کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۴ مکان ممنوعه دنیا که آرزو می‌کنید آنها را ببینید

سیاره‌ی ما پر از مکان‌های سری است که شاید چیزی درباره‌شان ندانید. از این گذشته، حتی کل جمعیتی که درباره‌ی مکان‌های سری دور و بزرگ فکر می‌کنند متوجه نمی‌شوند در این مکان‌ها اوضاع از چه قرار است؛ مهم‌ترین چیزی که از وجودش مطلع هستیم نام‌شان و اندکی اطلاعات یا فرض و گمان است. مکان‌هایی وجود دارد که هرگز کوچک‌ترین فرصتی برای دیدن‌شان نخواهیدداشت. در این نوشتار با بازده همراه باشید و با این ۲۴ مکان ممنوعه آشنا شوید.

۲۴ مکان ممنوعه دنیا که آرزو می‌کنید آنها را ببینید

۱. جزیره‌ی مار، سائوپائولو:

مکان ممنوعه

جذاب به نظر می‌رسد، این‌طور نیست؟ اما دست انسان‌ها به آن نرسیده‌است و توریست‌ها از رفتن به آن‌جا منع شده‌اند. چرا؟ چون این جزیره خانه‌ی مار افعی روزن‌دار، نوعی مار بسیاری سمی، است که می‌تواند با نیش خود بدن را ذوب کند. تراکم مار در این جزیره بین ۱ تا ۵ مار در هر متر مربع است. شما هرگز با یک نیش مرگبار بیش از ۱ متر فاصله ندارید.

مطلب مرتبط : ۳۰ مکان شگفت انگیز دنیا که باید قبل از مرگ دید

۲. منطقه‌ی ۵۱:

مکان ممنوعه

عکس: منطقه‌ی ۵۱

مرکز پژوهش محرمانه

ورود ممنوع

خاطیان بدون هیچ رد و نشانی ناپدید خواهندشد

منطقه‌ی ۵۱، که با عنوان گروم لیک نیز شناخته می‌شود، یک پایگاه نظامی و باند فرود است که در جنوب نوادا واقع شده‌است. در طول سال‌ها از این پایگاه برای آزمایش بعضی هواپیماها و سلاح‌ها استفاده شده‌است، هرچند تمرکز اصلی آن درحال‌حاضر نامشخص است. سازمان سیا بارها نپذیرفته‌است که بگوید درحال‌حاضر در گروم لیک چه می‌گذرد، و به همین علت، درباره‌ی آن‌چه واقعا در منطقه‌ی ۵۱ در حال رخ دادن است، تئوری‌های توطئه‌ی بسیار زیادی ایجاد شده‌است. مشهورترین تئوری توطئه این است که آنها در حال بررسی یک هواپیمای بیگانه‌ی سقوط‌کرده هستند و سلاح‌های انرژی می‌سازند. با این حال، انجام آزمایش‌های مهم در گروم لیک مانع از آن می‌شود که کسی بتواند از این پایگاه سر در بیاورد. تابلوی ورودی این منطقه تذکر می‌دهد اگر فردی تصمیم بگیرد وارد منطقه‌ی ۵۱ شود، خطر مرگ در پی خواهدداشت.

مطلب مرتبط : مرموزترین مکان دنیا: ۱۵راز منطقه ۵۱ که برق از سرتان می‌پراند

۳. اتاق ۳۹، کره‌ی شمالی:

مکان ممنوعه

وارد شدن به کره‌ی شمالی به اندازه‌ی کافی دشوار است. حالا تصور کنید که وارد اتاق ۳۹ شوید، یک مرکز دولتی سری که محل انجام اعمال غیرقانونی مختلف از جمله جعل اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری، تولید مواد مخدر (از جمله متامفتامین یا همان شیشه و هروئین) و تقلب بین‌المللی بیمه است. بسیاری از آدم‌ها ادعا می‌کنند اتاق ۳۹ برای قدرت مداوم کیم جونگ ضروری است، که او را قادر می‌سازد حمایت سیاسی بخرد و بودجه‌ی برنامه‌ی سلاح‌های هسته‌ای کره‌ی شمالی را تامین کند.

مطلب مرتبط : ۱۳ مکان که با آثار سینمایی به جاذبه توریستی تبدیل شده‌اند

۴. بنگارفورت:

مکان ممنوعه

در هند مکانی تسخیرشده وجود دارد که به‌طور “قانونی” تسخیرشده اعلام شده‌است و رفتن به آن‌جا بعد از غروب خورشید ممنوع است! بنگار تنها مکان در هند است که به‌طور قانونی تسخیرشده شناخته شده‌است و یک فرد باید برای ورود به این منطقه بعد از غروب خورشید یا قبل از طلوع آن، از دولت مجوز بگیرد. افراد محلی اعتقاد دارند هر کس که در تاریکی وارد فورت شده دیگر هرگز پیدا نشده‌است.

مطلب مرتبط : ۱۴ برترین مکان جذب گردشگران در جهان

۵. جزیره‌ی سورت:

مکان ممنوعه

سورت یک جزیره‌ی آتشفشانی واقع در ساحل جنوبی ایسلند است. این جزیره طی یک فوران آتشفشانی تشکیل شد که در ۱۹۶۳ آغاز و در ۱۹۶۷ تمام شد. هیچ انسانی اجازه‌ی ورود به این جزیره را ندارد – به جز تعداد کمی از دانشمندان – تا امکان توالی اکولوژی طبیعی بدون مداخله‌ی بیرونی فراهم باشد. با این حال، این کار بدون دشواری نبوده‌است. در سال‌های اولیه، در این جزیره یک گیاه گوجه‌فرنگی یافت شد که در حال ریشه دواندن و رشد بود، که نتیجه‌ی قضای حاجت یکی از دانشمندان در محلی بود که نباید این کار را می‌کرد. دانشمند سر به هوا!

۶. مژگوریه:

مکان ممنوعه

مژگوریه یک شهر بسته در جمهوری باشقیرستان، واقع در روسیه است. گفته می‌شود مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند در کارهای سری سطح بالا در اطراف کوه یامانتو مشغول به کار هستند، که گمان می‌شود محل یک برنامه‌ی هسته‌ای، گنجینه‌ی روسیه، مخزنی برای زمان جنگ یا انبار عظیمی از زغال‌سنگ باشد. اما واقعا چه کسی می‌داند؟

مکان ممنوعه ۷: جزیره سنتینل شمالی:

مکان ممنوعه

این جزیره یکی از جزایر آندمان در خلیج بنگال است، جایی که گروهی از بومیان، سنتینلی‌ها، در آن زندگی می‌کنند. برآورد شده‌است که جمعیت این گروه بین ۵۰ و ۴۰۰ نفر است. سنتینلی‌ها هرگونه ارتباط با آدم‌های دیگر را رد می‌کنند و از جمله آخرین آدم‌های روی زمین هستند که دست تمدن مدرن به آنها نرسیده‌است. تلاش‌های اخیر برای برقراری ارتباط با این قبیله با نیزه و سنگ مواجه شده‌است. از این غم‌انگیزتر، در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۶، دو ماهیگیر که آب قایق‌شان را به نزدیکی این جزیره برده‌بود کشته شدند. دولت هند بازدید از این قبیله را ممنوع کرده‌است. با این حال شما می‌توانید این جزیره را از فاصله‌ی ۳ مایلی ببینید.

مکان ممنوعه ۸: کوه آتوس

مکان ممنوعه

در واقع، حضور مردان در این مکان ممنوع نیست، اما زنان صراحتا از ورود به کوه آتوس منع شده‌اند ( این ممنوعیت رسما آواتون نامیده می‌شود). این منع، که کنستانتین نهم مونوماخوس در ۱۰۴۶ آن را وضع کرده‌است، روشی تحمیلی بود تا راهبان آسان‌تر بتوانند به روشن‌بینی معنوی‌شان دست بیابند، به ویژه راهبان مجرد که این ممنوعیت در اصل به خاطر آنها تحمیل شده‌بود. آنها باور داشتند که حضور زنان حال و هوای اجتماعی آن جمع را آشفته می‌کند. این ممنوعیت هنوز اعمال می‌شود.

مکان ممنوعه ۹: معبد ایسه

مکان ممنوعه

معبد ایسه، که مقدس‌ترین معبد شینتو در ژاپن است، وقف، اماتراسو-آمیکامی، الهه‌ی خورشید، شده‌است. می‌توان این معبد را در شهر ایسه پیدا کرد. نام دیگر این مکان مقدس جینجو است، و در واقع تماما مجموعه‌ای از چند معبد شینتو است، اما تمرکز اصلی روی نایکو و گکو است. نایکو، معبد داخلی، هر ۲۰ سال یک بار تخریب و بازسازی می‌شود تا نماد مرگ و تولد مجدد پرستشگران شینتو باشد که به این موضوع اعتقاد دارند (آخرین بار که این معبد بازسازی شد امسال بود). تنها کسانی که اجازه‌ی ورود به معبد ایسه را دارند اعضای خانواده‌ی سلطنتی ژاپن هستند.

مکان ممنوعه ۱۰: باشگاه ۳۳

مکان ممنوعه

اگر تا به حال نمی‌دانستید، یک مکان خیلی سری در دیزنی‌لند وجود دارد. باشگاه ۳۳ یک باشگاه خصوصی است که می‌توانید آن را در قلب بخش نیواورلئان دیزی‌لند پیدا کنید. شما می‌توانید ورودی این باشگاه را با یک لوح زیبا بشناسید که عدد ۳۳ روی آن حکاکی شده و جلوی در قرار گرفته‌است. گفته می‌شود این‌جا تنها مکان در دیزنی‌لند است که در آن الکل سرو می‌شود. یک فرد برای ورود به باشگاه ۳۳ باید در فهرست انتظار ۱۴ ساله قرار بگیرد، و مبلغ ۱۰ هزار دلار بپردازد. وقتی وارد باشگاه شوید، باید برای برخی هزینه‌ها سالانه بین ۳۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار بپردازید.

مکان ممنوعه ۱۱: کوه فیش‌تیل (ماچوپوچار):

مکان ممنوعه

بعضی مکان‌ها در زمین فقط برای حضور خدا مناسب است، نه انسان، و به نظر می‌رسد کوه فیش‌تیل (دم ماهی) یکی از این مکان‌ها باشد. این قله‌ی باشکوه در رشته‌کوه هیمالیا ماچوپوچار نامیده می‌شود، که با عنوان “فیش‌تیل” یا دم ماهی نیز شناخته می‌شود. این کوه با ارتفاع ۶۹۹۳.۰۲۶۴ به‌طور قابل توجهی کم ارتفاع‌تر از کوه اورست است، اما همسایگانی نامی دارد- قله‌هایی افسانه‌ای از قبیل آناپورنا (که در واقع ۳ قله دارد) و ماناسلو، هر دو از گروه “کوه‌های ۸۰۰۰ متری”، خیلی از آن دور نیستند. اگر چند سال مجله‌ی نشنال جیاگرفیک را خوانده‌باشید یا تا به حال به یک سینمای آی‌مکس رفته‌باشید، احتمالا درباره‌ی این کوه‌ها، و نیز اورست و کوه‌های دیگر زیاد شنیده‌اید، چون مکررا فتح می‌شوند. اما احتمالا تا به حال نشنیده‌اید که کسی ماچوپوچار را فتح کرده‌باشد، و این دلیل بسیار خوبی دارد: ممنوع است.

مکان ممنوعه ۱۲: مرکز نیروی هوایی سلطنتی در من‌وید هیل

مکان ممنوعه-12

شاید در تمام منطقه‌ی یورک‌شایر شمالی گشت و گذار کرده باشید یا بتوانید در آینده هر زمان که بخواهید این کار را انجام دهید، ولی هرگز اجازه‌ی ورود به مرکز نیروی هوایی سلطنتی را پیدا نخواهید کرد؛ این مرکز در حدود ۱۵ کیلومتری غرب شهر هروگیت واقع است. این منطقه به مساحت ۲.۵ کیلومتر مربع با سازه‌های عجیب و غریبی شبیه توپ گلف، نسبت به سایر نواحی آن حوالی متمایز است؛ و شاید بتوان آن را بزرگ‌ترین مرکز دیده‌بانی الکترونیکی دنیا لقب داد. این پایگاه که در آن از رهگیری و شنود ارتباطات مخابراتی گرفته تا ثبت تمام اشکال بی‌سیم و هوایی ارتباطات مخابراتی انجام می‌پذیرد، یکی از بحث‌برانگیزترین تجهیزات مخابراتی دنیا است. شایعه شده است که مرکز نیروی هوایی سلطنتی تحت قوانین عمومی قرار نگرفته است و ممکن است از قوانین حریم شخصی و بسیاری از حقوق اساسی دیگر عدول کند.

۱۳. باغ بوهمین

مکان ممنوعه-13

باغ بوهمین یا بوهمین گرو که در حدود ۱۲۰ کیلومتری شمال سان‌فرانسیسکو واقع است، محل تجمع یکی از انجمن‌های سری دنیا است. گروه منتخبی از رجال متمول و متنفذ از سراسر دنیا در این ناحیه‌ی ۱۱ کیلومتری مربعی و پوشیده از درختان عظیم‌الجثه در منطقه‌ی مونته‌ریو کالیفرنیا گرد هم جمع می‌شود و خدا می‌داند درباره‌ی چه مسائلی با یکدیگر بحث می‌کنند. البته با این‌که بدیهی است این افراد در این گردهمایی به عیش و نوش می‌پردازند؛ ولی مکالمات رد و بدل شده‌ی بین آن‌ها و دستور جلسات و ماموریت‌های مخفیانه‌شان هم‌چنان می‌تواند برای عموم مردم جالب و مرموز باشد.

مکان ممنوعه ۱۴: فرمول سری شرکت کوکاکولا

مکان ممنوعه-14

آیا دل‌تان می‌خواهد به دستورالعمل سری کوکاکولا دست پیدا کنید؟ این دستورالعمل یکی از مخفی‌ترین و سری‌ترین رازهای دنیا بوده است. از وقتی جان پمبرتون این فرمول را در ۱۸۸۶ ابداع کرد، بارها گزارش شده است که این فرمول مورد معامله قرار گرفته است. چنان‌چه یک بررسی و جستجوی سریع انجام دهید، به هزاران فرمول و دستورالعمل می‌رسید که ادعا می‌کنند همان دستورالعمل اصلی هستند. ولی حقیقت این است که در شرکت کوکاکولا هم‌چنان به سختی از دستورالعمل اصلی محافظت می‌شود. مقر فعلی این فرمول در حال حاضر در گاو صندوقی در سان‌تراست بانک واقع در جنوب آتلانتا قرار دارد. با این‌که می‌توانید از موزه‌ی کوکاکولا، موسوم به دنیای کوکاکولا، دیدن نمایید، ولی اجازه‌ی نزدیک شدن به این دستورالعمل را نخواهید داشت.

۱۵. آرشیوهای سری واتیکان

مکان ممنوعه-15

آری، شاید برخی از چیزهایی که رابرت لنگدن می‌گوید و انجام می‌دهد، در حقیقت افسانه‌ای و تخیلی باشند،‌ ولی بسیاری از منابع آن بسیار واقعی هستند. آرشیوهای سری واتیکان، که به آن آرشیوهای خصوصی نیز گفته می‌شود، دارای برخی از شگفت‌انگیزترین و مخفیانه‌ترین اسرار تاریخ مسیحیت و اروپا هستند. نوشته‌های شخصی پاپ متعلق به قرن هشتم میلادی، فرامین پاپ، نامه‌ها و سایر اسناد گوناگون و بسیار ارزشمندی در این آرشیوها وجود دارند که به خوبی از آن‌ها محافظت می‌شود. این آرشیوها تا اواخر قرن نوزدهم توسط پژوهشگران قابل دسترسی بود ولی در حال حاضر امکان دسترسی به آن‌ها برای عموم وجود ندارد.

۱۶. لاسکو

مکان ممنوعه-16

غار لاسکو گنجینه‌ی ارزشمندی از غار نگارهای دوره‌ی پارینه‌سنگی را در دل خود جای داده است. لاسکو که در ۱۹۴۰ کشف شد، دریچه‌ای به روی درک مسائل بسیاری درباره‌ی عصر پارینه‌سنگی گشوده است. ولی از آن‌جا که انسان همیشه تمایل داشته است همه چیز را مدرن کند، تلاش‌های مخرب‌ آن در نصب دستگاه‌های تهویه‌ی هوا و سایر دستگاه‌ها در این مکان باعث ایجاد قارچ‌هایی در فضای این غارها شد، و این مسئله در ۲۰۰۸ به تعطیلی و بسته شدن درهای این مکان به روی عموم منجر شد. نام لاسکو در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و ورود به آن حتی برای برخی از پژوهشگران واجد شرایط نیز محدود شده است.

۱۷. منطقه‌ی پاین گپ در استرالیا

مکان ممنوعه-17

ایالات متحده‌ی آمریکا از نظر همکاری با بسیاری از کشورهای دنیا در نصب و راه‌اندازی برخی تجهیزات جالب توجه و در عین حال بحث‌برانگیز در دنیا، هم خوش‌نام است و هم بدنام. پاین‌گپ یکی از این قبیل مکان‌هایی است که در نزدیکی شهر آلیس اسپرینگز استرالیا قرار دارد. این منطقه با همکاری سازمان جاسوسی آمریکا و آژانس‌های استرالیایی اداره می‌شود.

مکان ممنوعه ۱۸: متروی شماره‌ی ۲ مسکو

مکان ممنوعه-18

وجود پناهگاه‌ها، غارها، تونل‌های مخفی یا حتی راه‌آهن‌های سری به گوش‌مان ناآشنا نیستند. از این رو، جای تعجب نیست که شبکه‌ی مترویی در مسکو قرار داشته باشد که در طول حاکمیت رژیم استالین برای فرار وی و سایر افسران عالی‌رتبه از حملات اتمی طراحی شده باشد. هم‌چنین شایعه شده است متروی ۲ گذرگاهی بوده است به سمت تفریحگاه سری استالین.

مکان ممنوعه ۱۹: مرکز داده‌های گوگل

مکان ممنوعه-19

مراکز داده‌های گوگل در سراسر دنیا گسترده شده‌اند. هر کشور صاحب‌نامی دارای یک مرکز داده‌ها است. نه تنها کارمندان گوگل درباره‌ی این مراکز بسیار مخفیانه عمل می‌کنند، بلکه خودِ شرکت گوگل نیز کار محافظت از این تجهیزات را به خوبی انجام می‌دهد. تنها حالتی که می‌توانید به این مراکز داده‌ها نزدیک شوید، فقط از طریق عکس‌های معدودی است که خودِ گوگل آن‌ها را منتشر کرده است.

۲۰. کلیسای مری زیون

مکان ممنوعه-20

طی افسانه‌ها منلیک اول، پسر سلیمان نبی و ملکه‌ی سبا، به همراه فرزندان ارشد نجبای بنی‌اسرائیل به اتیوپی بازگشت. یکی از این فرزندان تابوت عهد را دزدیده بود. تابوت عهد یک قفسه‌ی چوبین و حاوی لوح‌هایی است از نسخه‌های خطی ده فرمان. گفته می‌شود تابوت عهد در کلیسای مری زیون واقع در شهری به نام آکسوم در استان تیگرای کشور اتیوپی قرار دارد.

مکان ممنوعه ۲۱: باشگاه وایت

مکان ممنوعه-21

این باشگاهی است که هر قدر هم تلاش کنید، نمی‌توانید به آن وارد شوید. باشگاه وایت جایی است که پرنس چارلز پیش از ازدواج با پرنسس دایانا آخرین مهمانی مجردی‌اش را در آن‌جا برگزار کرد؛ پرنسس دایانا با اشتیاق این مهمانی را به خاطر می‌آورد. باشگاه وایت یکی از اختصاصی‌ترین باشگاه‌های مردانه‌ی جهان است.

۲۲. موزه‌ی آموزش امنیت ملی جیانگ‌سو

مکان ممنوعه

البته نه به اندازه‌ی کره‌ی شمالی، ولی کشور چین هم دارای قوانین سخت و سفت، و سانسور ناخوشایندی است. دولت این کشور به شدت مرموز و پنهان‌کار است. حتی شهروندان چینی هم از طبقات قدرت در این کشور اطلاع چندانی ندارند، چه برسد به افراد خارجی. موزه‌ی آموزش امنیت ملی جیانگ‌سو مکانی است که در آن برخی ابزارها، تجهیزات عجیب، فناوری‌ها، و دیگر منابعی نگهداری می‌شوند که برای جاسوسی از آن‌ها استفاده می‌شود.

۲۳. جزیره هرد و جزایر مک‌دونالد

مکان ممنوعه-23

هنوز برخی مکان‌ها در جهان هستند که نسبتا دست‌نخورده باقی مانده‌اند؛ البته از این قبیل مکان‌ها مسلما در کشورهای توسعه یافته پیدا نمی‌شوند، بلکه شاید بتواند چنین سرزمین‌هایی را در منطق دور دست و کم‌تر توسعه یافته‌ی جهان پیدا کرد. برخی مکان‌های جهان هم هستند که نسبت به سایر مناطق جهان به طور کلی بیگانه و متفاوت‌اند. مثلا جزیره‌ی هرد و جزایر مک‌دونالد از جمله سرزمین‌هایی هستند که هیچ گیاه و زندگی جانوری روی آن‌ها وجود ندارد. هیچ گونه‌ی شناخته شده‌ای از گیاه و جانداری در این سرزمین وسیع با آتش‌فشان فعال که در جنوبی‌ترین قسمت اقیانوس هند در نزدیکی قطب جنوب واقع است، یافت نمی‌شود.

مکان ممنوعه ۲۴: مقبره‌ی چین شی هوانگ

مکان ممنوعه-24

مقبره‌ی چین شی هوانگ، اولین امپراتور چین متحد، جایی است که نه تنها هیچ یک از شما نمی‌توانید به آن راه بیابید، بلکه دولت چین نیز برای تحقیق و تفحص از آن‌جا محدودیت‌هایی اعمال کرده است. دولت چین هنوز به دنبال راهی است که بتواند به دقت در این منطقه حفاری کند تا راه بیش‌تری به این مقبره پیدا نماید، زیرا کوچک‌ترین اشتباه ممکن است به از بین رفتن شواهد علمی و تاریخی فوق‌العاده باارزشی منجر شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی و امیررضا مصطفایی

منبع: دیتچر و erickeith

۲۴ مکان ممنوعه دنیا که آرزو می‌کنید آنها را ببینید

مکان ممنوعه در جهان


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱,۶۶۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی