کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ عکس که زیبایی ذات انسان را به شما نشان می‌دهد

۲۰ عکس که زیبایی ذات انسان را به شما نشان می‌دهد

زیبایی ذات انسان به چهره‌ی زیبا نیست، زیبایی در قلب و دست کسانی پیدا می‌شود که می‌بینند و می‌مانند و کمک می‌کنند. با وجود این همه‌ خشونت که هرروز در سرتاسر جهان در حال وقوع است، شاید حس کنیم زیبایی فقط در چهره‌ی زیبا باقی مانده است، دست‌ها و دل‌ها به فنا رفته‌اند. ولی آیا انسانیت واقعا به فنا رفته‌است؟

در ادامه ۲۰ تصویر هست که امیدتان را به هویت انسانی زنده می‌کند. اعتقاد به هم‌نوعان‌تان را در شما ایجاد می‌کند. این تصاویر زیبایی ذات انسان‌ها را به شما نشان می‌دهد.

۱.این “شهروند جهانی” شخصی را از جریمه‌ی رانندگی نجات داد. چه شخص دوست داشتنی‌ای، این‌طور نیست؟

ذات انسانیت

متن نوشته ی در نامه ی عکس: سلام- دیدم پلیس داره میاد جریمه‌ات کنه من دویدم، کلیدمو از جیبم درآوردم و گفتم”ببخشید، همین الان میرم”.پلیس رفت. اگر این را می‌خوانی این کار را برای دیگران انجام بده. اگر پلیس این را می‌خواند این راننده‌ای نیست که دنبال آن می‌شد- شهروند جهانی

۲.به نظر می‌رسد این آقای محترم به خاطر کمک به این خانم در حمل وسایل‌اش قطار را از دست داده‌است. هر عمل محبت‌آمیزی، هرقدر کوچک، هرگز بیهوده نیست.

2-helpfulman.jpg

۳.چنین اعمالی به ما یادآوری می‌کنند کمک به آدم‌ها دلیل نمی‌خواهد.

3-paramedics.jpg

توضیح عکس:مرد مسنی در محله هنگام پارو کردن جلوی پارکینگ خانه‌اش دچار حمله‌ی قلبی شد. بهیارها او را به بیمارستان رساندند، سپس برگشتند تا کار پارو کردن برف‌ها را برای او تمام کنند.

۴.این روزها آدم‌ها اغلب فکر می‌کنند نوجوان‌ها نیکوکار نیستند. لطفا تجدید نظر کنید!

4-library.png

متن نوشته عکس: وقتی در صف کتاب‌خانه‌ی عمومی ایستاده بودم، متوجه شدم که متصدی به دختری کوچک گفت نمی‌تواند کتاب امانت ببرد چون ۰.۲۹ دلار جریمه بدهکار است. بعد دیدم یک پسر نوجوان پشت سر او به دنبال پول خرد جیب‌هایش را گشت و جریمه‌ی او را پرداخت کرد.و آن لحظه حس بهتری به دنیا پیدا کردم.

۵.استادهایی مانند او نه تنها برای آموزش‌”درسی”ما وقت می‌گذارند، بلکه از آن فراتر می‌روند تا ارزش‌های اخلاقی را که به عنوان انسان به آنها نیاز داریم به ما آموزش بدهند.

5-professor.jpg

توضیح عکس: یکی از دانش‌جوها با بچه‌اش آمد، چون پرستار بچه نداشت.بچه وسط کلاس شروع به گریه کرد. مادرش با شرمندگی بلند شد تا کلاس را ترک کند، و استاد بچه را از مادر گرفت، او را آرام کرد و به تدریس ادامه داد.

۶.این آتش‌نشان خطر بیش‌تری را به جان خرید فقط برای این‌که این عضو ارزشمند خانواده را نجات دهد.

6-firefighter.jpg

۷.خانواده‌ای این بچه گوزن یتیم را نجات داد و آن را در کنار بقیه‌ی حیوانات خانگی‌اش بزرگ کرد. و اکنون او هم یک عضو خانواده است.

7-fawn.jpg

نوشته ی داخل عکس: ما یک بچه گوزن را در میان پاهای مادرش که با ماشین تصادف کرده و مرده بود پیدا کردیم. به همین خاطر او را به خانه بردیم.او حالا فکر می‌کند سگ است.

۸.یک ذات مهربان دیگر از چترش گذشت تا این بچه گربه در باران خیس نشود. فوق‌العاده است!

8-catlover.jpg

توضیح عکس: غریبه‌ای این گربه را دیدکه در باران خوابیده‌است، به همین خاطر از چترش گذشت تا او خیس نشود.

۹.شاید کشتی‌گیرها در عرصه‌های کشتی نگرشی جدی داشته‌باشند، آما آنها هم انسان هستند! دواین جانسون، “راک”، در هنگام رانندگی این جوان را دید که دنبال ماشین او می‌دود. ایستاد، و فهمید آن کودک با سرطان(لنفوم هوچکین) دست و پنجه نرم می‌کند، و تمام عمر آرزویش دیدن ستاره‌ی محبوبش بوده‌است. در عوض، این قهرمان از او تشکر کرد، او را در آغوش گرفت و با او عکس گرفت. این جا هر دو ستاره هستند!

9-therock.jpg

۱۰.یک غریبه‌ی از خودگذشته کتاب‌خوان خود را به این مرد محترم بی‌خانمان داده‌است تا بتواند به جز تنها کتابی که دارد کتاب‌های دیگر بخواند. یک شخص مهربان چراغ انسانیت را روشن کرد و این مصداق ذات زیبا است.

10-kindle.jpg

توضیح عکس: من بعد از این‌که فهمیدم پل، این مرد بی‌خانمان، بارها یک کتاب را خوانده‌است، کتاب‌خوان خودم را به او دادم. او روزها است که آن را زمین نگذاشته‌است.

۱۱.این دن است. یک ذات انسانی واقعا فوق‌العاده، کسی با پول خود بیماران سرطانی، پرستاران، پزشکان و هرکسی را که در مرکز سرطان هست به قهوه مهمان می‌کند.

11-dan.jpg

توضیح متن: مبت دن. او هر چهارشنبه و پنج‌شنبه به مرکز سرطان می‌رود و برای همه‌ی بیماران، پرستاران، پزشکان و هر کس که آن‌جا است یک فنجان قهوه می‌خرد… از جیب خودش.

۱۲.چه کسی همسایه‌ای مثل گیلیگانِ خوب را نمی‌خواهد؟ او من را به یاد گفتاوردهای آرت هاچبرگ می‌اندازد، “کمک کردن به یک دوست واقعا خوب است. کمک به خودتان هم خوب است. کمک به یک غریبه بهترین است.”

12-samaritan.jpg

نوشته ی داخل عکس: شما پنجره را باز گذاشته بودید، برای همین من کیسه‌ای جلوی آن گذاشتم تا داخل ماشین خیس نشود. روز خوبی داشته‌باشید.- از طرف همسایه‌تان: گیلیگان

۱۳.تصور کنید هر رستوران‌داری چنین پیش‌رفتی بکند، جمعیت گرسنگان کاهش چشم‌گیری خواهدداشت. به احترام چنین ابتکاری کلاه‌ها را از سر برداریم!

13-owner.jpg

متن داخل عکس: به کسی که برای وعده‌ی غذایی بعدی‌اش سطل زباله‌ی ما را نگاه می‌کند. شما یک انسان هستید و ارزش‌تان بیش‌تر از یک وعده غذا که از میان زباله‌ها است. لطفا در ساعات کاری ما داخل بیایید و بدون پرداخت هزینه ساندویچ کلاسیک کره‌ی بادام‌زمینی، سبزی‌جات تازه، و یک لیوان آب میل کنید. هیچ سوالی پرسیده نمی‌شود. -دوست شما، صاحب رستوران

۱۴.این غریبه‌ها نه تنها آن‌قدر مهربان هستند که یک شی گران‌قیمت را به صاحب حقیقی‌اش برگردانند، و خسته شوند، بلکه بسیار شوخ‌طبع نیز هستند!

14-iphone-612x1024.jpg

متن نوشته شده در عکس: پیدا شده: یک آیفون

این گوشی شما است؟ ما آن را در چمن پیدا کردیم. هنوز کاز می‌کند، اما قفل است. برای همین نمی‌دانیم آن را به چه کسی برگردانیم. اگر متعلق به شما است با شماره‌ی… تماس بگیرید. اگرمی خواهید بدانید چرا برای درست کردن این پوستر خودمان را به زحمت انداختیم، چون بی‌کار بودیم و همان‌طور که مشخص است ما به‌طور خارق‌العاده‌ای مهربان هستیم. هم‌چنین از مامان‌تان ۲ تماس از دست رفته دارید.

۱۵.همیشه این بزرگ‌ترها نیستند که به دیگران محبت می‌کنند، بچه‌های کوچک نیز اصول اخلاقی مشابهی دارند. شاید این یادداشت کوچک باشد، ولی قدرت عظیمی برای تسخیر قلب یک شخص دارد. متشکرم آنیکا!

15-littlegirl.jpg

متن نوشته شده در نقاشی:  سلام آقای هاگ! شما همیشه می‌توانید با گربه‌ی من بازی کنید. دلم برای مگی تنگ شده. دوستت دارم.  -آنیکا

۱۶.عمل سخاوتمندانه‌ای کوچک از یک کارمند فروشگاه مواد غذایی کافی است تا دوباره اعتقاد به انسانیت را زنده کند.

16-grocery.jpg

۱۷.باید خشکشویی‌هایی مثل این داشته‌باشیم تا به همه‌ی بی‌کاران روحیه بدهند. عملی درخشان!

17-laundry.jpg

توضیح نوشته ی در عکس:اگر بی‌کار هستید و به یک لباس تمیز برای مصاحبه نیاز دارید، ما لباس‌تان را برای‌تان تمیز می‌کنیم.

۱۸.یک ستاره‌ی ورزشی دیگر، برایان ادریسکول، بازیکن راگبی، به عیادت بزرگ‌ترین طرفدارش که واقعا شیفته‌ی برایان بود در بیمارستان رفت و او را غافل‌گیر کرد. چه‌چیزی می‌تواند دارویی بهتر از این باشد؟ این ذات انسانیت است.

18-rugby.jpg

۱۹.مرد مسن سمت راست آرایش‌گر است، کسی که در ازای کوتاهی مو پول نمی‌گیرد، در عوض در آغوش گرفتن را به عنوان پرداخت می‌پذیرد. انسانیت به زیبایی احیا شد، درست است؟

19-barber.jpg

۲۰.و در نهایت، یک شخص، یک شخص مشهور، یک مادر، یک انسان زیبا، کسی که از قضا یک شاهزاده‌ی سلطنتی است، با کارهایش و حرف‌هایش به انسانیت معنایی واقعی بخشید. او گفت: “یک عمل خیرخواهانه‌ی اتفاقی را بدون انتظار پاداش انجام دهید، مطمئن باشید روزی شخصی همان کار را برای شما انجام خواهدداد”. او کسی نیست جز پرنسس دایانا. چه ذات مهربان و زیبایی.

20-princessdiana-1024x756.jpg


نویسنده: سمیه کبیر

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع : لایف هک 

۲۰ عکس که زیبایی ذات انسان را به شما نشان می‌دهد


مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. z گفت:

    سلام واقعا خوب بود اشکم دراومد من هم پول از تو کلاس پیدا کردم دو روز بود که مونده بود اونجا میدونستم برا اون شیفتی هاس پول رو گذاشتم رو میز پایینش نوشتم این پول کیه لطفا برداره اما نمیدونم به صاحب اصلی اش برگشته یا نه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی