کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۱ راهکار برای زمان تنفر کارمندان از رئیس

۱۱ راهکار برای زمانی که کارمندان از رئیس متنفر هستند

آیا تا به حال به نشانه‌های تنفر کارمندان از رئیس دقت کرده‌اید؟ آيا به دنبال راهکاری برای حل این مشکل هستید؟ با ما همراه شوید تا ۱۱ راهکار عالی برای این مواقع را به اطلاع‌تان برسانیم.

نشانه‌های خیلی ریز(و درشتی) وجود دارد که کارمندان تان از شما متنفر هستند. اگر متوجه شده‌اید به هر قیمتی از شما دوری می‌کنند، نمی‌توانند ارتباط چشمی را حفظ کنند، در لحظه‌ی ورودتان به اتاق لبخندشان محو می‌شود، شاید لازم باشد بفهمید کجای کارتان اشتباه است.اگر تقریبا مطمئن هستید کارمندان تان از شما متنفر‌ هستند، راه‌کار شما این‌جا است:

کارمندان

روش تان را عوض کنید

البته گاهی فقط شخصیت‌ها با هم جور درنمی‌آیند و این تقصیر هیچ‌کس نیست. ولی اگر بیش از ۱ کارمند از شما متنفر باشد شاید لازم باشد نگاه دقیقی به آینه بیندازید و هرکاری می‌توانید برای تغییر این وضعیت انجام بدهید.

کارمند متنفر

چرا؟ قبل از هرچیز اگر یک رییس دوست‌نداشتنی باشید برای همه بد است: شما، کارمندان‌تان، و شرکت‌تان. ممکن است به آوازه‌تان لطمه وارد کند، بهره‌وری را کاهش دهد، مانع خلاقیت کارمندان شود، بر میزان شادی کارکنان تاثیر بگذارد، و در کل به کسب‌وکار لطمه وارد کند.

مطلب مرتبط: ۶ توصیه برای موفقیت در کسب و کار

اگر تقریبا مطمئن هستید کارمندان‌تان از شما متنفر هستند، راه‌کار شما این‌جا است:

راهکار # ۱ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : موضوع را صریحا با شخص یا تیم مطرح کنید.

1openly-address-issues-with-the-person-or-team.jpg

مایکل کر، سخنران بین‌المللی کسب‌وکار و نویسنده‌ی “مزیت طنز” می‌گوید زمانی را اختصاص دهید و در محیطی آرام و خنثی بنشینید(قطعا دفترتان بهترین مکان است) و صریحا هرگونه تضاد شخصیتی را رودرور مطرح کنید و امیدوارم هر موضوعی را که هست حل کنید.

او اضافه می‌کند: “یا حداقل برای شناخت بیش‌تر از مسائل شخصی آن کارمند وقت بگذارید، به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی در مورد خودتان و دانستن درمورد زندگی، خانواده، آرزوها و رویاهای‌شان راهی کلیدی برای اعتمادسازی، شکستن مرزها، و صمیمیت در هر رابطه‌ای است.”

لین تیلور، کارشناس محیط کار ملی و نویسنده‌ی”حاکم ظالم دفترتان را رام کنید: چه‌طور رفتار بچگانه‌ی رییس‌تان را مدیریت کنید و در شغل‌تان پیش‌رفت کنید” همین نظر را دارد. او توضیح می‌دهد: “این بار بیش‌تر به دوش شما، مدیر، است که به آن شخص یا آن تیم نزدیک شوید و سوتفاهم‌ها را برطرف کنید”.

راهکار # ۲ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : کارهای فوق‌العاده‌ی کارمندان تان را بیش‌تر تقدیر و تحسین کنید.

2start-praising-employees-for-their-great-work-more-frequently.jpg

بر اساس یک نظرسنجی عمومی اخیر از ۷۲۰۰ بزرگ‌سال، تقریبا نیمی از کارمندان امریکایی در مقطعی از زمان شغل‌شان را برای دور شدن از رییس‌شان ترک کرده‌اند. ولی پژوهشی از کریربیلدر در ۲۰۱۳ دریافت ۵۰ درصد پاسخ‌دهندگان اگر مورد تحسین قرار بگیرند ترغیب می‌شوند با شرکت بمانند.

کر می‌گوید: “وقت بگذارید و به‌طور خصوصی و در ملأعام از کارمندان تان قدردانی کنید و تلاش‌های‌شان را- هنگامی که واقعا موجه است، تایید کنید. این عادت خوبی برای همه‌ی رییس‌ها است، ضروری است به کارمندانی که شاید با شما راحت نباشند بیش‌تر توجه داشته‌باشید. فقط مطمئن شوید این تقدیر توجیه‌پذیر است، در غیر این صورت برای جذب آدم‌ها، راهبردی ناامیدکننده و دلسرد‌کننده خواهدبود.”

راهکار # ۳ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : هم‌دل باشید.

3be-empathetic.jpg

تیلور توضیح می‌دهد هوش هیجانی فقط خوب بودن نیست، مراوده‌ی خوب است. او می‌گویدخوش‌وبش‌های معمول، مثل صبح به‌خیر گفتن، یا امروز حالتان چه‌طور است؟ یا متشکرم، و توجه کافی به علایق کارکنان‌تان تاثیر به‌سزایی در صمیمیت و دوست‌داشتنی بودن‌تان دارد”

شاید از مدافتاده باشد ولی قانون طلایی این است: ” با دیگران همان‌طور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود”، این نخستین گام قدرتمند در جهت مدیر خوب بودن است. او اضافه می‌کند: “نه این‌که بگوییم باید در آزمون محبوبیت برنده شوید، ولی اغلب گفته می‌شود شما فقط به اندازه‌ای خوب هستید که تیم‌تان خوب است.”

راهکار # ۴ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : صریح و روراست باشید.

4be-open-and-honest.jpg

کر می‌گوید اطلاعات را با کارمندان‌تان به اشتراک بگذارید، “با آنها مثل یک محرم اسرار رفتار کنید، اطلاعات ارزشمند را به اشتراک بگذارید، و بیش‌تر رک و روراست باشید. این قطعا کمک می‌کند اوضاع را بهتر کنید و برای‌تان در درازمدت تغییراتی را به ارمغان خواهد آورد.”

به اشتراک گذاشتن اطلاعات اعتماد ایجاد می‌کند و روش ساده‌ای برای علاقمند کردن کارمندان به خودتان است.

راهکار # ۵ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : شوخ طبع باشید.

5have-a-sense-of-humor.jpg

 

کر توصیه می‌کند: ” شوخ‌طبع باشید- به‌ویژه درمورد خودتان، کارمندان دوست دارند رهبرشان هم‌پای‌ آنها کمی شوخی کند و اگر شوخ‌طبعی‌تان را نشان دهید کمک شایانی می‌کند، البته تا زمانی که به سوی شوخ‌طبعی بی‌مزه‌ی مایکل اسکات در فیلم کمدی”آفیس/دفترکار”منحرف نشوید. خندیدن به اشتباه‌های احمقانه‌ی خودتان یا اعتراف به خطاهای‌تان روشی کلیدی برای اعتمادسازی و بهبود رابطه‌ای ناخوشایند است.”

مطلب مرتبط: رازهای مدیریت: با کارکنان چگونه رفتار کنیم تا یک رهبر فوق العاده شویم

راهکار # ۶ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : از ایده‌ها و نظرات‌شان استقبال کنید.

6-ways-to-win-at-work-office.jpg

 

کر می‌گوید اگر نظر کارمندی را که فکر می‌کنید چندان دوست‌تان ندارد درمورد مسائل مهم محل‌کار بپرسید، این کار پیام قدرتمندی می‌فرستد: دانایی و تجربه‌ی او را ارزشمند می‌دانید.”اگر به او فرصت خوبی برای صحبت کردن بدهید به او کمک می‌کنید شما را یک هم‌پیمان راستین ببیند، کسی که به ایده‌ها و نظراتش برای او مهم است.”

راهکار # ۷ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : با همه مهربان اما یکسان رفتار کنید.

7-simple-steps.jpg

برای کسی استثنا قایل نشوید- ولی با همه با احترام رفتار کنید.کر می‌گوید: “این یک کلیشه‌ی قدیمی است چون کاملا درست است: کارمندان تا زمانی که ندانند چه‌قدر به آنها اهمیت می‌دهید، اهمیت نمی‌دهند دانایی دارید. همیشه و هرروز، دائما طوری با آنها رفتار کنید که نشان دهید به شخص فراتر از عنوان شغلی‌اش توجه می‌کنید، و کارهای کوچک و پیشنهاد مزایای غیرمنتظره را دست کم نگیرید. اگر گاهی همه را به خوراکی یا قهوه مهمان کنید یا اجازه بدهید بعد از یک دوره‌ی سخت و پرکار ۱ ساعت زودتر بروند، شما را خیلی در توسعه روابط خوب پیش می‌برد.”

راهکار # ۸ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : با ثبات باشید.

8be-consistent.jpg

وقتی کارمندان انتظارات را می‌دانند، برای‌شان آسان‌تر است که دوست‌تان بدارند و به شما احترام بگذارند. تیلور می‌گوید: “آن‌ها رییس‌هایی را تحسین می‌کنند که در مورد اهداف شفاف هستند، درصورت عدم تحقق این اهداف پیچیدگی‌های آن را درک می‌کنند، و در این مسیر منتظر برقراری ارتباط‌های خوب هستند، رییس‌های خوب مشوق و باهوش، و شوخ‌طبع هستند.”

راهکار # ۹ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : مراقب چگونگی تفویض کارها باشید.

9be-careful-with-how-your-give-out-assignments.jpg

تیلور توضیح می‌دهد بعضی رییس‌ها متخصص انگیزه‌بخشی به کارکنان برای پروژه‌ی جدید هستند. آنها تیم را سر ذوق می‌آورد و کارمندان عملا برای کار با آن شخص صف می‌کشند. او می‌گوید: “دیگران تقریبا به جای خواهش کردن امر و نهی می‌کنند و به آدم‌ها می‌گویند چه کارهایی باید انجام شود. آنها به جای عبارت”ما ایکس را لازم داریم” از” من ایکس را لازم دارم” استفاده می‌کنند. او می‌گوید: “اگر کارمندان احساس می‌کنند شما مشتاق هستید آستین‌های‌تان را بالا بزنید، هیچ‌کاری کسر شان‌تان نیست، و الگوی خوبی هستید، آن‌وقت از احترام آنها بهره‌مند خواهید شد.”

راهکار # ۱۰ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : بازخورد بدهید.

10give-feedback.jpg

کارمندان به راستی از بازخورد، چه خوب چه بد، قدردانی می‌کنند. زمانی را برای نشست با کارمندان‌تان اختصاص دهید و با آنها درمورد نقاط قوت، حوزه‌هایی که می‌تواند بهتر شود، و پیش‌رفت گفت‌وگو کنید.

هم‌چنین در حمایت و تشویق تردید نکنید. این تاثیر عمیقی خواهدداشت.

مطلب مرتبط: ۲۱ نشانه که رئیس تان در خفا از شما متنفر است

راهکار # ۱۱ برای زمان تنفر کارمندان از رئیس : درک کنید که همه نمی‌توانند دوست‌تان داشته باشند.

11realize-you-cant-be-liked-by-everyone.jpg

کر می‌گوید مهم است که تفاوت بین احترام و دوست داشتن را تشخیص بدهید، ” شاید کارمندانی باشند که هرقدر هم تلاش کنید دل‌شان را به‌دست بیاورید، به راحتی به دلایلی که از کنترل شما خارج است دوست‌تان نخواهندداشت. بنابراین در نهایت روی به‌دست آوردن احترام همه‌ی کارمندان‌تان تمرکز کنید، موضوعی که کنترل بیش‌تری روی آن دارید. و اگر آنها علاوه بر آن، دوست‌تان داشتند، آن را یک جایزه بدانید.”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: اینترپرینر – entrepreneur

۱۱ راهکار برای زمان تنفر کارمندان از رئیس


مطالب مرتبط
افراد باهوش چگونه اند: ۲۰ ویژگی رفتاری افراد باهوش که نمی دانستید
۵ تمرین برای شناختن یک کسب و کار
۲۳ زبان بدن که تو دل همه جا باز کنید و دوست داشتنی شوید
۱۲ گام از کارمند بودن تا کارآفرین شدن
۵ چیز که معرف شخصیت شما است
وقتی فرزند نوجوان شما نمی‌خواهد صحبت‌کند چه باید کرد؟
۸ هشدار که شما به اضطراب مزمن مبتلا شده‌اید
رنگ شخصیت افراد چه چیزی را درباره‌شان فاش می‌کند
شخصیت شناسی طرز خوابیدن
شخصیت شناسی از روی چهره: ۱۰۰ نکته روانشناسی چهره خوانی
درون آدم ها
۷ نشانه که برند شخصی تان به توجه و کار بیشتری نیاز دارد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی