کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ اقتصاد برتر دنیا تا سال ۲۰۳۰

۲۰ اقتصاد برتر دنیا تا سال ۲۰۳۰

بلومبرگ در گزارشی از اقتصاد برتر دنیا نوشت: تا ۱۵ سال آینده آماده نظم اقتصادی جدیدی باشید که در آن امریکا تاثیرگذاری کمتری دارد در حالیکه نفوذ بازارهای نوظهور متعددی افزایش خواهد یافت و بعضی از بزرگترین اقتصادهای اروپایی عقب تر از آنها قرار می‌گیرند.

اقتصاد دنیا

طبق جدیدترین پیش‌بینی‌های اقتصاد کلان وزارت کشاورزی امریکا برای ۱۵ سال آینده، امریکا با تولید سالانه ۲۴.۸ تریلیون دلار، به سختی رهبر جهانی باقی می‌ماند.

این کشور ۲۵ درصد از اقتصاد دنیا در سال ۲۰۰۶ و ۲۳ درصد در سال ۲۰۱۵ را تشکیل می‌دهد، اما تا ۱۵ سال آینده شاهد کاهش سهمش به ۲۰ درصد خواهد بود.

تولید ناخالص داخلی چین بیش از دو برابر اندازه امروزی رشد خواهد کرد و به این غول آسیایی کمک می‌کند فاصله خود با امریکا را به طور کامل از بین ببرد.

هند که از نظر تولید ناخالص داخلی برای سال ۲۰۱۵ در رتبه هشتم قرار می‌گیرد تا ۱۵ سال آینده برزیل، انگلیس، فرانسه، آلمان و ژاپن را پشت سر می‌گذارد و سومین اقتصاد بزرگ دنیا می‌شود.

صندوق بین‌المللی پول هند را نقطه روشنی در دورنمای جهانی خوانده و در گزارش خود خاطرنشان کرده است این کشور تا ۱۵ سال آینده بزرگترین و جوان‌ترین نیروی کار در دنیا را خواهد داشت.

کشورهای دیگر بویژه اقتصادهای توسعه یافته به این خوش شانسی نخواهند بود. ژاپن که تا زمان فروپاشی در اوایل دهه ۱۹۹۰، یک اقتصاد غران بود، در تلاش برای پشت سر گذاشتن چند دهه رکود است و احتمالا تا ۱۵ سال آینده شاهد رشد بسیار اندکی خواهد بود. این امر ژاپن را به رتبه چهارم بزرگترین اقتصادهای جهان تا سال ۲۰۳۰ تنزل خواهد داد.

پس از ژاپن کشورهای آلمان، برزیل، انگلیس، فرانسه، کانادا، روسیه، ایتالیا، مکزیک، اندونزی، استرالیا، کره جنوبی، اسپانیا، ترکیه، عربستان سعودی، نیجریه و هلند در میان ۲۰ اقتصاد بزرگ دنیا تا سال ۲۰۳۰ قرار خواهند گرفت.

در مجموع این رتبه‌بندی، جاماییکا با ۱۳ رتبه و رسیدن به رتبه ۱۳۶، بیشترین سقوط را داشته است در حالیکه کشورهایی که بزرگترین صعود را داشته‌اند در افریقا، آسیا و خاورمیانه متمرکز هستند.

 

منبع: اقتصاد ایران

سایت کسب و کار بازده

۲۰ اقتصاد برتر دنیا تا سال ۲۰۳۰

مطالب مرتبط
پیش‌بینی افزایش ۱۳ میلیارد دلاری حجم اقتصاد امارات با رفع تحریم‌های ایران
۱۸ فلاکت بارترین کشور جهان
برترین اقصاددانان :۹ اقتصاددان که ایده‌های‌شان دنیا را تغییر خواهد داد
سرمایه‌گذاری در ایران
اثر لغو تحریم‌ها ظاهر شد؛پیشتازی اقتصاد ایران در منطقه با رشد ۶ درصد 
۲۵ ثروتمندترین کشور دنیا
آخرین وضعیت سپرده گذاری در بانک‌ها
شغل غیر رسمی: ۶.۵ میلیون شغل غیر رسمی در ایران
کار اشتباه با پول: ۱۷ کار اشتباه که شما با پول تان انجام می‌دهید
وزیر اقتصاد دستور کاهش نرخ سود بانکی را صادر کرد
پیش‌بینی اقتصاد جهان در ۲۰۱۶
۱۰ نوآوری که آینده‌ی اقتصاد جهانی را کاملا تغییر می‌دهند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. ئشئشمه گفت:

    ایران چندمه؟؟؟

  2. کامارو گفت:

    امیدوارم ایران دست کم جزو سی اقتصاد برتر دنیا تا ۲۰۳۰ بشود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی