کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ چالش کارآفرینان

چالش کارآفرینان

چالش کارآفرینان در سال های آینده چیست ؟ می دانیم کارآفرینان دائما با عدم ثبات روبه‌رو هستند. شروع یک کسب‌و‌کار تازه و ایجاد نوآوری هسته‌ی مرکزی عدم ثبات است. اما سال ۲۰۱۶ می‌تواند یک سال ویژه از لحاظ بی‌ثباتی باشد، و زحمات زیادی برای کارآفرینانی‌ داشته باشد که برای آن‌چه پیش‌ رو است آمادگی ندارند.

کارآفرینان

اما تهدیدی که در برابر استارت آپ ها غیرآماده وجود دارد می‌تواند فرصتی برای رقیبان آماده باشد. درست است که هیچ گوی بلورینی برای پیشگویی آینده وجود ندارد، اما یک سری نشانه‌های اولیه درباره‌ی اوضاع و احوال سال آینده وجود دارند.

این سه چالش کارآفرینان یا منشاء عدم‌ثبات را در ادامه ملاحظه کنید، آنها می‌توانند تغییر‌دهنده‌ی بالقوه‌ی اوضاع در سال ۲۰۱۶ از آب دربیایند:

۱. نوسانات مالی

از زمان سقوط بازار در سال ۲۰۸۸، بانک‌های مرکزی جهان بازار را در تسهیل کمی بی‌سابقه‌ای غرق پول کردند. این خط مشی، از نظر برخی منتقدین، باعث یک رشد مصنوعی حباب‌گونه می‌شود و بلافاصله بعد از آن‌که پول ارزان وارد جریان نشود، فروش‌ها هم متوقف می‌شود.

به طور کلی، پول زیاد در بازار باید به معنای قیمت‌های بالاتر باشد، زیرا پول بیش‌تری برای خریدن همان تعداد از محصولات وجود دارد. هرچند این مسئله تا به حال رخ نداده‌است (علی‌رغم هزاران میلیارد دلار جدید) اما بستگی به زمان دارد.

چه اتفاقی می‌افتد زمانی که تسهیل کمی به پایان برسد؟ زمانی که تورم به قیمت‌های عرضه‌کنندگان آسیب وارد کند، آیا حاشیه‌ی سود برای مقابله با شرایط کافی خواهدبود؟ آیا محصول چیزی است که اگر پول ارزان وجود نداشته‌باشد باز هم مردم آن را خواهند خرید؟

مهم است بدانیم تورم به کجا آسیب خواهد زد. به همان اندازه رشدپذیر بودن کسب‌و کار و “عدم گسترش یک فعالیت نوپا بیش از توانایی مالی” به ویژه در سال ۲۰۱۶ ضروری و لازم است. یک کسب‌و‌وکار رو به رشد به همان اندازه که آماده‌ی رشد است، باید توانایی کاهش تدریجیِ بدون شکست را داشته باشد.

۲. جهانی شدن و بهره‌وری افزایش‌یافته

جهانی شدن یک چالش کارآفرینان در سراسر دنیا است. درحال‌حاضر کسب‌و‌کارها بیش‌تر تولیدات‌شان را که قرار بود مختصِ ایالات متحده باشند برون‌سپاری می‌کنند. فقط چین و هند پیشرفته‌تر و سازنده‌تر خواهندبود. باقی کشورها آنها را تعقیب خواهندکرد.

این روند با ظهور کسب‌وکارهایی مثل اوبِر که اشتراک‌گذاری کارآمدِ منابعِ از قبل موجود را تسهیل می‌کند، تقویت شد. وقتی نوآوری‌ها محصولاتی کارآمدتر می‌سازند، نیاز به تولید کاهش خواهدیافت. باتوجه به ظهور فناوری اطلاعات فوق پیشرفته و محاسبات ابری جهانی، دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری چشمگیر برای شروع کسب‌وکارهای جدید نخواهدبود.

برای کارآفرینان  این به معنای افزایش در رقابت و حتی حاشیه‌ی سود سخت‌تر است. تولید به طور خاص، که درحال‌حاضر در امریکا دچار آسیب شده‌است، متحمل ضربه‌ی سنگینی خواهدشد. کسب‌و‌کارهایی که در دارایی‌های ملموس مثل ماشین‌الات سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز دچار چنین مشکلی خواهندشد.

اما یک حرکت صعودی وجود دارد. کسب‌و‌کارها قادر خواهند بود با اجاره‌ی آنها به رقیبان برای این سرمایه‌گذاری‌ها سرمایه جورکنند- یک مدل کسب‌و‌کار بسیار متفاوت با روش سنتی که در آینده به خوبی جا خواهدافتاد. در مدل سنتی که رهبران کسب‌وکار احتمالا به یاددارند، تنها مالک اختیاردار بود. استفاده‌ی بهتر از منابع محدود در اقتصاد اشتراکی هزینه‌ی اموال غیرفعال را به شدت افزایش خواهدداد. دیگر انحصار دارایی اهمیتی نخواهد داشت.

۳. گردباد فناوری

نوآوری در تکنولوژی چرخه‌ی حیات محصولات را روز به روز کوتاه‌تر می‌کند و به طور موثری قانون مور را ازبین می‌برد. با این چشم‌انداز به سرعت در حال تغییرِ فناوری، جدیدترین ساختار کسب‌و‌کار ممکن است به طرز ناامیدکننده‌ای از رده خارج شود و تبدیل به یک بار گزاف شود.

درحال‌حاضر این روند به عرضه‌کنندگان پلت‌فرم آسیب می‌زند. اندروید گوگل با چندپارگی فزاینده که اکوسیستم را تهدید می‌کند، دست به گریبان است. در مقابل استراتژی بسته و تک‌دستگاه اپل تا به امروز مفید بوده‌است، اما تمرکز آن روی بخش تجملی ممکن است بر خرید‌و‌فروش در کشورهای پیشرفته تاثیر بگذارد. در عین حال، مایکروسافت ویندوز ۱۰ می‌خواهد ویندوز را تبدیل به یک پلت‌فرم مشترک برای رایانه، تبلت، تلفن و حتی کنسول‌های بازی کند. خدمات اصلی در تمام پلت‌فرم‌ها موجود است.

این روزها، سرمایه‌گذاری در خدمات تک-پلت‌فرم فقط هزینه‌ی عدم ثبات را افزایش خواهدداد. کسب‌و‌کارها می‌توانند با برون‌سپاری سخت‌افزار به کارمندان و درعین حال اتکا بر خدمات چند-سکویی و محاسبات ابری برای انجام کار، پول را نجات بدهند و انعطاف‌پذیری را افزایش بدهند.

در میان این همه عدم ثبات در چشم‌انداز اقتصادی سال ۲۰۱۶، یک چیز روشن است: اگر کسب‌وکار خود را به شکل همیشگی ادامه‌ بدهند، متحمل هزینه‌های گزافی خواهند شد. برای این‌که نتیجه عالی باشد، آغازکننده‌های کسب‌وکار باید همه‌ی جوانب را بسنجند و برای پیامد‌های خوب، بد و یا ناخوشایند تصمیمات‌شان آماده باشند.

چنانچه لویی پاستور می‌گوید: “شانس با کسی سازگار است که ذهن آماده دارد.” این موضوع برای کسب‌وکارهایی که از قبل خود را آماده می‌کنند، نیز صادق است.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

نویسنده: پر بایلوند

منبع: اینترپرینر

موضوع محوری:

چالش‌های کارآفرینان

بازده

مطالب مرتبط
۵ کسب و کار راه اندازی شده در دوران رکود اقتصادی
۱۲ راز که آدم های موفق در محل کار فاش نمی کنند
این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم
۴ توصیه‌ جالب برای کارآفرینان تازه کار
چگونه یک برند بسازیم: ۱۰ بهترین روش ساخت برند جاودانه
شرایط کسب و کار اینترنتی در ایران
جزییات افزایش حقوق و مزایای کارگران + جدول
بازار جهانی طلا غافلگیر شد
۷ توصیه عالی برای بقا در نخستین سال کارآفرینی
بهترین شغل مناسب شخصیت شما : اینفوگرافی
جذب سرمایه جمعی
انواع مشتری :۱۰ نوع مشتری که هر کسب و کار باید بشناسد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی