کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲ کشور که به گاز ایران پشت کردند

گاز ایران مدتی است که با بی‌میلی کشورهای مختلف روبرو شده است.

به گزارش بازده، در حالی که پیش از این برخی خبرها حاکی از بی‌میلی اروپا نسبت به گاز ایران داشت، به نظر می‌رسد که برخی شرکای پیشین ایران نیز در حال حرکت به سمت کشورهای دیگری هستند.

Gaz4.jpg

گاز ایران بعد از توافق هسته‌ای، شرکای جدید را انتظار می‌کشید. به نظر می‌رسید که در فعالیت‌های گازی نیز، پویایی پساتحریم حاکم شود. با این حال برخلاف تصورات قبلی، این حوزه با بی‌میلی برخی شرکای پیشین ایران روبه‌رو شده است.

به نقل از اقتصادنیوز، آن‌طور که خبرها نشان می‌دهد، یک شرکت سوئیسی که پیشتر قراردادی ۲۵ ساله را برای خرید گاز از ایران با شرکت ملی گاز ایران بسته بود اعلام کرد دیگر نیازی به ایران برای تأمین گاز ندارد و از این پس تمام گاز خود را از آذربایجان تأمین خواهد کرد.

این مسئله در شرایطی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز پاکستان در قرارداد خط لوله صلح به سراغ کشورهایی از جمله قطر رفته بود تا از این طریق بتواند بخشی از ناتوانی خود در همکاری با ایران را جبران کند. هرچند که کمی بعد مشخص شد که پاکستان به دنبال تامین گاز خود از طریق قطر است.

حالا به نظر می‌رسد که همین داستان در مورد سوئیس روی داده است، به گونه‌ای که این کشور قصد دارد گاز خود را به جای ایران، از آذربایجان تامین کند.

بر اساس گزارش‌ها، درسال ۲۰۰۸ شرکت EGL سوئیس، قراردادی را برای دریافت سالانه ۵.۵ میلیارد متر مکعب گاز به مدت ۲۵ سال با شرکت ملی گاز ایران به امضا رساند اما با تشدید تحریم‌ها این شرکت در زمینه دسترسی به منابع گاز ایران با محدودیت‌هایی مواجه شد و در سال ۲۰۱۲ سهام آن به طور کامل از سوی شرکت آکسپو این کشور خریداری شد.

این مسئله در شرایطی صورت می‌گیرد که اروپا نیز مدتیست به گاز ایران پشت کرده است. با وجود تمایل برخی مقامات ایرانی، اروپایی‌ها معتقدند که جایی برای گاز ایران در اروپا نیست. هرچند که کمی بعد، مقامات نفتی ایران اعلام کردند که به دلیل هزینه‌بر بودن صادرات گاز به اروپا، به فکر صادرات گاز به کشورهای همسایه هستند.

سایت کسب و کار بازده

 

(مشاهده ۳۸ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۲ کشور که به گاز ایران پشت کردند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫827 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت