کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵‌ عادت فردی مضر برای کسب و کار شما

۵‌ عادت فردی مضر برای کسب و کار شما

در این نوشتار با ۵‌ عادت فردی مضر برای کسب و کار تان آشنا می شوید. هنگامی‌که راه‌بردهای رشد را مورد مطالعه قرار می‌دهید تمرکز بر کسب و کار آسان می‌شود. زندگی شخصی ما بیش‌تر از آنچه باور داشته باشیم به کسب و کار مان وابسته است. هرچند راحت است وانمود کنیم همه چیز از هم جداست، اما واقعیت این است که هر جنبه از زندگی ما در سایر جنبه‌ها ریشه می‌دواند. کسب و کار شما شخصیت تان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، و بالعکس زندگی شخصی‌تان کسب‌وکارتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

۵‌ عادت فردی مضر برای کسب و کار شما

اگر کسب و کارتان دچار مشکل شده است، شاید زمان آن رسیده‌باشد که زندگی شخصی خود و اثرات آن را روی کسب و کارتان بررسی کنید. ۵‌ عادت فردی مضر برای کسب و کار شما در ادامه آمده اند :

۱- استراحت نکردن

20150806170621-woman-sleeping-habbits-clock-sleep

بدون استراحت کردن کارهای‌تان دو برابر مدت زمانی که یک خواب کامل داشته باشید به طول خواهد انجامید.  مغز خسته مغزی کند خواهدبود ولی با وجود این، ما کارآفرینان آن‌چنان در کار غرق می‌شویم که جایی برای استراحت و تمدد اعصاب باقی نمی‌ماند.

کمی از کار خود فاصله بگیرید و به‌قدری استراحت کنید تا بتوانید خلاق، کارا و اثربخش باشید. با اختصاص میزان کافی استراحت به ذهن و جسم خود، کسب‌وکارتان را به مراحل بعدی هدایت کنید.

مطالب مرتبط: از این ۱۳پوشیدنی وحشتناک در محل کار جدا دوری کنید

۲- ضعیف بودن در امور مالی فردی

کنترل نداشتن بر امورمالی فردی می‌تواند ذهن شما و کسب‌وکارتان را به بیراهه ببرد. وقتی ذهنتان درگیر مسائل مالی باشد، مغزتان آزاد نیست و نمی‌توانید آن کارآفرین خلاقی شوید که می‌توانستید باشید. تأثیر افزایش مخارج فردی‌تان روی  کسب‌وکارتان فراتر از اثرات ذهنی است. چون ممکن است این وسوسه را در شما ایجاد کند که حقوق خود را افزایش دهید و آن پولی که می‌توانست به توسعه کسب‌وکارتان کمک کند را از شرکت خارج کنید.

اگر کنترل خود بر مخارجتان را بازپس گیرید، کسب‌وکارتان رشد می‌کند و پررونق خواهد شد.

مطالب مرتبط: ۴ اشتباه رایج که به شغل تان آسیب می‌زند

۳- مشکلات در روابط فردی

مشکلات در روابط فردی – به‌ویژه مشکلات حاد – می‌تواند درهای بسیاری را روی تجارت شما ببندد. مشکلات در روابط فردی  انرژی را از کسب‌وکارتان می‌گیرد و سرزندگی را از شما دور می‌کند. هرچه رابطه نزدیک‌تر باشد، مشکلات بیش‌تری از لحاظ عاطفی، ذهنی و جسمی گریبان‌گیرتان خواهد بود.

وقت بگذارید و روابطی را که نیاز به ترمیم دارند بهبود ببخشید و روابطی که سمی هستند را کنار بگذارید. با بهبود روابط فردی خود، کسب‌وکارتان را بهبود بخشید.

۴- ورزش نکردن

مشهور است که بسیاری از کارآفرینان به جسم خود بی توجه‌اند. ورزش نکردن قدرت جسمی و ذهنی شما را کاهش خواهد داد. اگر به میزان کافی فعالیت جسمانی نداشته باشید، اعتماد به نفستان نیز دچار خدشه خواهدشد. با توجه به تمامی اثرات مثبت ورزش بر سلامت جسمی و ذهنی، انجام آن بسیار حیاتی می‌نماید. اگر مدتی است که از لحاظ جسمی فعالیت کمی داشته‌اید، ورزش‌کردن می‌تواند باعث صدمه‌هایی شود لذا به آهستگی شروع به ورزش کنید در آن مپاومت داشته باشید.

مطالب مرتبط: ۴ روش که کسب وکار خود را متحول کنید

۵- کشمکش با حد و مرز کاری

اینکه نتوان بین نگرانی و مسئولیت تمایز گذاشت باعث می‌شود بسیاری از کارآفرینان به‌شدت فرسوده و درمانده شوند. وقتی حدومرز کار ترسیم نشده باشد، کل دنیا بر روی شانه‌هایتان خواهد بود و زیر فشار بسیار سنگینی خواهید رفت.

روی بهبود چیزی تمرکز کنید که جزیی از مسئولیت‌های شما است و نگرانی‌هایتان را به کسانی واگذار کنید که مسئول آن‌ها هستند. این‌گونه می‌توانید موانع ذهنی‌تان آ برطرف کنید. با ترسیم حدود کاری تزلزل‌ناپذیر، ذهن خود و کسب‌وکارتان را نجات دهید.

پرورش این پنج عادت کمک خواهد کرد تا شرکت خود را متحول کنید و آن را به مراحل بعدی هدایت کنید. هرچند کمال یک شبه میسر نمی‌شود، اما می‌توانید تنها با اندکی تمرکز بهبودهایی شگرف بیابید. اگر متوجه شدید که عادتی خاص بزرگ‌ترین معضل شما است، انرژی زیادی را برای بهبود آن عادت خاص اختصاص دهید.

به خاطر بسپارید: عادات خود را دگرگون کنید تا کسب و کار و زندگی‌تان را دگرگون کنید.


ترحمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: اینترپرینر – entrepreneur

۵‌ عادت فردی مضر برای کسب و کار شما

عادات مضر برای کسب و کار


مطالب مرتبط
۵ روش ساده برای بهره وری جلسات کاری
کار کردن در مایکروسافت بهتر از گوگل است
۵ طلایی ترین اولویت های یک کارآفرین موفق
شروع کسب و کار: ۵۰ دلیل برای شروع کسب و کار خودتان
۵ روش به کارگیری هوش هیجانی در بازاریابی
۳ روش که چگونه سرمایه گذاری کنیم ؟
هنر روحانی چرخ اقتصاد را به حرکت انداخت
۱۳ موقع که باید در محل کار نگویید متاسفم
اینترنت رایگان بالاخره می‌آید
۷ راه حل برای جذاب تر شدن جلسات کاری
منابع انسانی
۶ استراتژی قیمت گذاری : کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است؟

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی