کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ توصیه برای مدیریت موفقِ تحصیل همزمان با شغل تمام وقت

همه در این دنیای پر تکاپو به دنبال کسب درآمد و برآوردن نیازهای زندگی مان هستیم و داشتن شغل تمام وقت و در نتیجه کسب درآمد می تواند به بر آوردن نیاز ها کمک کند. یکی از این نیازها به خصوص در بین جوانان ادامه تحصیل و وارد شدن به بازار کار به طور همزمان است. در این نوشتار ۴ توصیه برای مدیریت موفقِ تحصیل همزمان با شغل تمام وقت آورده شده است.

شغل

این که بتوانید تمام وقت تان را فقط به تحصیل اختصاص بدهید ایده‌ی قرن بیستم بود. این‌روزها، با شهریه‌هایی‌ که مدام در حال افزایش هستند، تعداد آدم‌هایی که کار می‌کنند تا بتوانند در عرصه‌ی تحصیل باقی بمانند افزایش یافته است. همچنین، ادامه‌ی تحصیل به‌منظور ارتقاء سطح شغلی به طور روزافزونی رواج یافته است. هرآن‌چه شما را به تحصیلات بالاتر سوق ‌دهد، باید بدانید، نیت فقط گرفتن مدرک نیست بلکه آموختن تا حد ممکن است.

ضرورت درس‌خواندن دو تحصیل همزمان با شغل تمام وقت ممکن است شما را به پیچاندن کلاس‌ها وسوسه کند یا باعث شود به این راضی شوید که فقط بگویید من هم یک دانشجو هستم! در این‌جا به شما توصیه‌هایی می‌شود تا بتوانید در هنگام اشتغال به بهترین شکل مدرک تحصیلی‌تان را اخذ کنید.

۱.از فواصل زمانی استفاده کنید

هرچند کتاب دست گرفتن در یک زمان مساعد و آرام گوشه‌ای نشستن، روالی است که در بیشتر مواقع یادگیری انجام می‌دهید، باید یاد بگیرید فواصل زمانی کوچک و روزمره را با مرور خلاصه‌های درسی پُر کنید.

کارهای مشخصی وجود دارند که می‌توانید هرجایی آنها را انجام دهید، مثلا:

  • مرور فلش‌کارت‌ها
  • یادگیری اصطلاحات واژگانی
  • مرور یادداشت‌های‌تان
  • نوشتن ایده‌هایی برای مقاله نویسی
  • خواندن تکالیف

و از هرجایی، منظورم فقط کتاب‌خانه یا کافی‌شاپ نیست. شما می‌توانید این کارها را در این مواقع هم انجام دهید:

  • ایستادن در صف
  • داخل قطار مترو
  • در انتظار توقف ماشین لباس‌شویی
  • انتظار در مطب دندان‌پزشک
  • در انتظار شروع کلاس

امروزه، با فناوری‌ای که در دسترس ما هست، هرجا که بروید برای کار ندادن به شما بهانه‌‌های کم‌تری وجود خواهد داشت.

مطلب مرتبط : ۸ شغل‌پردرآمد خانگی برای آنهایی که کار در منزل را دوست دارند

۲.با آموزگار ارتباط برقرار کنید

ممکن است یک لحظه وقت گذاشتن برای دیدار در ساعت اداری یا ایمیل زدن به استاد اضافه‌کاری یا زیاده وقت صرف کردن به نظر برسد. ولی، این کار عملا می‌تواند موجب صرفه‌جویی در وقت‌تان شود.

به عنوان یک آموزگار باتجربه، می‌توانم به شما بگویم که استادها در مورد هر مفهومی- هر مفهومی- که در کلاس پوشش داده می‌شود فکر کرده‌اند. این یعنی آنها روش از پیش آماده‌ای برای توضیح آن مفهوم دارند که حتی ممکن است از متن کتاب‌تان هم شفاف‌تر باشد.

پس یک تصمیم‌گیری سریع می‌تواند موجب صرفه‌جویی در وقت شود؛ همان وقتی که در سردرگمی انجامِ کاری که فهمیدنش دشوار است تلف می‌شود. به‌علاوه، با نشان دادن مسیر درست می‌تواند به شما کمک کند راهِ انجام پژوهش برای‌تان کوتاه‌تر شود و ممکن است شما را از دوباره کاری تکالیفی که اگر در مسیر درست نمی‌بودید ممکن بود آنها را سنبل‌ کنید، باز دارد.

مطلب مرتبط : ۴ راه که یک کار پردرآمد با سرمایه کم داشته باشیم

۳.اولویت‌بندی کنید

من نمی‌توانم از قول آموزگارهای دیگر صحبت کنم، ولی در کلاس‌های نگارشی که خودم تدریس می‌کنم، همه‌ی کارها یکسان نیستند. مثلا، توفان فکری، انتخاب موضوع و پیش‌نگارش بسیار مهم هستند، ولی باید با کارایی و مدیریت زمان در ذهن انجام شوند.

به عنوان یک مثال سریع؛ شرح بعضی ایده‌ها روی یک ورق کاغذ احتمالا از یک ساعت تمام خیره شدن به صفحه‌ی نمونه‌ی موضوعات به لحاظ زمانی برای شما بسیار بهتر خواهد بود. این‌جا هم دوباره ارتباط می‌تواند کمک‌کننده باشد، چون یک آموزگار می‌تواند شما را در عرض ۵ دقیقه به مسیر درست هدایت کند، درصورتی که اگر برای انتخاب موضوع در مسیر غلط باشید، هر میزان وقت برای توفان فکری صرف کنید نمی‌تواند به شما کمکی بکند.

منظور من این است که بعضی از دانشجویان درمورد این موضوع دچار اشتباه هستند که دانشجوی خوب بودن فقط به وظیفه‌شناسی- که آن را به وقت فراوان صرف کردن تعبیر می‌کنند- مربوط می‌شود که این می‌تواند به معنی صرف وقت فقط برای درک حس وظیفه‌شناسی باشد. وقت و انرژی‌تان را برای پروژه‌های اساسی ذخیره کنید. برای انجام یک تکلیف روتین لازم نیست کار شاقی انجام دهید، مثلا کلی وقت بگذارید تا آن را در یک پوشه‌ی زیبا و جلددار قرار بدهید، و آن‌وقت برای انجام نصفه و نیمه‌ی یک پروژه‌ی اصلی با عجله به این در و آن در بزنید.

مطلب مرتبط : ۲۰ پردرآمدترین شغل های دنیا از نظر لینکدین

۴.هوایی عوض کنید

جای بحثی ندارد که زمانی احساس بار مسئولیت زیادی خواهید کرد. هرازگاهی می‌توانید با مرخصی‌های یک روزه برای رفتن به حومه‌ی شهر یا انجام مراقبه یا جایی که بتوانید هوایی عوض کنید، با این احساس مقابله کنید. از کتاب‌ها فاصله بگیرید و هوایی عوض کنید.

تحصیل کردن درحالی‌که شغل تمام وقت دارید قطعا شدنی است، به‌خصوص وقتی بدانید این کار توجه خاص و برنامه‌ریزی راهبردی نیاز دارد.

شما چطور؟ آیا تحصیل و شغل تمام وقت را به خوبی مدیریت کرده‌اید؟ توصیه‌ی شما چیست؟


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

نویسنده: جف مائره

منبع: فوربس

۴ توصیه برای مدیریت موفقِ تحصیل همزمان با شغل تمام وقت

مدیریت موفقِ تحصیل همزمان با شغل تمام وقت


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۶۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی