کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ اشتباه رایج کارآفرینی که نباید تکرار شود

اشتباه رایج کارآفرینی که هرگز نباید تکرار شود

اگر شما مرتکب این ۵ اشتباه رایج کارآفرینی شوید چیزی که اول شبیه یک رویا بود به سرعت تبدیل به کابوس می‌شود. کارآفرینی اگر به درستی انجام شود می‌تواند نفوذ و سود شما را افزایش دهد و زندگی آسوده و میراثی ماندگار به وجود بیاورد. اما ساختن یک کسب و کار به‌ویژه در اقتصاد در حال ترمیم ما و با وجود رقابت شدید دشوار است.

entrepreneur.jpg

بسیاری از کارآفرین‌ها کسب و کارشان را بر پایه‌های سستی بنا می‌کنند. از توصیه‌های متداول ولی اثبات نشده پیروی می‌کنند. به جای تصمیم‌گیری بر‌اساس نظر مشتر‌ی‌ها بر پایه‌ی حدس و گمان تصمیم می‌گیرند. طولی نمی‌کشد موفقیت‌های به دست آمده از بین می‌رود و رشد کسب و کار متوقف می‌شود.

اگر شما مرتکب این ۵ اشتباه رایج کارآفرینی شوید چیزی که اول شبیه یک رویا بود به سرعت تبدیل به کابوس می‌شود.

۱.از آمادگی برای اتفاقات غیر‌منتظره غافل نشوید.

هر قدر هم که برنامه‌ی کسب و کارتان دقیق باشد. زندگی غافلگیرتان خواهد کرد. در شرایط اضطراری غیرمنتظره بقا یا نابودی کسب و کار شما به برنامه‌‌ای که برای شرایط بحرانی دارید بستگی دارد.

برنامه‌ی مدیریت بحران شما باید شامل ذخایر نقدی باشد تا هزینه‌های پیش‌بینی نشده را پوشش بدهد. هم‌چنین باید دارای یک طرح عملکرد موقت تا بازگشت به حداکثر ظرفیت کار باشد. اگر تیم دارید، آن‌ها باید بدانند در دوره‌ی بحران چه کارهایی باید انجام شود. برای بهترین‌ها امیدوار باشید اما برای بدترین‌ها برنامه‌ریزی کنید.

بسیاری از کسب وکارها به خاطر نابه‌سامانی و بی‌نظمی در شرایط بحرانی شکست خورده‌اند. در بحران‌های غیرمنتظره دشواری‌هایی وجود خواهد داشت ولی اگر طرح مدیریت بحران داشته باشید می‌توانید این دوره را پشت‌سر بگذارید.

۲.به جای امتحان چیزهایی که فکر می‌کنید درست است کارهایی را انجام دهید که:

اتکا به تصورات‌تان درمورد چیزی که مشتری ممکن است به آن جواب بدهد خطرناک است. بله، ما باید مشتری‌های‌مان را درک کنیم ولی چیزی که آن‌ها را به خرید ترغیب می‌کند از طریق تحقیق و آزمون به دست می‌آید. این که یک کارآفرین دیگر با استفاده از یک استراتژی یا فرآیند موفق شده است به این معنی نیست که آن روش در کسب و کار شما هم جواب خواهد داد.

پیروی کردن از توصیه‌های متداول یا احساسات درونی می‌تواند خطرآفرین باشد. ممکن است مشتریان فعلی یا آینده‌ی شما با تصورات شما متفاوت باشند. آزمودن به شما نشان می‌دهد چه ایده‌ای جواب می‌دهد و ارزش صرف وقت و منابع را دارد.

۳.سعی نکنید سوپرمن باشید و همه‌ی ‌کارها را به تنهایی انجام دهید.

طبیعی است که بخواهید همه‌ی قسمت‌های کسب و کارتان را کنترل کنید. خیلی از ما برای بهترین بودن تلاش می‌کنیم. برای این که مطمئن شویم همه چیز همان‌طور است که می‌خواهیم کسی را آموزش نمی‌دهیم که کمک‌مان کند. وقت شما نباید برای مسایل پیش‌پا افتاده تلف شود.

برای کمک گرفتن انتخاب‌های زیادی وجود دارد، یک کارورز، شریک، دستیار مجازی، یا  کارمند. کارآفرینان باید وقت‌شان را بر استراتژی‌هایی که کسب و کارشان را توسعه می‌دهند متمرکز کنند. می‌توانید کارهای کوچک‌تر را به دیگران محول کنید تا ظرفیت بیش‌تری در کار و زندگی‌تان ایجاد کنید. تا زمانی‌که احساس راحتی کنید هر بار یک وظیفه‌ی کوچک را به دیگران بدهید.

۴.مغرور نشوید و به یادگرفتن ادامه دهید.

زندگی و توسعه‌ی یک کسب و کار بسیار آسان می‌بود اگر هرآن چه لازم است را یک‌باره و  برای همیشه یاد می‌گرفتیم. این واقعیت ندارد. رها کردن یادگیری فنون موثر، استراتژی‌های جدید، و روش‌های بهتر ساختن کسب و کار نسخه‌ای برای شکست است.

کارآفرین افسانه‌ای برندان برچارد می‌گوید: “هر متخصصی قبل از هرچیز یک دانش‌آموز است.” دانش خود را ارتقا بدهید و قربانی اطلاعات اضافی و بیهوده نشوید. بهترین روش‌ها و استراتژی‌ها را مطالعه کنید و آن‌ها برای استفاده در کسب و کارتان بررسی کنید.

۵.برای دوری از اشتباهات کارآفرینی روی مسایل فرعی تمرکز نکنید.

با وجود نورها و اشیای روشن و درخشان گمراه شدن و  سپس نابودی آسان است. اگر متمرکز باشید تکنولوژی و اینترنت دانش نامحدودی در دسترس شما قرار می‌دهد. تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی که برای یک کارآفرین دیگر اثربخش بوده ممکن است، حداقل در حال حاضر،  برای شما مناسب نباشد، وقتی سعی می‌کنید از یک کارآفرین موفق تقلید کنید، ممکن است قدم در راه ناشناخته‌ای بگذارید که کمکی به پیشرفت کسب و کارتان نمی‌کند. روی هدف کسب و کارتان تمرکز کنید و استراتژی‌هایی به کار بگیرید که شما را به آن نزدیک می‌کند. نگاه کلی داشته باشید. با استراتژی‌هایی که فعلا برای شما مناسب نیست گمراه نشوید.

هیچ‌کس کامل نیست. در مسیر کارآفرینی اشتباهات زیادی مرتکب خواهیم شد. آن‌هایی که موفق هستند به سرعت از اشتباهات‌شان درس می‌گیرند و آن را اصلاح می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که وجود یک مانع به معنی پایان کسب و کار یا بخشی از آن نیست. از تکرار اشتباهات رایج خودداری کنید. روی کارتان و مشتری‌های‌تان تمرکز کنید. موفق می‌شوید.

ترجمه: تحریریه‌ی سایت کسب و کار بازده

منبع: آنترپرینر

//بازده//

 اشتباه رایج کارآفرینی 

مطالب مرتبط
۹ راز موفقیت ثروتمندان جهان که هزینه ندارد
هر چه دشمن یک کسب و کار بزرگ تر، بهتر
کارآفرین موفق :با این ۱۱نکته‌ یک کارآفرین موفق شوید
۴ راه غلبه بر ترس ها و فوبیاها
۸ راه فوق ستاره شدن و موفقیت در شغل جدید
۷ راز موفقیت در کارآفرینی
۱۰ عادت کارآفرینان موفق
۱۴ نشانه هوش هیجانی بالا در وجود شما که نمی دانستید
چطور بیل گیتس شویم: ۶ راه که مثل بیل گیتس موفق شویم
۵ تمرین برای شناختن کسب و کار مورد علاقه تان
۹ عادت افراد کاریزماتیک و با جذبه و دوست داشتنی
۱۰ درس موفقیت از بیل گیتس و استیو بالمر برای کارآفرینان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی