کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ اشتباه بزرگ که مانع میلیاردر شدن تان می‌شود

وقتی چیزی را می‌خواهید ولی حاضر نیستید برای آن فداکاری کنید مطمئناً فکری واهی و پوچ است. ثروت را بیشتر آدم‌ها دوست دارند و می‌خواهند، ولی عموما مسیری بی‌ثمر را برای رسیدن به آن انتخاب می‌کنند. خوب است پیش از این‌که تصمیم بگیرید در سفر زندگی‌تان میلیاردر شوید مطالعه کنید چه چیز موفقیت ثروتمندان را تعریف می‌کند. این کار نه تنها به شما کمک می‌کند ثروتمند شوید بلکه کمک می‌کند ثروتمند بمانید. در این نوشتار درباره ۵ اشتباه بزرگ بحث می شود که مانع میلیاردر شدن تان می‌شوند.

poorman.jpg

 از این ۵ اشتباه که به شانس‌ها و بخت‌های شما برای میلیاردر شدن لطمه می‌زنند اجتناب کنید:

مانع میلیاردر شدن ۱: سعی کردن یا نکردن – مسئله این است

“تا هر مدت به هر طریقی که شده است فکر می‌کنید، درست فکر می‌کنید.” – دانلد ترامپ

موفق شدن مستلزم تلاش و انجام کارهای سخت بسیار است. بیشتر اوقات آدم‌هایی که سخت کار می‌کنند ثروتمند نمی‌شوند ولی به آسانی هزینه‌ی صورت حساب‌های‌شان را می‌پردازند. همه‌ی این‌ها بستگی به ذهنیتی دارد که برای نگاه به ثروتمندی استفاده می‌کنید چون می‌تواند اثری مستقیم بر میزان پولی که می‌سازید داشته باشد. به جای تمرکز صرف بر کارکردن، نیاز دارید سعی کنید یک میلیاردر بشوید. مطمئن شوید ثروتمندی یک هدف است و نه فقط کارکردن “برای دریافت کردن و خریدن.”

مطلب مرتبط : ‌۱۰ گام‌ برای این‌که میلیاردر بازار سهام شوید

مانع میلیاردر شدن ۲: آنان باور نمی‌کنند

“همیشه می‌دانستم ثروتمند خواهم شد. فکر نمی‌کنم هرگز حتی برای یک لحظه هم شک کرده باشم.” –وارن بافت

آدم‌های بسیاری، ثروتمندان را ستایش می‌کنند، ولی نمی‌توانند ببینند خودشان هم می‌توانند یکی از آنها باشند. آنان فکر می‌کنند پولدارها برای این‌که به ثروت برسند کلاهبرداری یا فساد انجام داده اند. آنها ترجیح می‌دهند به ثروتمندان غبطه بخورند و این و آن را برای ناتوانی‌شان از رسیدن به ثروت سرزنش کنند. تمام میلیاردرها پول را به عنوان چیزی می‌بینند که مستحق داشتن آن هستند. شما باید تفکر مثبت‌ را برای حصول اطمینان از رسیدن به ثروت پرورش دهید. این اشتباه را نکنید که ثروت متعلق به عده‌ای معین است و شما نمی‌توانید سری در میان سرهای آن چند نفر قلیل در آورید.

مانع میلیاردر شدن ۳.: آنان به ندای باطن‌شان اعتماد ندارند

“آن را باید وصل کنید، بیایید انجام‌اش بدیم.” ریچارد برنسون

اگر می‌خواهید ثروتمند باشید باید به آن‌چه مردم درباره‌ی شما می‌گویند گوش ندهید. شما نیازی ندارید با این اطلاعات که به شما داده می‌شود به خودتان و کارتان بنگرید. میلیاردر شدن یک سفر پرانرژی است که فقط می‌تواند توسط شما انجام شود. و باید اجازه دهید در مواقع معین غریزه‌‌تان شما را به تصمیمات هوشمندانه هدایت کنند.

مانع میلیاردر شدن ۴: آنان دفع‌الوقت می‌کنند

“با این‌که انبوه مردم منتظر هستند اعداد درست را [از لاتاری] بردارند و برای برنده شدن دعا می‌کنند، ولی فقط آدم‌های بزرگ مشکلات را حل می‌کنند.”- استیو سای بولد

عده‌ی زیادی تمایل دارند منتظر باشند درحالی که در واقع باید کاری صورت دهند. عده‌ی زیادی از مردم پیش از انجام هر کاری، منتظر زمان مناسب، میزان زیادی پول، یا فرصت بهتر هستند. شما نمی‌توانید با انتظار موفقیت به توانگری برسید، باید بیرون بروید و موفقیت را ملاقات کنید. جز خودتان هیچ کس دیگر مشکلات شما را حل نخواهد. به تعویق انداختن دزد وقت است و همه‌ی آن انتظارها شما را از رسیدن به آن‌چه واقعاً می‌خواهید و آدمی که می‌توانید بشوید باز می‌دارند. شما نمی‌توانید اشتیاق ثروتمند شدن را به شانس موکول کنید یا اجازه دهید عوامل بیرونی تعیین کنند شما می‌توانید چه باشید.

مانع میلیاردر شدن ۵: آن‌ها رابطه‌ی وحشتناکی با پول دارند

“مهم نیست چقدر پول می‌سازید، مهم است چقدر پول نگه می‌دارید، چقدر از آن پول برای شما کار می‌کند، و برای چند نسل پول به جای می‌گذارید.” –رابرت کیوساکی

برای موفق شدن باید با پول به روشی رفتار کنید که خسیسِ عاشقِ پول با آن مثل عشق‌اش رفتار می‌کند. برای میلیاردر شدن باید رابطه‌تان را با پول بهبود بخشید. داشتن یک رابطه‌ی سالم با پول به این معنی است که مسئولیت، احترام گذاشتن، و انجام کارهای درست در قبال پول را فراموش نکنید. بیاموزید پول را به عنوان ابزاری ببینید که می‌خواهید با آن همان شوید که دل‌تان می‌خواهد. هرگاه شروع کنید پول را به عنوان یک آزادی‌بخش و نه شرور و رذل ببینید قادر خواهید بود آرامش مالی ذهنی بخرید و فرصت‌های بیش‌تری را جذب کنید.


نویسنده: کیسی ایمافیدن

مترجم: امیر پوریانسب

منبع: لایف هک

سایت کسب و کار بازده

۵ اشتباه بزرگ که مانع میلیاردر شدن تان می‌شود

چطور پولدار شویم

چطوری میلیردر شویم


 

مطالب مرتبط
۴ دليل برتری استقراض پول به افزايش سرمايه
۱۲ میلیاردر که بیش از ۱ میلیارد دلار در دوشنبه‌ی سیاه ضرر کردند
میلیاردر شدن :۷ توصیه برای میلیاردر شدن
 ۶ برترین مهارت زندگی و کار که ارزش سرمایه گذاری را دارند
چطور بیل گیتس شویم: ۶ راه که مثل بیل گیتس موفق شویم
پرفروش ترین خودروساز جهان معرفی شد
۹ عادت افراد کاریزماتیک و با جذبه و دوست داشتنی
۶ بهترین مشاغل خانگی برای زنان با سرمایه کم
۲۰ پردرآمدترین شغل های دنیا از نظر لینکدین
۹ ضعیف ترین گذرنامه جهان شامل ایران
مالاریا: ۲۰ برترین درمان خانگی تب مالاریا
۱۰ نکته خیلی جالب درباره زومبا ( رقص وزرشی) که نمی‌دانستید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی