کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۳ بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی در ۲۰۱۶

۲۳ بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی در ۲۰۱۶

این نوشتار به معرفی ۲۳ بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی در ۲۰۱۶ می‌پردازد.

هر سال مرکر، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مشاوره‌ی نیروی انسانی، شاخص کیفیت زندگی خود را منتشر می‌کند، که نگاهی است به بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی.

۲۳ بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی

این رتبه‌بندی یکی از جامع‌ترین رده‌بندی‌ها در این زمینه است و براساس گزارش مرکر، هر ساله برای کمک به شرکت‌های چندملیتی و دیگرکارفرمایان انجام می‌شود تا هنگامی که کارمندان‌شان را به ماموریت‌های بین‌المللی می‌فرستند، پاداش و مزایای منصفانه‌ای به آنها بدهند.

مطلب مرتبط: ۲۰ پرجمعیت ترین شهرهای جهان بر اساس تراکم : شامل تهران

مرکر با بررسی ۴۵۰ شهر در سراسر دنیا، معیارهای زیر را در نظر گرفته‌است تا بر اساس آنها تشخیص دهد که بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی کدام‌ها هستند :

  • محیط سیاسی و اجتماعی(ثبات سیاسی، جرم و جنایت، اجرای قانون)
  • محیط اقتصادی(قواعد مبادله‌ی ارز، خدمات بانکداری)
  • محیط اجتماعی فرهنگی(دسترس‌پذیر بودن رسانه و سانسور، محدودیت آزادی فردی)
  • ملاحظات درمانی و بهداشتی(منابع و خدمات درمانی، بیماری‌های عفونی، فاضلاب شهری، دفع زباله، آلودگی هوا)
  • مدارس و تحصیل(استانداردهاو دسترس‌پذیر بودن مدارس بین‌المللی)
  • خدمات عمومی و حمل‌و‌نقل(برق، آب، حمل‌ونقل عمومی، تراکم ترافیک)
  • مراکز تفریحی(رستوران‌ها، تأتر‌ها، سینماها، وزرشگاه‌ها، و مراکز سرگرمی)
  • کالاهای مصرفی(دسترس‌پذیری خوراکی/ کالاهای مصرفی روزمره، ماشین‌ها)
  • مسکن(مسکن استیجاری، وسایل خانه، مبلمان، خدمات نگه‌داری)
  • محیط طبیعی(آب وهوا، سابقه‌ی بلایای طبیعی)

مطلب مرتبط : ۱۰ بهترین شهر دنیا برای زندگی

مرکر ۲۳۰ کشور را فهرست کرده‌است و بیزینس‌اینسایدر نگاهی به ۲۳ بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی داشته‌است. نیویورک و لندن در این فهرست جایی ندارند.

۲۳. مونترال، کانادا

این شهر یکی از ۵ شهر کانادا است که در رتبه‌بندی‌های کلی قرار گرفته‌است. این شهر فرانسوی زبان به عنوان مرکز تجارت، تامین مالی، و فناوری شناخته شده‌است.

بهترین شهرهای دنیا

۲۲. (رتبه‌ی مشترک). پرت، استرالیا

استرالیا در سراسر دنیا جز کشورهایی است که بالاترین کیفیت زندگی را دارد. این شهر استرالیای غربی تعدادی از زیباترین سواحل این کشور را در خود جای داده‌است، و نرخ بی‌کاری در نواحی داخلی آن به شدت پایین و معادل ۴.۱ درصد است.

مطلب مرتبط: ۱۰ پرجمعیت ترین شهر جهان

۲۲. (رتبه‌ی مشترک) بروکسل، بلژیک

این شهر که مرکز سیاسی اروپا است، بی‌نهایت امن و تمیز است و تعداد زیادی موزه، پارک ملی، و رستوران‌های گران‌قیمت دارد.

بهترین شهرهای دنیا

۲۰. (رتبه‌ی مشترک). استکهلم، سوئد

این پایتخت، به خاطر توازن بین کار، زندگی، امنیت، و مسائل زیست‌محیطی یکی از بهترین مکان‌ها از لحاظ کیفیت خوب زندگی قلمداد می‌شود.

۲۰. (رتبه‌ی مشترک). لوکزامبورگ

این کشور بسیار کوچمک اروپایی، که با بلژیک، فرانسه، و آلمان هم‌مرز است، بی‌نهایت ثروتمند است و جرائم خشن در آن به شدت کم است. برخی از ثروتمندترین آدم‌های دنیا پول‌شان را در بانک‌های این شهر-کشور زیبا می‌گذارند، و علت آن قوانین دارایی‌های محرمانه است.

بهترین شهرهای دنیا

۱۸. هامبورگ، آلمان

این بندر مهم در شمال آلمان دومین بزرگ‌ترین بندر در این کشور است. هامبورگ مرکز رسانه و صنعت است و دومین قدیمی‌ترین بانک دنیا یعنی بانک برنبرگ در آن واقع است.

۱۷. اوتاوا، کانادا

این شهر به دلیل وفور موسسات تحصیلات پس از دبیرستان، موسسات پژوهشی، و موسسات فرهنگی، تحصیل‌کرده‌ترین شهر کانادا است. هم‌چنین بی‌کاری در این شهر کم است و جز فهرست میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود.

بهترین شهرهای دنیا

۱۶. (رتبه‌ی مشترک). ملبورن، استرالیا

این پایتخت ساحلی یکی از بهترین شهرهای دنیا برای تحصیل، مراقبت‌های بهداشتی درمانی، پژوهش، و توسعه محسوب می‌شود. هم‌چنین بخش‌های پررونق توریستی و تفریحی آن، باعث می‌شود این شهر همیشه ثروتمند باشد.

۱۶. (رتبه‌ی مشترک). تورنتو، کانادا

این شهر که برج به یادماندنی سی‌ان را در خود جای داده‌است، پایتخت مالی کانادا است. هم‌چنین برخی از ۵ بزرگ‌ترین بانک‌های کانادا را در خود جای داده‌است. تورنتو در حال توسعه‌ی چشم‌انداز تفریحی‌اش است و هر سال میزبان جشنواره‌ی معروف فیلم تورنتو است.

بهترین شهرهای دنیا

۱۴. برن، سوییس

از نظر مرکر این شهر دومین امن‌ترین شهر دنیا است. کشاورزی و صنعت سنتی در آن پربار است، و هم‌چنین نرخ بی‌کاری پایینی معادل ۳.۳ درصد دارد، که این منطقه را برای زندگی جذاب می‌کند. بخش رو به رشد فناوری در این شهر نیز استعدادهای جدید را به این شهر می‌کشاند.

مطلب مرتبط: ۱۰ پردرآمدترین شهر توریستی جهان

۱۳. برلین، آلمان

این پایتخت، شهری محسوب می‌شود که کیفیت زندگی در آن ترکیبی عالی دارد- فرصت‌های شغلی خوب، استانداردهای بالای مسکن، امنیت شخصی خوب، و فعالیت‌های تفریحی پرشمار.

بهترین شهرهای دنیا

۱۲. ولینگتون، نیوزیلند

این شهر، که به شهر پرندگان کیوی معروف است، در بالای این فهرست است و آب‌وهوایی عالی دارد. ولینگتون مرکز سیاسی نیوزیلند است و دومین پرجمعیت‌ترین ناحیه در این کشور است.

۱۱. آمستردام، هلند

این شهر یکی از مراکز مالی اروپا است و هم‌چنین به خاطر استاندارد بالای زندگی مشهور است. آمستردام که در همه‌ی دنیا شناخته‌شده است زندگی مدرن و شهری را با نگرش‌های آرام و بی‌اضطراب به تفریح سرگرمی ترکیب می‌کند.

بهترین شهرهای دنیا

۱۰. سیدنی، استرالیا

این شهر بازنمای ۷ درصد اقتصاد کشور است، و تامین مالی و خدمات مالی بزرگ‌ترین کارفرما است که ۲۲ درصد کارکنان را به خود اختصاص داده‌است. محیط طبیعی، آب‌وهوا، چشم‌انداز فرهنگی رو به رشد، سیدنی را در بالای این فهرست قرار داده‌است.

مطلب مرتبط : ۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

۹. کپنهاگ، دانمارک

این شهر اخیرا به عنوان یکی از شادترین مکان‌ها برای زندگی لقب گرفت، و دیدن علت آن سخت نیست. کپنهاگ در ابتدا دهکده‌ای بود که ماهی‌گیری در آن رواج داشت. اما اکنون به شهری رشد یافته‌است که زندگی شهری و توسعه‌ی فرهنگی قدرتمندی دارد و توازن کار-زندگی در آن زبانزد است.

بهترین شهرهای دنیا

۸. ژنو، سوئیس

این شهر مرکز جهانی دیپلماسی قلمداد می‌شود و برخی از ثروتمندترین آدم‌های دنیا را در خود جای داده‌است. این شهر بی‌نهایت امن است و جمعیت آن تحصیلات بالایی دارد.

۷. فرانکفورت، آلمان

این شهر که مرکز تجارت است، محل برگزاری برخی از مشهورترین نمایشگاه‌های تجاری دنیا، از جمله نمایشگاه خودروی فرانکفورت است.

بهترین شهرهای دنیا

۶. دوسلدورف، آلمان

این شهر که در آلمان غربی واقع است، به خاطر صنعت مد و چشم‌انداز هنری‌اش معروف است و با وجود توازن خوبی که در معیارهای تحلیلی مرکر دارد، تقریبا در بالای این فهرست است.

۵. ونکوور، کانادا

این شهر از جمله متراکم‌ترین، و از نظر نژادی یکی از متنوع‌ترین شهرهای کانادا است، و زبان اول ۵۲ درصد جمعیت آن زبانی به غیر از انگلیسی است.

بهترین شهرهای دنیا

۴. مونیخ، آلمان– مونیخ موتورخانه‌ی آلمان است و در فهرستی که مرکر از بهترین شهرها از نظر کیفیت زندگی ارائه می‌کند، مرتبا به صدر نزدیک است.

یک توریست در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۵، در نخستین روز ۱۸۲‌امین جشن اکتبر در مونیخ، آلمان نوشیدنی می‌نوشد.

مطلب مرتبط: ۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا

۳. اوکلند، نیوزیلند

این شهر در نزدیکی ۲ بندر بزرگ بنا شده‌است و تقریبا در صدر این فهرست است و علت آن باز هم توازن خوب اقتصاد، محیط روستایی، و سطح بالای امنیت شخصی است.

بهترین شهرهای دنیا

۲. زوریخ، سوییس

این شهر قطب اقتصادی و فرهنگی سوییس است، و به خاطر این‌که یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای زندگی است، مرتبا نه‌تنها در صدر فهرست مرکر، بلکه در صدر فهرست‌های دیگر هم قرار می‌گیرد.

بهترین شهرهای دنیا

۱. وین، اتریش

این شهر برای ۷‌امین بار پیاپی در صدر رتبه‌بندی‌ها قرار گرفته‌است. وین که در شرق رودخانه‌ی دانوب قرار دارد، از نظر جمعیت درون محدوده‌ی شهر، ۷‌امین بزرگ‌ترین شهر اتحادیه‌ی اروپا است و فرهنگی غنی دارد. واقعا وین باید عنوان  بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی را داشته باشد. این شهر بالاترین استاندارد زندگی را به شهروندانش عرضه می کند.

بهترین شهرهای دنیا

مطلب مرتبط: ۱۰ هوشمندترین شهرهای دنیا


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی

منبع: بیزینس اینسایدر

بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲,۰۹۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
مهیا

ممنون از مقاله بسیار جامع تون که همراه عکس قرارشون دادین.
من برای مهاجرت به کانادا دنبال بهترین شهرهای کانادا بودم اما لیست شهرهای دنیا برای مهاجرت رو در سایت شما دیدم.میشه راهنماییم بکنید آیا این سه شهر کانادا
برای زندگی بهترین هستند. و تفاوت شون را در یک مقاله بنویسید.

wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی