کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ غول چینی در صف خرید نفت ایران

۴ غول چینی در صف خرید نفت ایران. در ادامه جنگ سهم‌خواهی نفت در بازار، ایران قراردادهای جدید فروش نفت به پالایشگاه‌های چینی را تمدید کرد و مذاکرات با سینوک و پتروپاینا برای امضای قراردادهای جدید آغاز شده است.

۴ غول چینی در صف خرید نفت ایران

به گزارش بازده به نقل از مهر، با کاهش جهانی قیمت نفت، رقابت میان اعضای اوپک بر سر تصاحب بیشتر سهم بازار شدت گرفته است و در این میان رقابت فزآینده‌ای میان تولید‌کنندگان نفت حاشیه خلیج‌فارس کلید خورده است. در همین حال، رقابت اصلی در اوپک میان ایران، عراق و عربستان سعودی بر سر تصاحب بیشتر سهم بازار است.

درحال‌حاضر عربستان سعودی و عراق سهم بازار خود را حفظ کرده‌اند و اگر ایران هم بخواهد سهم بازار خود را با رفع تحریم‌ها به‌دست آورد، باید شرایط بهتری را در شکل تخفیف و شرایط پرداخت نفتی به مشتریان خود ارائه دهد که از آن به عنوان جنگ بی‌امان بر سر تصاحب بازار نفت در میان تولید‌کنندگان خلیج‌فارس یاد می‌شود.

همچنین هدف‌گزاری ایران، بیشترین صادرات نفت به چین است، این درحالی است که واردات نفت چین در ماه گذشته میلادی به ۶.۷ میلیون بشکه در روز رسید.

براساس گزارش رویترز، مقامات ایرانی با مسئولان شرکت‌های نفتی «پترو چاینا» و «CNOOC» چین بر سر امکان قراردادهای جدید وارد مذاکره شده‌اند، این در حالی است که دو شرکت «سینوپک» و «ژوهای» چین به عنوان بزرگ‌ترین مشتریان نفتی ایران هستند که قرارداد خود را تا سال آینده میلادی تمدید کرده‌اند.

تا قبل از اعمال تحریم‌های غرب علیه ایران، کشور چین به عنوان سومین مشتری بزرگ نفتی ایران محسوب می‌شد، حال با رفع تحریم‌ها از ایران و نقش‌آفرینی مجدد این کشور در بازار جهانی نفت، باید برای رقابت با عراق و عربستان سعودی تخفیف‌های بیشتر نفتی و شرایط ویژه‌ای را برای نفت خود پیشنهاد دهد.

مطلب مرتبط: چرا هوش به ویژگی های منحصر به فرد مغز بستگی دارد ؟

همچنین چندی پیش مقامات نفتی ایران با مسئولان پالایشگاه‌های هند ملاقاتی داشتند که از آنها خواستند شرایط خود را بیان کنند تا ایران طبق آن، صادرات نفت خود به هند را انجام دهد که این یعنی رقابت تنگاتنگ ایران با رقبای اصلی خود به‌ویژه عربستان سعودی است که می‌تواند به طور طبیعی به عنوان اهرم فشار بر روی عربستان سعودی که پیش از این هم با روسیه در حال رقابت بود، عمل کند.

بر همین اساس، کشوری برنده اصلی است که بتواند در دوران کاهش قیمت جهانی نفت، استراتژی خود را پیش ببرد.


منبع: مهر

۴ غول چینی در صف خرید نفت ایران

سایت کسب و کار بازده


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۶۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی