کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ درصد از کشته‌های حادثه‌ی منا ایرانی بودند + نمودار

با دقت در ارقام مربوط به تعداد اتباع کشورهای مختلف که در فاجعه منا جان باختند، نکته عجیبی مشخص می‌شود؛ این که آمار جان‌باختگان ایرانی نسبت به میانگین کشته‌های دیگر کشورها چند برابر بیشتر است.

119.jpg

به گزارش بازده و به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، در نمودارهایی که برای مقایسه شمار کشته‌های “اعلام شده” از اتباع کشورهای مختلف منتشر شده، نام جمهوری اسلامی ایران در صدر قرار دارد.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران تا کنون تنها کشوری است که آمار رسمی کشته‌های خود را از سوی دولت اعلام کرده؛ در حالی که تمامی کشورهای دیگری که در این فاجعه اتباع آنان کشته شده اند، حتی در اعلام شمار قربانیان هم با رژیم سعودی “تعارف” دارند و تا این لحظه از اعلام آمار رسمی خودداری کرده‌اند.

عربستان سعودی تاکنون در آمار رسمی خود، کشته شدن بیش از ۷۰۰ نفر را در این حادثه تایید کرده است که از این تعداد، ۱۳۶ نفر ایرانی هستند؛ بدین ترتیب با توجه به آمار تایید شده، نزدیک به ۲۰ درصد از کشته‌های حادثه منا ایرانی بوده اند، در حالی که حجاج ایرانی (نزدیک به ۶۵۰۰۰ نفر) حدود سه درصد از تعداد کل حجاج را تشکیل می‌دهند!

البته در آخرین آمارهای غیر رسمی (که هنوز مورد تایید وزارت بهداشت عربستان قرار نگرفته)، تعداد کشته‌ها حدود ۱۳۰۰ نفر اعلام شده که حتی با احتساب این تعداد هم ایرانی‌ها بیش از ۱۰ درصد از کل قربانیان را تشکیل می‌دهند.

این در حالی است که مقامات عربستانی با تعلل و کارشکنی‌های خود، مانع از تعیین هویت اجساد و مصدومان شده و کشف سرنوشت بیش از ۳۵۰ حاجی مفقود ایرانی را هم با مشکل مواجه کرده است.

در همین حال، روز گذشته اعلام شد که سفارت عربستان در تهران، در اقدامی عجیب از صدور ویزا برای کارگروه تشکیل شده در دولت جمهوری اسلامی به سرپرستی وزیر فرهنگ و ارشاد برای بررسی وضعیت حجاج ایرانی، خودداری کرده است.

حجاج ایرانی ۳ درصد، کشته‌های ایرانی ۲۰ درصد! +نمودار

نخستین نمودار مقایسه تعداد حجاج جان‌باخته از کشورهای مختلف

alalam.jpg

 سایت کسب و کار بازده

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی