کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ امین سالگرد ویندوز ۹۵

۲۰سال پیش، مایکروسافت، ویندوز ۹۵ را به بازار معرفی کرد، و شیوه‌ی تعامل ما با رایانه‌هایمان را بی‌درنگ تغییر داد. امروز ۲۰ امین سالگرد ویندوز ۹۵ است و به همین مناسبت به تولد این ابرفناوری که دنیای رایانه را وارد عصر جدیدی کرد می اندازیم.

20150824165401-microsoft-windows-95-bill-gates.jpeg

 

در ۲۴آگوست ۱۹۹۵، مایکروسافت، که در آن زمان یک شرکت فناوری با فروش سالانه‌ی ۶ میلیارد دلار و ۱۷۸۰۰ کارمند بود – جدیدترین سیستم عامل خود را معرفی کرد، محصولی که در آن زمان نیویورک تایمز آن را “پرچلپ چلوپ‌ترین، آشفته، و گران‌ترین معرفی یک محصول رایانه‌ای در تاریخ این صنعت” نامید.

ویندوز ۹۵ چند افزودنی یا اَد آنز قابل توجه داشت، چیز ساده‌ای داشت که امروز به عنوان منوی استارت یا “شروع” مشهور است، این ویژگی آن‌قدر مهم بود که مایکروسافت آگهی تبلیغاتی معرفی ویندوز ۹۵ را به آن اختصاص داد.

ویندوز ۹۵ هم‌چنین نوارافزارهای چندوظیفه‌ای، دکمه‌های کوچک و بزرگ‌کن پنجره‌ها، و اینترنت اکسپلورر را برای نخستین بار به دنیای رایانه آورد. اینترنت اکسپلورر مرورگری است که از نیت این شرکت برای سلطه‌ی بی‌چون و چرا بر گوی جادویی اینترنت در حال تولد خبر می‌داد. در همان سال بیل گیتس در یادداشتی مشهور جزییات آن را بیان کرد.

این سیستم عامل از آغاز عرضه تا پایان ۷ هفته‌ی اول به یک رکورد داغ، فروش ۷میلیون نسخه، دست یافت- در نظر داشته باشید در آن زمان ویندوز در بسته‌بندی عرضه می‌شد و هر بسته، حاوی سی‌دی‌ها یا دیسکت‌ها، به بهای ۲۱۰دلار به فروش می‌رسید. در سال اول، ۴۰میلیون نسخه از آن فروخته شد.

حالا، سیستم عامل ویندوز، از “دیرک چوبی توتم‌های” مایکروسافت افتاده است. آخرین ویندوز آنها سیستم عامل ویندوز ۱۰ به رایگان در اختیار کاربران قبلی گرفت، و مدیرعامل مایکروسافت ساتیا نادلا از همکارانش خواسته است که کابل‌ها یا اتصالات خود را با گذشته قطع کنند: “صنعت ما به سنت و تاریخ احترام نمی‌گذارد – فقط به نوآوری احترام می‌گذارد.” این کلام او در ایمیل‌اش است که در فوریه‌ی امسال پس از انتصابش در سطح شرکت ارسال شد.


سایت کسب و کار بازده

۲۰ امین سالگرد ویندوز ۹۵

منبع : businessinsider


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی