کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ دلیل بر جنایت‌آمیز بودن فاجعه‌ی منا

دکتر “راشد الراشد” عضو شورای مرکزی جمعیت عمل اسلامی بحرین تاکید کرد که به دلایل متعددی می‌توان گفت فاجعه‌ی منا جنایت‌آمیز بوده است.

rashed.jpg

دکتر “راشد الراشد” عضو شورای مرکزی جمعیت عمل اسلامی بحرین و یکی از برجسته‌ترین معارضان این کشور در گفت‌وگو با تسنیم ضمن ابراز تاسف شدید از وقوع فاجعه منا و تسلیت به ملت ایران به بررسی ابعاد این حادثه پرداخت و گفت: تمام واکنش‌های آل سعود به حادثه‌ی منا نشان‌دهنده‌ی جنایت آمیز بودن این حادثه است.

وی که بروز حادثه منا را اقدامی عمدی می‌داند برای اثبات سخنان خود به سه مورد اشاره کرد که عبارتند از: اول اینکه سعودی‌ها نام و پیکر حجاج مفقود شده را مخفی نگاه می‌دارند و این امر بسیار تعجب برانگیز است.

دوم اینکه سعودی‌ها به هیچ گروهی اجازه‌ی دسترسی به تصاویر دوربین‌های موجود در منا و مکه‌ی مکرمه که تمام فعالیت‌های حجاج را زیر نظر دارند نمی‌دهد. این مسئله تنها ابهام برانگیز نیست بلکه مدرکی برای اثبات تلاش سعودی‌ها برای مخفی کردن حقیقت است که این خود نیز جنایتی دیگر است.

سومین مسئله جلوگیری از دسترسی جمهوری اسلامی ایران که بیشترین تعداد حجاج خود را از دست داده، به پیکر جان باختگان است که این مورد نیز به روشنی گویای وجود برخی مسائل پشت پرده است.

وی ادامه داد، ما نگرانیم که مقامات سعودی این فاجعه را با متهم کردن چند نفر از مسئولان جزء و میدانی برپایی مراسم حج، بر این فاجعه سرپوش بگذارند.

رژیم سعودی باید محاکمه شود

دکتر راشد الراشد تاکید کرد: رژیم سعودی را باید در خصوص حوادث روی داده محاکمه کرده و مورد بازخواست قرار داد، امسال تنها در بازه زمانی کوتاه حج ۴ حادثه مرگبار برای حجاج به وقوع پیوسته است.

وی گفت: با وجود روی دادن تمام این حوادث هیچ اقدامی برای تحقیق در خصوص آنها و پی بردن به حقیقت صورت نگرفته است، این امر نیز نشان دهنده دست داشتن عربستان در حوادث خونین حج امسال است.

خواهان تشکیل کمیته حقیقت‌یاب هستیم

عضو شورای مرکزی جمعیت عمل اسلامی بحرین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خواهان تشکیل یک کمیته‌ حقیقت‌یاب بین‌المللی برای رسیدن به حقیقت ماجرا و محاکمه‌ی آل سعود هستیم، نباید تنها به محاکمه چند مسئول نظامی و یا سرباز سعودی که تنها مجری دستورات بوده اند، اکتفا کرد.

اداره‌ی مناسک حج توسط آل سعود فاجعه بزرگی است

وی با اشاره به سابقه بسیار نامناسب سعودی‌های در اداره مناسک حج گفت: با بررسی مناسک حج طی سالهای گذشته می‌بینیم که هر چند سال یک بار حوادث خونباری روی داده که صدها نفر از حجاج در آن قربانی شده اند، امروزه حج خانه خدا با خطرات فراوانی روبه‌رو شده و محل ناامنی برای ادای یکی از مهمترین مناسک مسلمانان شده. در این شرایط ادامه یافتن اداره مناسک حج توسط آل سعود خود فاجعه بزرگی است.

مدیریت حج باید به یک طرف مستقل واگذار شود

دکتر راشد الراشد تنها راه پایان دادن به اینگونه حوادث تلخ را گرفتن آل سعود از مدیریت مناسک حج دانسته و در این خصوص گفت: پایان دادن به سریال حوادث تلخ مناسک حج مستلزم ایجاد راه‌حل ریشه‌های و برکناری آل سعود از مدیریت مراسم حج و سپردن آن به یک طرف مستقل است.

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

 

مطالب مرتبط
کاخ سفید حادثه منا را تسلیت گفت
فردا (جمعه) گردن ۲۸ نفر از مسئولین متخلف حادثۀ منا زده خواهد شد.
توئیت جدید حسن روحانی درباره‌ ی قربانیان منا
زمان بازگشت پیکرهای حجاج به کشور
نقشه تقسیم‌بندی قومیتی حجاج درمنا
۳۶۵ ایرانی مفقود هستند
۳۶۶ مفقود در منا: این فهرست را بخوانید
۲۰ درصد از کشته‌های حادثه‌ی منا ایرانی بودند + نمودار
شمار کشته‌شدگان ایران از لگدکوبی حج تقریبا به ۲ برابر و ۴۶۴ رسید
۵ دلیل علمی مثبت اندیشی
افشاگری‌های جدید درباره‌ی فاجعه‌ی مرگبار منا
هشدارهای ال‌نینو را جدی بگیرید، شاید فاجعه در راه باشد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی