کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ راه برای ایجاد حس همکاری بین کارکنان

ایجاد حس همکاری بین کارمندان

همکاری یکی از پرکاربردترین کلمات در جلسات انگیزه‌بخش هر سازمان و شرکتی است؛ جایی که بیشتر شرکت‌کنندگان به طور پنهانی مشغول چک کردن شبکه‌های اجتماعی خود هستند تا شاید مسئله جالب‌تری را جایگزین لحظات خاکستری جلسه کنند. در واقع همکاری و مشارکت یک عامل کلیدی موفقیت در هر کاری است که گروهی انجام شود؛ اما وارد کردن اجباری آن در محیط شرکتی که هنوز آمادگی آن را ندارد، به هیچ وجه بازدهی نخواهد داشت.

همکاری

برای آماده کردن محیطی مناسب برای تلاش جمعی مثل همکاری در شرکت، باید اصلاح را از سطح فردی شروع کرد. یک جمله کلیشه‌ای می‌گوید که ما باید «به خودمان بنگریم نه به اشتباهات دیگران» و این موضوع نسبتا صحیح است.

اصلاح فرآیندی ساده از اتخاذ عادات ساده جدید است که به رشد فردی شما در محیط کاری‌تان کمک می‌کند. من این کار را انجام داده ام و در زمینه عمل به سلسله مراتب و اصطلاحات اداری نامحتمل‌ترین فرد بودم. اصطلاح شستشوی مغزی نباید به بخشی از دیدگاه تان بدل شود. این چهار مورد زیر مواردی بودند که برای من کارساز بودند.

۱.دانش

یکی از بهترین مزایای زندگی در این دوره این است که شما می‌توانید تنها با حرکت ساده انگشتان‌تان به دانش جمعی تمام انسان‌هایی دست پیدا کنید که قبل از شما در این دنیا زندگی کرده‌اند. شما می‌توانید به کمک دوره‌های آموزشی رایگان آنلاین، دانشی بیش از آنچه در دانشگاه آموخته‌اید، کسب کنید.

دوره‌های آموزشی رایگان در همه جای اینترنت پیدا می‌شوند و آموزش همه چیز، از اصول کارآفرینی گرفته تا اقتصاد مشارکتی، از برنامه‌نویسی گرفته تا فیزیک کوانتوم و حتی نوشتن یک مقاله اصولی را نیز دربر می‌گیرند. مغز هم مانند دیگر عضلات بدن است. اگر از آن استفاده نکنید، از دست‌اش می‌دهید.

همکاری

۲.نگرش

حفظ رویکردی مثبت در اداره برای شما، همکاران‌تان و اداره امری حیاتی است. اگر تمام آنچه می‌شنوید و احساس می‌کنید بازخوردی از نگرش‌های منفی باشد، محیط اداره برای شما به جهنمی از استرس تبدیل خواهد شد.

با اینحال، گاهی اوقات حفظ رویکرد مثبت با وجود فشار زیاد ناشی از کارهای روزمره و ارتباطات، کار سختی خواهد بود. آنجاست که باید جریان انرژی تان را به وسیله یک مراسم صبحگاهی تقویت کنید و میزان اندروفین را به حداکثر برسانید.

یک صبحانه طبیعی داشته باشید، ۱۰ دقیقه ورزش کنید. یک هدف مهم برای هر روز مشخص و به آن دست پیدا کنید. همچنین می‌توانید یک موسیقی آرام و زیبا برای خودتان بگذارید.

office2.jpg

۳.عملکرد

حفظ نرخ کارآیی بالا چیزی است که در ازای آن حقوق می‌گیرید. مهمترین جنبه کاری شما این است که به صورت مستمر بازدهی خود را حفظ کنید و اجازه ندهید تا استانداردهای‌تان پایین بیایند.

با یک جستجوی ساده در گوگل هزاران مقاله پیدا می‌کنید که به شما می‌آموزند چگونه در ده مرحله بازدهی خود را افزایش دهید. تمام آن مقالات یک نکته مشترک دارند: با تمرکز زیاد و نامنقطع کار کنید و به دفعات کم استراحت کنید.

از تایمر استفاده و برای یک ساعت کار کنید؛ سپس پنج دقیقه به خود استراحت دهید و دوباره مرحله قبلی را تکرار کنید. این یک عادت ساده است که در عین حال می تواند زندگی‌تان را دستخوش تغییرات بزرگی کند.

۴.قابلیت اطمینان و پاسخگویی

کارفرمایان می‌دانند که هر کسی روز بد و محدودیت های خود را دارد. از هیچکس انتظار نمی‌رود که در صد درصد اوقات صد درصد بازدهی داشته باشد اما دیر کردن از زمان موعد و ارائه کار نامناسب عادتی است که به منزله خودکشی شغلی به حساب می‌آید.

اطمینان حاصل کنید که کارهای‌تان را سر موعد انجام می‌دهید و کاری ارائه دهید که به انجام آن افتخار کنید. اگر خرابکاری کردید، بهتر است قبل از آنکه انگشت‌های اشاره شما را نشان دهند، خود به شکست‌تان اعتراف کنید. هیچکس از افرادی که از زیر کار درمی‌روند خوشش نمی‌آید؛ پس مسئولیت کارهای‌تان را به عهده بگیرید.

 

زمانی که این عادات را در خود تقویت کردید، می‌توانید مدیریت گروه را در دست بگیرید. به زودی چرخدنده‌های همکاری و مشارکت شروع به چرخش خواهند کرد و هر کس که از آن تبعیت نکند، کنار گذاشته خواهد شد. اتخاذ عادات خوب نکات بسیاری در مورد نحوه کسب و کار شما نشان می‌دهد و این تنها به وسیله تکرار کردن چند کلمه آشنا در زمینه تجارت به دست نمی‌آید.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

ایجاد حس همکاری

ایجاد حس همکاری بین کارمندان

منبع: مجله پنجره خلاقیت

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۲۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی