کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ توصیه‌ی کوتاه برای داشتن کلام تاثیرگذار

در این‌جا نکاتی را می‌خوانید که بیشتر آدم‌ها به دنبال آن هستند: داشتن کلام تاثیرگذار و نافذ! اگر شما هم به دنبال آن هستید با ما همراه شوید و این مطلب را بخوانید.

کلام

نفوذ کلام در گفت و گویی دوستانه

 

می‌دانم شما چه می‌خواهید. شما چند نکته‌ی کوتاه می‌خواهید تا بتوانید برای رسیدن به موفقیت با کلامتان بیشترین تاثیر را روی دیگران بگذارید. در این روزگاری که فشار و عدم امنیت شغلی همه جا موج می‌زند چه کسی می‌تواند شما را به خاطر این خواسته سرزنش کند؟

از این رو در این‌جا نکاتی را می‌خوانید که بیشتر آدم‌ها به دنبال آن هستند تا کلام تاثیرگذار داشته باشند . لازم به یادآوری است که برای تغییر رفتار فقط دانستن نکات و توصیه‌ها کفایت نمی‌کند. شما برای استفاده از نکات یا توصیه‌های زیر نیاز دارید با تمرین آن ها را مرور و استفاده کنید.

۱. کلام هوشمندانه‌تر

اندکی آهسته‌تر و شمرده‌تر سخن بگویید تا زمان کافی به خودتان بدهید برای این‌که مناسب‌ترین لغات را برای مکالمه انتخاب کنید و اندیشه‌ی آگاه‌تری را به تصویر بکشید.

۲. کلام پرقدرت‌تر

از جملات اخباری کوتاه و ساده استفاده کنید. معنی را که در ذهن دارید بگویید و چیزی را بگویید که با معنی است. حروف ربطی، صفات، قیدها، و صفات عالی و تفصیلی بی‌فایده(مثل خارق العاده!توپ!) را از کلام‌تان حذف کنید.

۳. کلام آراسته‌تر

از پاسخ گفتن به سوالات با عبارات “بله” یا ” نه” اجتناب کنید. برای وضوح کلام‌تان یک جمله‌ی کوتاه به آن پیوست کنید. مثلا، نه، ندیدمش. یا بله، مریم را می‌شناسم. فکر نمی‌کنید این‌گونه پاسخ دادن مودبانه‌تر باشد؟

۴.  کلامی پیوسته‌تر

کوشش ویژه‌ای انجام دهید تا آخرین صدای یک کلمه را تلفظ کنید. و انرژی آنرا به کلمه‌ی بعدی انتقال دهید. به تلفظ “ج” در این جمله توجه کنید. من این پنج شنبه مهمان دارم. سعی کنید در هنگام ادای این کلمه حرف ج را کامل تلفظ کنید.

۵.  کلام با اعتماد به نفس‌تر

بدن خود را در حالت ایستاده نگه‌دارید. سر خود را به گونه‌ای نگه دارید که انگار یک تاج روی سرتان است. وقتی حرکت می‌کنید اجازه ندهید بازوها و پاهای‌تان این‌ور و آن‌ور بروند. آرنج‌تان را نزدیک نیمه‌ی بالاتنه‌تان نگه دارید. به این بیندیشید که یک مدیرعامل یا یک رییس‌جمهوری هستید و احتمالا درست انجام خواهد شد.

هر روز یکی از این راهنمایی‌ها را به کار بندید تا به موفقیتی که می‌خواهید دست یابید.

ترجمه: تحریریه نشریه بازده- پریسا جعفری

نویسنده: کارول فلمینگ

منبع : لایف هک

//بازده//

(مشاهده ۵۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۵ توصیه‌ی کوتاه برای داشتن کلام تاثیرگذار”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫561 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت