کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۱ مواد غذایی امریکایی ها که در کشورهای دیگر ممنوع هستند

۱۱ مواد غذایی امریکایی ها که در کشورهای دیگر ممنوع هستند

می دانستید برخی مواد غذایی امریکایی ها در سایر کشورهای جهان ممنوع است؟ آیا می‌دانستید بیش‌تر امریکایی‌ها به صورت روزانه غذاهایی می‌خورند که به دلایلی مختلف از جمله آثار التهابی، ایجاد کمبود مواد مغذی در بدن و حتی سرطان در سایر کشورهای دنیا ممنوع هستند؟ دولت ایالات متحده و سازمان غذا و داروی امریکا به دلایلی متعدد اجازه می‌دهند این غذاها در رژیم غذایی امریکایی‌ها قرار بگیرند.

مواد غذایی امریکایی ها

در ادامه به فهرستی از ۱۰ مواد غذایی امریکایی ها اشاره می‌کنیم که در کشورهای دیگر ممنوع هستند:

۱. گوشت و شیر گاو هورمونی

دامداری‌های غیر ارگانیک برای افزایش تولید شیر و تسریع رشد گاوها غالبا به آنها هورمون رشد (rBGH) تزریق می‌کنند. این هورمون‌ها که باعث افزایش تولید شیر می‌شوند، غالبا به التهاب بافت پستان‌های گاو منجر می‌شوند و دامداران این التهاب را با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها درمان می‌کنند. این یکی از دلایلی است که برخی امریکایی‌ها ترجیح می‌دهند از مصرف شیر اجتناب کنند.

گوشت یا لبنیات حاصل از این قبیل گاوهای هورمونی می‌توانند خطر ابتلا به سرطان سینه، روده‌ی بزرگ، و پروستات را افزایش دهند. فروش گوشت شیر و گاوی که هورمون rBGH به آن تزریق شده است از جمله مواد غذایی امریکایی ها است که در مناطقی نظیر استرالیا، نیوزلند، اسراییل، اتحادیه‌ی اروپا و کانادا ممنوع است.

مطلب مرتبط: مواد خوراکی ضد سرطان

۲. نگهدارنده‌های غذایی (BHA and BHT)

BHA (هیدروکسی‌انیسول بوتیله) و BHT (دی‌بوتیل هیدروکسی تولوئن) دو ماده‌ی رایج نگهدارنده‌ی مواد غذایی هستند که از فاسد شدن روغن جلوگیری می‌کنند. BHT دارای حالت مومی شکل است و در غلات صبحانه، مخلوط آجیل‌ها، و آدامس بادکنکی یافت می‌شود.

شواهدی محکم وجود دارد که BHA و BHTسرطان‌زا هستند و استفاده از آن برای تولید غذای نوزاد در بریتانیا، و کلا در بیش‌تر کشورهای اتحادیه‌ی اروپا و ژاپن ممنوع است. BHA هم‌چنین می‌تواند باعث ایجاد حساسیت و بیش‌فعالی شود.

۳. مرغ‌های آلوده به آرسنیک

این سم با مجوز سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای تسریع رشد و صورتی رنگ شدن گوشت به غذای طیور اضافه می‌شود. قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض آرسنیک می‌تواند باعث ایجاد اختلالات گوارشی، گرفتگی ماهیچه‌ها، بی‌حسی اندام، ضایعات پوستی، و سرطان پوست شود.

ترکیبات حاوی آرسنیک نه تنها در اتحادیه‌ی اروپا ممنوع هستند، بلکه استفاده از آن در غذاهای حیوانات نیز هرگز مورد تایید نبوده است.

۴. پاپایای اصلاح شده‌ی ژنتیکی

پاپایا یکی از میوه‌های محبوب در جهان است، ولی آیا می‌دانستید بیش‌تر پاپایاهای هاوایی به صورت ژنتیکی اصلاح شده‌اند تا مقاومت‌شان در برابر ویروس لکه‌ی حلقوی افزایش یابد؟ روز به روز پژوهش‌های بیش‌تری به ارتباط میان ترکیبات غذایی اصلاح شده‌ی ژنتیکی با طیفی وسیع از بیماری‌ها نظیر آسیب‌های روده‌ای، آسیب‌های بافتی، تومور، نقص‌های مادرزادی، و ناباروری دست یافته‌اند.

تا این لحظه، پاپایاهای اصلاح شده‌ی ژنتیکی مورد تایید اتحادیه‌ی اروپا قرار نگرفته‌اند. و تاکنون، هیچ درخواستی برای تایید آنها ارائه نشده است. بنابراین، واردات و فروش پاپایاهای اصلاح شده‌ی ژنتیکی در اتحادیه‌ی اروپا مجاز نیست.

به طور کلی، مقررات مربوط به اصلاح ژنتیکی در اتحادیه‌ی اروپا نسبت به ایالات متحده بسیار سخت‌گیرانه‌تر است – اتحادیه‌ی اروپا شاید دقیق‌ترین و سخت‌ترین مقررات مربوط به اصلاح ژنتیکی را در جهان داشته باشد. همه‌ی انواع اصلاح ژنتیکی به همراه پرتودهی مواد غذایی در زمره‌ی “‌روش‌های جدید تولید مواد غذایی‌” شمرده می‌شوند، و از جانب مسئولان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) تحت ارزیابی‌های گسترده، مورد به مورد و علمی قرار می‌گیرند.

۵. گوشت‌های پرتودهی شده

از این روش برای نگهداری مواد غذایی، کاهش خطر بیماری‌های ناشی از مواد غذایی، و جلوگیری از گسترش آفات مهاجم استفاده می‌شود. پرتودهی مواد غذایی به دلیل تاثیر بالقوه در تغییر مواد شیمیایی موجود در غذاها و خطر بالقوه‌ی موجود در این تغییرات مورد انتقاد قرار گرفته است.

در بسیاری از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا تنها برای تولید سبزیجات خشک، ادویه‌جات و ترشی‌جات، آن هم به میزان مشخص مجاز به استفاده از روش پرتودهی هستند.

مطلب مرتبط: چرا در آمریکا توصیه می‌کنند از فروشگاه ها گوشت نخرید

۶. نوشابه‌های معمولی و انرژی‌زای سمی

روغن‌های گیاهی آلوده به برم (BVO) موادی هستند که در صنعت غذایی برای نامیزه و اضافه کردن طعم مرکبات به نوشابه‌های معمولی و انرژی‌زا استفاده می‌شوند. با این‌که روغن‌های گیاهی آلوده به برم از جانب سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان مواد افزودنی مجاز شناخته شده‌اند، ولی این مواد در اروپا، هند، و ژاپن ممنوع است و به عنوان ماده‌ی سمی تلقی می‌شود.

مصرف بیش از حد این مواد می‌تواند به از دست دادن حافظه، خستگی مفرط، کاهش اشتها، آکنه، خارش پوست، سردرد، میگرن، تحلیل ماهیچه‌ها، اسپاسم ماهیچه‌ها، مشکلات تیروئید، نقص‌های مادرزادی، مشکلات رشد و سرطان منجر شود.

۷. رنگ‌های مصنوعی خوراکی در مواد غذایی فراوری‌شده

 رنگ‌های مصنوعی به عنوان مواد افزودنی تقریبا به تمام مواد غذایی فراوری‌شده‌ی موجود در بازار ایالات متحده اضافه می‌شود. بسیاری از این رنگ‌ها باعث التهاب، نقص‌های مادرزادی، حساسیت، و افزایش خطر ابتلا به سرطان می‌شوند. بیش از ۳۰۰۰ ماده‌ی افزودنی مختلف در ایالات متحده یافت می‌شوند که بیشتر آنها در کشورهای دیگر ممنوع هستند.

رنگ‌ها و افزودنی‌های مواد غذایی در نروژ و اتریش ممنوع هستند و با این‌که دولت بریتانیا در مورد استفاده از آنها هشدار داده است، هم‌چنان به صورت مجاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیش‌تر مواد غذایی حاوی این قبلی رنگ‌ها و افزودنی‌ها در اتحادیه‌ی اروپا باید دارای برچسب هشدار باشند.

۸. خوک‌های سمی

راکتوپامین، دارویی است که سطح پروتئین و تراکم ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد، و در بیش از ۴۵ درصد خوک‌های موجود در ایالات متحده یافت می‌شود. این دارو را به غذای آنها اضافه می‌کنند و چند روز پیش از سلاخی نیز حجم این حیوانات را با استفاده از این دارو افزایش می‌دهند. هنگامی که این گوشت‌ها به مغازه‌ها می‌رسند، هنوز بیش از ۲۰ درصد از راکتوپامین در آنها وجود دارد. این ماده ممکن است باعث ناباروری، نقص‌های مادرزادی، جهش ژنتیکی شود و بر دستگاه قلبی و عروقی انسان تاثیر منفی بگذارد.

استفاده از راکتوپامین در روسیه، چین و اروپا ممنوع است. از این رو مصرف خوک‌های امریکایی که از جمله مواد غذایی امریکایی ها است نیز ممنوع است.

۹. نان آلوده به برومات پتاسیم

امریکایی‌ها تقریبا به همراه همه‌ی نان‌های روزانه، همبرگر و هر مواد غذایی دیگر که با آرد درست شده‌اند، برومات پتاسیم می‌خورند. غالبا این ماده‌ی افزودنی را برای ور آمدن خمیر و افزایش زمان پخت به آرد اضافه می‌کنند. برومات پتاسیم ممکن است باعث ایجاد آسیب‌های عصبی و کلیوی، مشکلات تیروئید، اختلالات گوارشی و سرطان شود.

استفاده از برومات پتاسیم در کانادا، چین و اتحادیه‌ی اروپا ممنوع است.

۱۰. اُلسترا /اُلین

السترا با نام تجاری الین در چیپس‌های رژیمی یا بدون ‌چربی یافت می‌شود. این ماده از جذب ویتامین و کاروتنوئید در بدن جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث مشکلات گوارشی شود. بنابراین، ‌گزینه‌ی بدون چربی قطعا گزینه‌ای سالم‌تر نیست. استفاده از این ماده در بریتانیا و کانادا ممنوع است.

مطلب مرتبط: ۱۰ مواد غذایی تهوع آور که هر روز می خورید

۱۱. گوشت گاو بدون چربی ریزبافت

در صنعت تولید گوشت از طریق فرآوری اضافات بی‌کیفیت گوشت گاو و دیگر محصولات فرعی گوشتی، خمیری به وجود می‌آید که آن را به محصولات گوشی فراوری‌شده می‌افزایند.

در ایالات متحده، فراورده‌های گوشتی می‌توانند بدون نیاز به درج روی برچسب محصول، حداکثر حاوی ۱۵ درصد از این خمیر باشند. به دلیل وجود هیدروکسید آمونیوم در این خمیر، استفاده از آن در کانادا ممنوع است. هم‌چنین به دلیل عدم رعایت الزامات قانونی در تولید این محصول، استفاده از آن در بریتانیا ممنوع است و اتحادیه‌ی اروپا استفاده از این خمیر و هر محصول گوشتی را که به صورت مجزا و مکانیکی تولید می‌شود، برای مصرف انسان ممنوع کرده است.

مراقب سلامتی‌تان باشید و غذاهایی تازه و کامل را انتخاب کنید که در تولید‌شان از موادی پر شک و شبهه استفاده نشده باشند که باعث بروز بیماری شوند و بسیاری از کشورهای جهان آنها را ممنوع اعلام کرده‌ باشند.

حتما همیشه برچسب محصولات را با دقت مطالعه کنید و مواد غذایی را انتخاب کنید که کم‌تر از سایرین فرآوری شده باشند. مطالعه‌ی برچسب محصولات از جمله عادت‌هایی است که شما را در گام نهادن در مسیر بهبود وضعیت سلامتی‌تان کمک می‌کنند.

از این‌که در نوشتار مواد غذایی امریکایی ها که در کشورهای دیگر ممنوع هستند همراه‌مان بودید سپاسگزاریم.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: هلثی‌اندنچرال‌ورلد

نویسنده: جنی هیلز

۱۱ مواد غذایی امریکایی ها که در کشورهای دیگر ممنوع هستند


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱,۳۸۵ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی