کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ درس کسب و کار از مجسمه داوود میکل آنژ

میکل آنژ نه تنها هنرمندی فوق‌العاده بود که با تکنیک‌های هنری به بهترین نحو آشنایی داشت، بلکه نابغه‌ای خلاق بود که به دنیا به شیوه‌ای متفاوت می‌نگریست؛ شیوه‌ای که کمتر هنرمندی می‌تواند حتی تصورش را بکند. ژوزف شرمن یک متخصص رسانه‌های اجتماعی است که شرکت‌های مختلف را در جهت رشد در فضای مجازی یاری می‌کند. او همچنان هنرمندی اکسپرسیونیست و انتزاعی است که آثارش در سفارت‌ها و انجمن های فرهنگی سراسر دنیا به نمایش درآمده است. در ادامه با شرمن همراه می‌شویم و نظر وی در مورد اینکه چطور مجسمه داوود شاهکار میکل آنژ می‌تواند به ما کمک کند تا نگاه متفاوتی به کسب و کار داشته باشیم را می‌خوانیم. در این نوشتار با ۴ درس کسب و کار از مجسمه داوود میکل آنژ آشنا خواهید شد.

Statue.jpg

۱. نوآوری با تراشیدن

میکل آنژ می‌نویسد که نقاشی هنر ساختن است؛ صفحه ی خالی یک بوم را تصور کنید که با افزودن رنگ به یک تابلوی نقاشی تبدیل می‌شود. اما مجسمه‌سازی هنر تراشیدن یک قطعه‌سنگ است تا در نهایت به یک تصویر ختم شود. برای میکل آنژ هر دوی این هنرها عمیقاً در ذوق دانستن ریشه داشت.

ما معمولاً به یک کار جدید به عنوان یک تجربه ی کسب‌وکاری تماماً خلاقانه نگاه می‌کنیم. آنچه میکل آنژ به ما می‌آموزد این است که آغاز کار با یک ایده ی مشخص، که به سفتی سنگ است، وجه ی دیگری از نوآوری است. دقیقاً همان‌طور که شاهکاری چون مجسمه ی داوود در دل سنگ مرمر نهفته است، قدم بعدی نوآوری هم شاید در ایده‌های بعدی پنهان شده باشد.

مطلب مرتبط : ۱۰۱ ایده کسب و کار کوچک که آینده‌تان را می‌سازد

۲. نقص‌ها را در آغوش بکشید

اگوستینو دی دوچو و آنتونیو روسلینو، این نام‌ها برایتان چه معنایی دارند؟ تقریباً هیچ. این دو مرد ۲۵ سال پیش از میکل آنژ کار خود را بر روی یک قطعه سنگ مرمر که بعدها تبدیل به مجسمه داوود شد، آغاز کردند. اما چون آن قطعه مرمر نقص‌هایی داشت که کار را سخت می‌کرد، آن را رها کردند.

نقص‌ها فرصتی است برای خلق یک کسب‌وکار شکوهمند. شناخت نقص‌ها و کار کردن با آن‌ها به مدیران فرصت این را می‌دهد که چیزی که دیگران از انجام آن سر باز می‌زنند را به کاری ارزشمند تبدیل کنند. برخی مدیران تنها ترجیح می‌دهند با کارمندانی کار کنند که توانایی بالایی دارند. می‌شود این‌طور در نظر گرفت که کارمندی هم که دارای توانایی فوق‌العاده است شاید توسط گروهی دیگر به خاطر وجود نقص‌هایی کنار گذاشته شده است. نقص‌هایی که شما توانسته‌اید با آن کار کنید.

مطلب مرتبط: ۹۰ ایده‌ی کسب و کار با سرمایه گذاری کم

درس کسب و کار از مجسمه داوود میکل آنژ ۳: تمام گزینه‌ها را در نظر بگیرید

ابتدا قرار بود مجسمه داوود در بالای کلیسای جامع فلورانس قرار گیرد اما شورای این شهر معتقد بود که اگر داوود در بالای کلیسا قرار گیرد، مردم نمی‌توانند به خوبی از آن قدردانی کنند. هنرمندان پیشروی بسیاری مانند لئوناردو داوینچی و سندرو بوتیچلی به دنبال مکان مناسب دیگری بودند. ۹ جای مختلف دیگر در شهر توسط این هنرمندان پیشنهاد شد و در نهایت مجسمه در آکادمی جای گرفت.

مدیران ممکن است با موقعیت‌های فوق‌العاده زیادی روبه‌رو باشند، اما در آخر باید یکی از آن‌ها انتخاب شود. ممکن است گروه بازاریابی شما مثلاً برای ارائه ی یک محصول سه ایده‌ی بی‌نظیر داشته باشند. انتخاب یکی از ایده‌ها اصلاً ارزش آن دوی دیگر را از بین نمی‌برد. به هر پیشنهادی ارزش بدهید حتی اگر انتخاب نهایی شما نباشند، چون ممکن است از هرکدام آن‌ها درس مهمی بگیرید.

مطلب مرتبط : ۵ درس کسب و کار‌ از میلیاردرهای پیش‌کسوت

درس کسب و کار از مجسمه داوود میکل آنژ ۴: از مدل شدن لذت ببرید

نسخه‌های بدلی بسیاری از مجسمه داوود در سراسر دنیا موجود است. از برزیل گرفته تا  دانشگاه استنفورد آمریکا. این رونوشت‌ها یا نسخه‌های بدلی به ارزش و اعتبار نسخه ی اصلی می‌افزایند. وجود یک نسخه ی بدلی همواره به یاد مردم می‌اندازد که چیزی کم است. نیازی رمزآلود که آن‌ها را به دیدن و تجربه ی نسخه اصلی ترغیب می‌کند. اجازه دهید تا دیگران از چیزی که شما انجام می‌دهید تقلید کنند و یا بهتر اینکه خودتان با تهیه رونوشتی از کار خودتان، دیگران را به تعجب بیندازید.


منبع: سایت نیکو

منبع: بیزینس اینسایدر – businessinsider

مجله کسب و کار بازده

۴ درس کسب و کار از مجسمه داوود میکل آنژ


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۴۳۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی