانند دندان درد بسیار مفید هستند. رایج‌ترین راه مقابله با این مشکل خوردن ایبوپروفن یا هر داروی ضدالتهاب دیگر است.

هرگز دندان درد را سبک نشمارید. اگر علائم ادامه یافت، هرچه سریع‌تر پزشک‌تان را ملاقات کنید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی و سارا فیضی

منبع: هلث‌دایجزت

درمان دندان درد: ۲۰ درمان خانگی دندان درد که دردتان را تسکین می دهد

درمان دندان درد

درمان خانگی دندان درد


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۲۵ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی