کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند

آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند

در این نوشتار انواع آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند مطرح شده‌اند.

اغلب اوقات، موفقیت یک ایده‌ی کسب و کار یا پروژه‌ی جدید، بیش‌تر بستگی به کیفیت کار گروهی‌تان دارد تا عواملِ دیگر. می‌خواهید گروه متناسبی داشته باشید که درآن همه به یکدیگر احترام بگذارند، مهارت‌های همدیگر را کامل کنند و در کنار هم رو به جلو حرکت کنند.

کار

بنابراین ۵ ویژگیِ شخصیتی را برای‌تان بازگو می‌کنیم که می‌توانید آدم‌هایی را که می‌خواهید در کنارشان کار کنید، بر اساس این ویژگیها شناسایی کنید. شاید آدم‌ها همیشه به صورت ثابت این ویژگی‌ها را نداشته باشند. آدم‌های مدبر یا راه‌پرداز نیز روزهای خوب و بدی را پشت سر می‌گذارند. با این مقاله می‌خواهیم نشان دهیم کدام ویژگی‌های شخصیتی از ارزش ‌بالاتری برخوردارند.

نوع ۱ از آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند : مدبر

آدمِ ایده‌های بزرگ، متفکرِ خلاق، ندای انگیزه، خوش‌بین – همان کسی است که حتما انتخاب‌اش خواهید کرد. هر کدام از این نام‌ها کاملا مناسبِ شخصیتِ آدم‌های مدبر است که همیشه مایل هستید در گروه‌تان یکی از آنها را داشته باشید.

آدم مدبر دنیایی از ایده در سرش می‌پروراند و همواره منتظر موقعیت مناسب است که آنها را بیان کند. وی بدون محدودیت همواره در ابعاد بزرگ می‌اندیشد، و شور و هیجان‌اش همیشه در جلسات توفان فکری برای‌تان مفید خواهد بود. این توانایی، وی را تبدیل به سرچشمه‌ی بی‌پایانی از انگیزه می‌کند. برای آدم مدبر هر ایده‌ای، فارغ از این‌که تا چه میزان برای گروه قابل انجام باشد، قابل دست‌یابی است و تمام سعی‌اش را نیز می‌کند تا گروه را در این مسئله با خودش هم‌عقیده کند.

مطلب مرتبط: ۱۵ تفاوت آدم های مثبت و منفی

نوع ۲ از آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند : واقع‌گرا

آدم واقع‌گرا باعث می‌شود اطرافیان‌اش نیز امیدوار و واقع‌بین شوند. وی بهترین شخصی است که در گروه می‌تواند دیدگاه روشنی در مورد منابعِ قابل دسترس داشته باشد و درمورد نقاط ضعف و قوتِ گروه نگاهی واقع‌گرایانه داشته باشد. آدم واقع‌گرا نسبت به همه چیز ارزیابیِ صادقانه‌ای ارائه می‌دهد – که برای بهبود کارِ گروهی الزامی است – و پرسش‌‌های می‌پرسد که هیچ‌کس جرات پرسیدن‌شان را ندارد.

ویژگیِ واقعیت-محورِ آدم واقع‌گرا از مثبت‌گراییِ آدم مدبر ارزش بیش‌تری دارد.

نوع ۳ از آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند : راه‌پرداز

شخصِ راه‌پرداز، چگونگی رسیدنِ یک گروه به اهداف‌اش را طراحی و توصیف می‌کند. وی مغز متفکر گروه است. اگرچه معمولا کارها را به صورت حسی انجام می‌دهد و برای تصمیم‌گیری از احساسات قلبی‌اش استفاده می‌کند، ولی همه چیز به درستی پیش می‌رود، زیرا قادر است اطلاعات زیادی را هم‌زمان تجزیه و تحلیل کند و مراحل بعدی را با شفافیت تشخیص دهد. راه‌پرداز به دلیل داشتن خلاقیت بسیار بالا، نه تنها ایده‌های بزرگی خلق می‌کند، بلکه باعث می‌شود همه‌ی اعضای گروه با قدرت، بهترین عملکرد‌شان را ارائه کنند.

مطلب مرتبط: انواع آدم ها که باید در زندگی داشته باشید

نوع ۴ آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند : مدیر

هر گروهِ شایسته، نیازمندِ سامان‌دهنده‌ای است که مسئول سامان‌دهیِ ملاقات‌ها و جزییات کارها و تنظیم طرح‌های در حال اجرا است.

وقتی اعضای گروه تحت تاثیر وظایف و مسئولیت‌های‌شان دچار استرس و از هم‌پاشیدگی می‌شوند، وجود یک مدیر که از همه‌ی جزییاتِ کار با خبر است، ضروری به نظر می‌رسد؛ وی در چنین شرایطی، با تهیه‌ی یک جدول زمانی، باعث می‌شود اوضاع به خوبی سامان پیدا کند.

نوع ۵ از آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند : مربی

شخصی که با همه‌ی افراد رابطه‌ی عمیق‌تری ایجاد می‌کند و می‌تواند کاری کند آنها بهترین عملکرد‌شان را ارائه دهند. وی همیشه از نقاط قوت و ضعف هر یک از اعضای گروه باخبر است – و می‌داند چگونه باید آنها را تشویق کرد تا بهترین نتایجِ ممکن را کسب کنند.

مطلب مرتبط: ۱۰ راهکار کنار آمدن با آدم های غیر منطقی


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: تاپداکس – topdox

آدم هایی که همه می‌خواهند با آن ها کار کنند


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی