کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ ترفند برای محافظت وای‌فای از ورود هکر ها

امروزه هک شبکه‌ی وای‌فای به یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای هکر ها تبدیل شده که بسیاری از افراد نگران این قضیه هستند.

در این نوشتار ترفندهای مفیدی را به شما آموزش خواهیم داد که به راحتی می‌توانید مانع از نفوذ هکر ها به شبکه‌ی وای‌فای شخصی خود شوید.

هکر

۱-استفاده از WPA

بسیاری از افراد برای محافظت شبکه‌ی وای‌فای خود از کد WPE استفاده می‌کنند.ولی امروزه هکر ها می‌توانند وایرلس‌های دارای اینگونه پسوورد(WPE) را در مدت بسیار کوتاهی و به راحتی هک کنند! پس برای محافظت بیشتر وایرلس خود حتماً از پسوورد WPA استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از پسوورد WPA باید WPS خود در تنظیمات مودم را در حالت Disable قرار دهید.این روش مهم‌ترین و ساده‌ترین راه برای محفوظ ماندن از هکر ها می‌باشد!

۲-از یک پسوورد WPA قوی و امن استفاده کنید

همیشه مطمئن شوید پسووردی که انتخاب کرده‌اید طولانی و تصادفی باشد تا براحتی توسط هکر ها شکسته نشود.برای تست کردن اینکه پسوورد انتخابی شما چقد قوی و ایمن است می‌توانید از سایت جالب www.cloudcracker.com استفاده کنید!

در این سایت یکسری اطلاعات (غیر از پسوورد) از شما خواسته می‌شود. سپس سایت شروع به پیدا کردن پسوورد شما با استفاده از اطلاعات می‌کند(دقیقاً همان روش مورد استفاده هکر ها برای پیدا کردن پسوورد). اگر سروس موفق به پیدا کردن پسوورد شما نشد،به این معنی است که شما از یک پسوورد با ضریب امنیتی بالا استفاده کرده‌اید و اگر موفق به پیدا کردن پسوورد شما شد،به این معنی است که پسوورد شما ایمن نمی‌باشد و شما راهی جز تغییر پسوورد ندارید!

۳-نام Wireless خود را پنهان کنید!

اکثر افراد بعد از خریداری یک سیستم وایرلس اقدام به تغییر نام آن می‌کنند.

بسیاری از افراد از حالت Broadcasted برای نام‌گذاری شبکه‌ی خود استفاده می‌کنند(حتی حالت پیش فرض شرکت سازنده برای نامگذاری حالت Broadcasted است).این حالت سبب می‌شود افراد به راحتی شبکه‌ی شما را شناسایی و از آن استفاده کنند. ولی حالت Service set identifier یا SSID می‌تواند در وضعیت Hidden قرار بگیرد. به گونه‌ای که کسی جز شما نتواند نام شبکه را پیدا کند و این امر کمک زیادی به محفوظ ماندن وایرلس شما می‌کند.

با کمک راه‌های فوق به راحتی می‌توانید از نفوذ هکر ها به شبکه خود جلوگیری کنید. همچنین توجه داشته باشید همیشه وضعیت firewall سیستم خود را on قرار دهید.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

 

موضوع اصلی:

محافظت وای‌فای از ورود هکر ها

 

منبع: وب‌سایت برسام

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۰۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی