کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ چیز که فقط زنان با ذهن قدرتمند می فهمند

در این نوشتار از ۱۵ چیزی نام برده می‌شود که فقط زنان با ذهن قدرتمند می فهمند.

فرقی نمی‌کند ۱۴ سال‌تان است یا ۹۴ سال، در این مقاله چیزی برای همه‌ی زنان است. این اثر برای قدرتمند کردن و تشویق زنان به دنبال کردن رویاهای‌شان و ایجاد یک تغییر مثبت در دنیا، در هر‌جا و در هر گروه اجتماعی نوشته شده‌است.

Margaret_Thatcher.jpg

۱۵ چیز که فقط زنان با ذهن قدرتمند می فهمند:

۱. رسیدن به موفقیت بسیار خوب است.

شما به اندازه‌ی هر شخص دیگری در این دنیا حق دارید رشد کنید، موفق شوید، و شاد باشید. هرگز به‌خاطر موفق بودن عذرخواهی نکنید. بلکه باید موفقیت‌های‌تان–هر موفقیت کوچکی- را با آغوش باز بپذیرید و بدانید اگر همان زن موفق و بالنده‌ای هستید که همیشه می‌خواستید باشید، دارید به دنیا لطف می‌کنید. بنابراین پاسخ این پرسش که موفقیت یعنی چی؟ کاملا به شما بستگی دارد.

مطلب مرتبط: زنان برنده جایزه نوبل : از ۱۹۰۱ تا ۲۰۱۵

۲. خودتان را با زنان دیگر مقایسه نکنید.

اعتراف می‌کنم چه یک مادر خانه‌دار باشید چه یک زن شاغل، آسان نیست که خود را با دیگر زنان مقایسه نکنید. جنبه‌ی دیگر این‌که از خودتان بپرسید کی از کی بهتر است، این است به جای طرز فکر “آن‌چه دارم” ذهنیت”آنچه ندارم” را پرورش می‌دهید. به همین دلیل، باید از خودتان بپرسید کدام ویژگی‌های مثبت این آدم را می‌توانم پرورش بدهم تا خودم را آدم بهتری کنم.

۳. چون متفاوت بودن خیلی خوب است.

از این گذشته، چه لذتی در کپی برابر اصل بودن یک کلیشه هست؟

۴. از ابراز احساسات‌تان نترسید.

با صریح‌بودن در مورد احساسات شادتر می‌شوید و بیش‌تر عمر می‌کنید؛ حتی مطالعات علمی هم این را می‌گویند. با وجود این‌که در جوامع غربی به‌ویژه آمریکا، این یک واقعیت شناخته‌شده است، راحت بیان کردن احساسات معمولا نشانه‌ی ضعف هم برای زنان و هم برای مردان تلقی می‌شود؛ درحالی‌که در واقع می‌تواند نشانه‌ی اعتماد به نفس و قدرت احساسی و استواری باشد.

۵. ولی اجازه ندهید احساست بر عملکرد شما حاکم شود.

هرچند بیان احساسات اشکالی ندارد، ولی کنترل کردن این احساسات به همان اندازه مهم است. احساسات یک مکانیسم انسانی قوی است، که اگر کنترل نشود، می‌تواند کاملا بر عملکرد شخص حاکم شود و او را مغلوب کند. هرچند مهار کردن احساسات برای بعضی ممکن است دشوارتر باشد، ولی این قابلیتی است که هر آدمی می‌تواند پرورش بدهد و برای پیش‌گیری از خیلی مشکلات و اندوه‌های‌ آینده به کار ببرد.

۶. قوی و مستقل بودن یعنی برای شاد شدن به یک رابطه اتکا نکنید.

تا حالا درمورد “نامزد سریش” چیزی شنیده‌اید؟ این مثال بارز همان چیزی است که نباید باشید. در یک رابطه، آدم‌ها باید یک‌دیگر را کامل کنند، نه تعریف و تحدید. اگر از آن آم‌هایی هستید که هنوز دنبال آدم خاصی می‌شد، نگران نباشید. فقط تمام تمرکز خود را به کار ببرید تا بهترین خودتان باشید، هرچه باید بشود، می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۵ موفق ترین زنان ایرانی در جهان

۷. هم‌چنین به این معنی نیست اجازه‌ی چیزی را بگیرید که می‌خواهید انجام دهید.

این زندگی شما است. کاری را که دوست دارید انجام ‌دهید(ملاحظه‌ی دیگران را ‌نکنید! ). هرچند بعضی آدم‌ها، اگر همه نه، آن‌چه را کرده‌اید زیر سوال می‌برند یا حتی سعی می‌کنند شما را دلسرد کنند، ولی آنها مالک شما نیستند.(در حقیقت، شما مالک خودتان هستید.)

۸. از خودتان دفاع کنید.

نیاز به گفتن نیست برای غلبه بر آدم‌های شکاک، دلسردکننده، کینه‌جو، باید اول یاد بگیرید از خودتان دفاع کنید. اغلب اوقات، والدین یا نزدیک‌ترین دوستان‌تان نیستند که دست‌تان را بگیرند. برای همین باید یاد بگیرید دست خودتان را بگیرید.

شاید به‌طور طبیعی به اندازه‌ی بقیه‌ی زنان پوست‌کلفت نیستید. خبر خوب این است که هر زنی می‌توان اعتماد به نفسش را درست کند و افزایش بدهد، هرچند شاید مستلزم صرف تلاش و زمان زیادی باشد.

۹. ولی به بقیه‌ی زنان هم کمک کنید.

حالا که یاد گرفته‌اید از خودتان دفاع کنید، نوبت قسمت سخت ماجرا است: یاد بگیرید از بقیه‌ی زنان هم دفاع کنید. هیچ‌چیز مثل دست یاری به سوی زن دیگری دراز کردن(وقتی خیلی راحت‌تر می‌توانید او را سرخورده و ناراحت کنید)، اعتماد به نفس را نشان نمی‌دهد و هیچ‌چیز قابل مقایسه با این نیست که با کمک کردن به زنی دیگر پلی بسازید که برای همیشه بتوانید برای طلب کمک از آن بگذرید.

۱۰. و آنها را بالا ببرید.

یک معلم باشید. ظرفیت‌های‌شان را به آنها نشان دهید. بگذارید بدانند که خیلی باارزش هستند. بگذارید بدانند به هر کاری دل بدهند می‌توانند انجامش بدهند. شما جان مطلب را می‌دانید.

۱۱. تحصیل‌کرده باشید.

نه، منظورم این نیست که دانشگاه بروید. هرچند یک مدرک کارشناسی می‌تواند زینت‌بخش رزو‌مه‌تان باشد، ولی بلیت طلایی موفقیت نیست(و این از زبان یک دانشجوی فعلی است!). فقط در حوزه‌ی خودتان، هرچه هست، آگاه و باسواد باشید، تا بتوانید خوب کار کنید و شما را جدی بگیرند، که به همان اندازه مهم است.

مطلب مرتبط: ۳۱ راه برای درک زبان بدن زنان

۱۲. سلامت فیزیکی خود را حفظ کنید.

سلامت فیزیکی تقریبا همیشه با سلامت روانی در ارتباط است، و با یک ذهن قوی و سالم بسیاری از چیز‌های خوب از آن شما خواهد بود.

 ۱۳. از نظر مالی مستقل باشید.

درنظر بگیرید اگر فردی که از نظر مالی به او وابسته‌اید ناگهان مریض شود یا بمیرد چه می‌شود؟ خوب، حدس می‌زنم همیشه می‌توانید از یکی دیگر پول بخواهید(که البته جدی نگفتم!).

۱۴. ما هنوز در یک جامعه‌ی مردسالار زندگی می‌کنیم.

متاسفانه، زنان با وجود داشتن مدارک دانشگاهی بیش‌تر، هنوز نسبت به مردان حقوق کمتری دریافت می‌کنند- ۷۸ سنت در ازای هر ۱ دلاری که مردان دریافت می‌کنند- و اغلب با تبعیض جنسیتی روبه‌رو می‌شوند. با این حال، خوشبختانه، با جایی که چند دهه‌ی قبل بودیم خیلی فاصله داریم و هر روز داریم در بهتر کردن دنیا برای زنان موفق عمل می‌کنیم، البته به آهستگی.

۱۵. به این دلیل ما به زنان با ذهن قدرتمند مثل شما نیاز داریم.

‌به هر حال، شما تک‌نسخه‌ای هستید، دنیا از شما فقط یکی دارد. که این یعنی دنیا از شما به اندازه‌ی کافی بهره‌مند نیست. خودتان را اثبات کنید و به یاد داشته‌باشید، موفق بودن خوب است.

امیدواریم نوشتار ۱۵ چیز که فقط زنان با ذهن قدرتمند می‌فهمند برای‌تان جالب بوده باشد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: کریستین توتانز

منبع: بیزینس اینسایدر

۱۵ چیز که فقط زنان با ذهن قدرتمند می فهمند


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۴۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی