کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ نوع بازده که باید بدانید

انواع بازده چیست ؟

بازده سرمایه گذاری در هر فعالیت حرفه ای و کسب و کار و سرمایه گذاری بسیار مهم است. یکی از گام های سرمایه گذاری انتخاب سرمایه گذاری‌ها است. هنگام انتخاب یک سرمایه گذاری ، باید به نحوه‌ی پول‌سازی‌تان از آن سرمایه گذاری – و نحوه‌ی مالیات‌گذاری عایدی‌های‌تان – را مورد توجه قرار دهید.

بازده

۳ روش پول‌سازی از سرمایه گذاری‌ها که می توانند بازده خوبی برایتان داشته باشند در ادامه آمده است:

۱. بهره یا سود تضمینی

سرمایه گذاری‌هایی مانند حساب‌های پس‌انداز، گواهی‌های سرمایه گذاری تضمینی، و اوراق قرضه، سود تضمینی یا بهره پرداخت می‌کنند. با این سه نوع سرمایه‌گذاری، دقیقا می‌دانید تا چه اندازه قرار است از سرمایه گذاری‌تان عایدی داشته‌باشید.

۲. سودهای تقسیمی ( سود تقسیمی نقدی)

برخی از سهام، سودهای تقسیمی پرداخت می‌کنند، یعنی سهمی از آن‌چه شرکت تولید می‌کند به سرمایه‌گذار پرداخت می شود. شما از این سرمایه‌گذاری‌ها درآمد منظمی دریافت می‌کنید. مبلغ سودهای تقسیمی به میزانِ خوب عمل‌کردن شرکت در آن سال و نوع سهامی که مالک‌اش هستید بستگی دارد.

۳. سود های سرمایه ای

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، اگر یک سرمایه گذاری مانند یک سهم، اوراق قرضه، صندوق سرمایه گذاری مشترک یا صندوق قابل معامله در بورس را به قیمتی به‌فروش برسانید که از مبلغِ پرداختی‌تان برای تملک اش بیش‌تر باشد، شما یک سود سرمایه ای خواهید داشت. اگر آن سرمایه‌گذاری را به قیمتی پایین‌تر از مبلغ پرداختی‌تان بفروشید، زیان سرمایه ای خواهید داشت.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_فاطمه بختیاری دزفولی

 

منبع: get smart about money : سه نوع بازده سرمایه گذاری

بازده

(مشاهده ۶۳ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۳ نوع بازده که باید بدانید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫475 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت