کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ قاعده که کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند

قواعدی برای این‌که کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند

آیا به دنبال راهی هستید تا کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند ؟ در این نوشتار قواعدی عنوان شده‌است که به هم‌فکر شدن کارکنان با مدیر عامل کمک می‌کند. این قواعد راهنمای آموزش کارکنان برای فکر کردن و عمل کردن مانند مدیر عامل شرکت است تا یک برنامه‌ی کاری خوب برای آنان ایجاد کند.

manager.jpg

به عنوان یک فروشنده در نخستین کار تابستانی در دوران تحصیل‌ام در دانشگاه، تقریباً افتضاح بودم. منآماده بودم تا به هدف‌ام دست یابم و در خیابان‌های حومه‌ای کالیفرنیا در رفت و آمد بودم و تلاش می‌کردم تا تجهیزات آفت‌کش را به شهروندان بفروشم. در ۵ روز ابتدایی، حتی یک فروش نیز انجام ندادم.

اما این تجربه در زندگی به کارم آمد، شناخت رشد یابنده‌ای در آن هفته‌ی ناموفق کاری به عنوان فروشنده، نتیجه‌ی صنعت راکدی بود که باید روش‌های رسمی آموزش کارکنان را ایجاد کند و به کار بندند.

به جای ترک آن کار، تصمیم گرفتم تا همراه با مدیریت کار کنم و قبل از این که آلترا (Alterra)، شرکت ارائه‌دهنده‌ی تجهیزات آفت‌کش را بسازم که اکنون مدیرعامل آن هستم، یک برنامه‌ی آموزش مناسب را طراحی کنم. اکنون سال‌ها از آن ماجرا می‌گذرد و از آن درس‌ها که در سال‌های تلاش و شکست به عنوان یک فروشنده، استفاده کرده‌ام تا فهرستی از قواعد را ایجاد کنم.

مطلب مرتبط: ۶ روش انگیزه بخشی به کارمندان

این قواعد هم‌چنان راهنمای آموزش کارکنان برای فکر کردن و عمل کردن مانند مدیرعامل شرکت است.

قاعده # ۱ برای این‌که کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند : یک چشم‌انداز مشترک برای شرکت ایجاد کنید.

جدای از این که وظایف روزانه‌ی هر یک از کارکنان را در روز اول به شکل مفصل تعیین می‌کنید، باید در روز اول مباحثه‌ای را طراحی و اجرا کنید که درباره‌ی تاثیرگذاری نقش فروش بر حصول اهداف سالانه‌ی شرکت شفاف‌سازی می‌کند. با تجسم نحوه‌ی تاثیرگذاری کارکنان در حصول موفقیت کلی شرکت، آنها به نحو بهتری راهبردسازی مدیرعامل را درک می‌کنند.

مشابهاً، اهداف کلی شرکت که کارکنان می‌توانند خود را شخصاً به شکل حرفه‌ای به آن متصل کنند ترسیم کنید. به جای تکرار این عبارت که “هر چه در توان‌تان هست انجام دهید”، کارکنان را از طریق ارائه‌ی اهداف مشهود و ارقام سخت قابل دست‌یابی تشویق کنید. این امر نه تنها مبنای دست یافت‌های متوسط کارکنان را ترسیم می‌کند بلکه به مدیران اجازه می‌دهد به روشنی کارکنان پرانگیزه را شناسایی کنند، کارکنانی که مدیران و رهبران آتی تیم‌های کاری خواهند بود و اهداف شرکت را محقق  می‌کنند.

قاعده # ۲ برای این‌که کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند : سیستمی برای ردیابی پیشرفت کارکنان طراحی کنید و از آن برای پاداش‌دهی به کارکنان استفاده کنید.

روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد: اهداف شرکت یا اهداف تک‌تک بخش‌ها را ترسیم کنید یا برنامه‌های انگیزشی ماهانه‌ی مشخصی را اجرا کنید. بسته به فرهنگی که می‌خواهید ایجاد کنید، ببینید چه چیزی بهترین عملکرد را دارد و به ایجاد این برنامه‌ها همزمان با کسب بازخورد از کارکنان ادامه دهید.

سپس به کارکنان از طریق برگزاری یک جشن یا میزبانی یک فیلم سینمایی در یک سینمای محلی یا خرید نوشیدنی و غذا، یا هر چیزی که نشان می‌دهد شرکت موفقیت را تشویق می‌کند و در صورت دست‌یابی به اهداف شرکت، جشن برپا می‌شود، پاداش دهید.

مطلب مرتبط: روسای مریخی، کارمندان ونوسی

قاعده # ۳ برای این‌که کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند : برای ساده‌تر شدن کار، از منابع خود استفاده کنید.

هر کارمندی در این‌باره که باید شرکت را چگونه اداره کرد، نظری دارد، لذا به جای غافل ماندن از شایعات کارکنان درباره‌ی شرکت، کاری کنید که آن را مکتوب کنند و به شکل بازخورد به شما برگردانند. در آلترا، ما به کارکنان بابت هر ایده‌ای که اجرایی شود، ۱۰۰ دلار پاداش می‌دهیم و به هر یک از مشتریان بابت ارائه‌ی یک ارزشیابی صادقانه، ۵ دلار پاداش می‌دهیم.

به این ترتیب، انگیزه‌ی “تصور می‌کنی می‌توانی بفروشی” را تقویت می‌کنیم، رقابت فروش بین تازه کارها که به جایزه‌ی نقدی بزرگ برای برنده‌ها و مشارکت بالاتر آنها در سراسر شرکت منتج می‌شود. با تشویق فرهنگ آینده‌نگری و بهبود مستمر، کارکنان را آموزش می‌دهید تا با تمرکز بر نوآوری مانند مدیرعامل، فکر کنند و ممکن است در این فرآیند، تفریح هم وجود داشته باشد.

قاعده # ۴ برای این‌که کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند : درک کنید که فرهنگ شرکت، صرفاً درک کلید واژه‌ی کارآفرینی ماهانه نیست.

در واقع، هر سازمانی باید به شکل خودآگاهی روش‌هایی را برای ایجاد رقابت بین کارکنان داشته باشد. دلیلی وجود داشت که به تیم فوتبال دبیرستان خود نزدیک شدید، آن مهمانی پاستاخوری که به شکل هفتگی ترتیب می‌دادید، نه تنها روحیه‌ی هم تیمی‌ها را ارتقا می‌داد، بلکه باعث می‌شد تمام بازیکنان دور هم تیمی‌ها و مربیان خود جمع شوند.

اصول مشابه را برای سازمان خود به کار بگیرید و فرهنگ، ایده‌های اشتراک‌گذاری شده، و اطلاع‌رسانی باز متمرکز حول اهداف سازمانی خود را تشویق کنید. کارکنان شما حس وفاداری و تهیج شما را در زمان گرد هم‌آیی با همکاران خود درک می‌کنند و عاشق فرهنگ سازمانی می‌شوند.

ماهانه صبحانه کاری یا رویدادهای خارج از محل کار ترتیب دهید. رقابت‌های هفتگی به همراه جوایزی ترتیب دهید تا کار و تفریح تیمی را تشویق کنید. سپس یکی ازکارکنان را مسئول ایجاد حساب اینستاگرامی شرکت کنید، عکس‌ها را روی اینستاگرام قرار دهید و فرهنگ خود را به شکل برخط ارتقا دهید تا استعدادهای هم‌تراز خود را جذب کنید. کارکنان شما یا بهترین همراهان شما یا شدیدترین منتقدان شما خواهند شد، لذا زمانی صرف کنید تا روابط با آنها را هنگام و بعد از کار بهبود دهید.

مطلب مرتبط: رازهای مدیریت: با کارکنان چگونه رفتار کنیم تا یک رهبر فوق العاده شویم

آموزش کارکنان برای فکر کردن و عمل کردن مانند کارآفرینان، ایده‌ی منحصربه فردی است؛ این ایده چیزی است که شرکت شما را متمایز می‌کند. این اقدامات نیازمند زمان و سرمایه‌گذای حرفه‌ای رهبران شرکت‌ها می‌باشد، اما بازدهی زیادی در گذر زمان دارد. اگر این اقدامات را به عنوان اولویت انجام دهید، مدیران عامل کوچکی را خواهید دید که در راهروها حرکت می‌کنند، دیگران را تشویق می‌کنند، فعالیت‌های گروهی را طراحی می‌کنند و به شکل پیش‌دستانه‌ای ایده‌های جدیدی را پیشنهاد می‌کنند که  ارزش‌های سازمانی را ارتقا می‌دهد.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: DAVID ROYCE

منبع : بیزینس اینسایدر – businessinsider

قواعدی برای این‌که کارکنان مثل مدیر عامل فکر کنند

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی