کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ میلیارد یورو؛ مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۵ ماه

بازده: مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۵ ماه نخست امسال میلادی ۶ درصد افزایش یافت و به حدود ۳ میلیارد یورو رسید.

iran-orupa.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورواستات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۸ عضو اتحادیه اروپا را در ۵ ماه نخست امسال میلادی ۲.۹۷۶ میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۵ ماه نخست امسال با رشد ۶درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است. ارزش تجارت دو طرف در ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۲.۸۱ میلیارد یورو اعلام شده بود.

رشد ۶ درصدی مبادلات ایران و اروپا در ۵ ماه نخست امسال میلادی در حالی است که در ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۴ نیز مبادلات دو طرف ۲۰ درصد رشد را تجربه کرد. مبادلات ایران و کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۳ با افت ۴۷ درصدی مواجه شده بود.

بر اساس این گزارش رشد واردات اتحادیه اروپا از ایران در ۵ماهه نخست امسال میلادی حدود ۳ برابر رشد صادرات به ایران در این مدت بوده است.

اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا می‌امسال ۴۵۶ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۷درصدی داشته است. واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه‌های ژانویه تا می‌۲۰۱۴ بالغ بر ۳۹۰ میلیون یورو اعلام شده بود.

صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۵ ماهه نخست امسال نیز رشد ۴ درصدی داشته و به ۲.۵۲ میلیارد یورو رسیده است. کشورهای اروپایی در مدت مشابه سال پیش از آن ۲.۴۲ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

//بازده//

 

(مشاهده ۱۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “۳ میلیارد یورو؛ مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۵ ماه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫397 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت