کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵۲ درصد آمریکایی‌ها مخالف توافق هسته‌ای

بر اساس نظرسنجی جدیدی که امروز منتشر شد، بیش از نیمی از مردم امریکا با توافق هسته‌ای اخیر بین ایران و کشورهای ۱+۵ مخالفند.

kerry5.jpg

امروز سی‌ان‌ان گزارش داد که اکثریت شهروندان امریکایی خواستار رای منفی کنگره به توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی هستند. با وجود اینکه دولت اوباما تلاش کرده این توافق را تنها گزینه در مقابل جنگ بخواند، اما ۵۲ درصد مردم در نظرسنجی جدید، با آن مخالفت کرده‌اند و تنها ۴۴ درصد موافق هستند.

واشنگتن پست در این باره نوشت که پیش از دستیابی به توافق، افکار عمومی نگاهی مثبت‌تر به آن داشته است، اما نظرسنجی‌های پس از توافق، حاکی از تغییر نگاه شهروندان بوده است، به نحوی که نظرسنجی منتشر شده‌ی خود واشنگتن پست پیش از این، نشان از همراهی اکثریت داشت و مخالفت تنها ۳۷ درصد مردم، حال آنکه امروز اعلام شد که۵۲ درصد امریکایی‌ها مخالف آن هستند.

 

واشنگتن پست می‌افزاید که سوال‌های متفاوت نظرسنجی‌های مراکز مختلف می‌تواند تفسیرهای متفاوتی را برانگیزد، اما سی‌ان‌ان مشخصا پرسیده است که «آیا کنگره باید این توافق را رد کند یا نه».

بر اساس یافته‌ها، امروز تنها طرفداران جمهوری‌خواهان مخالف توافق نیستند و پس از اجلاس وین، حمایت از توافق هسته‌ای میان طرفداران هر دو حزب و نیز مستقل‌ها کم کم افت کرده است. با این حال، بسته به نوع سوال‌ها و جزییاتی که در سوال‌ها مطرح می‌شود، ممکن است به نتایج متفاوتی نیز دست یافت.

با این حال نظرسنجی اخیر نشان داده است که درحال‌حاضر، تعداد بیشتری از شهروندان مایل به شکست تلاش‌های دولت اوباما هستند. نکته دیگر آن است که بر اساس نظرسنجی موسسه‌ی پیو، میزان مخالفت در میان کسانی که از توافق آگاهی دارند، بیشتر است.

 

در طول هفته‌های آینده، موافقان و مخالفان توافق از طریق رسانه‌های و شبکه‌های اجتماعی، تلاش زیادی برای جلب افکار عمومی خواهند کرد.

نظرسنجی اخیر سی‌ان‌ان در روزهای ۲۲ تا ۲۵ جولای انجام گرفته و از نزدیک به ۱۰۰۰ نفر به شکل تلفنی، پرسش شده است و حاشیه‌ی خطا در حدود ۳ درصد است.

با وجودی که نیمی از شهروندان امریکایی از عملکرد اوباما راضی هستند، اما افت طرفداران توافق هسته‌ای و اصرار اوباما و دولتش بر روی توافق، می‌تواند روی نمایندگان دموکرات کنگره که به افکار عمومی توجه بیشتری نشان می‌دهند، اثری برخلاف میل دولت و حزب دموکرات بگذارد.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
جدول جدیدترین قیمت خودروهای داخلی
هشدار پلیس فتا! تلفن همراه حریم شخصی نیست
پوتین قدرتمندترین مرد جهان ۱۰ روز دیگر به ایران می‌آید
خطرناک ترین جمله ی دنیا
سرانجام توافق ایران و ایرباس
برخورد نزدیک یک ستاره دنباله دار با زمین در ۲۰۱۸
کشف هدف زندگی با انجام ۱۰ کار
۲۵ نکته جالب از تاریخچه پورشه که نمیدانستید
۹ مهمترین روش های بالا بردن هوش تان که باید بدانید
روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی
۳۰ زیباترین چشم جهان که شما را جادو می‌کنند
کنفرانس بین المللی اینترنت در چین و تبلیغ برای سانسور اینترنتی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی