کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ چیز که هرگز نباید برای یک رابطه فدا کنید

در این مقاله با ۱۰ چیز آشنا می شوید که هرگز نباید برای یک رابطه فدا کنید .

رابطه ها هم می‌توانند رشد و شادی دوجانبه به ارمغان بیاورند، هم می‌توانند بعد از مدتی احساس خفگی و ناتوانی به بار بیاورند. تمام رابطه ها به مقصود می‌رسند، خواه با فردی چند هفته بمانید یا تمام‌تان عمر. هر رابطه‌ای باید مبتنی بر حمایت، تشویق، و تعالی باشد، و شما را به چالش بکشد تا فرد بهتری شوید، نه این‌که انرژی‌تان را تحلیل ببرد و به شما احساس بدی نسبت خودتان بدهد.

رابطه

اگر مجبور هستید هر یک از موارد زیر را برای یک رابطه فدا کنید ، شاید لازم باشد ارزش‌هایی را که آن فرد به زندگی‌تان می‌افزاید دوباره ارزیابی کنید.

۱. آزادی

اگر دائم مجبور هستید به شریک عشقی‌تان حساب پس بدهید، یا به خاطر این‌که با دوستان یا خانواده‌تان جایی رفته‌اید احساس گناه می‌کنید، این نشان می‌دهد محبوب‌تان اعتماد به‌نفس ندارد. رفتار تملک‌جویانه تقریبا همیشه به یک ناامنی درونی شدید اشاره دارد، که اغلب ناشی از زخم‌های درمان‌نشده‌ی کودکی است، مانند طرد شدن یا داشتن والدین غفلت‌کار. هرچند چنین فردی شایسته‌ی عشق و مهربانی است، اما باید پیوندتان را با این فرد قطع کنید تا به او اجازه دهید خودش را درمان کند. رفتار کنترلی حاکی از آن است که فرد با خودش راحت نیست و این قطعا باید قبل از این‌که به یک رابطه‌ی طولانی‌مدت متعهد شود، برطرف شود.

۲. خودتان

هرگز خودتان را به خاطر فردی دیگر تغییر ندهید؛ فرد مناسب همان‌طور که هستید به شما، یعنی خود واقعی‌تان، عشق می‌ورزد. هم‌چنین فرد مناسب هرگز از شما نمی‌خواهد خودتان را تغییر دهید، چون او حقیقتا از اصل ذات‌تان لذت می‌برد، بدون این‌که مجبور باشید چیزی را تغییر دهید. درست است که گذشت‌های کوچک لازمه‌ی همه‌ی رابطه‌ها است، مثلا به جای غذا خوردن در رستورانی که واقعا می‌خواهید بروید، جایی غذا بخورید که شریک عشقی‌تان می‌خواهد امتحان کند، اما نباید مجبور باشید به خاطر فردی دیگر شخصیت و باورهایتان را عوض کنید. بدون خجالت خودتان باشید، و اگر شریک عشقی‌تان نمی‌تواند شما را بپذیرد، باید به دنبال کسی باشید که می‌تواند.

۳. شادی

اگر فردی زندگی‌تان را بهبود نمی‌بخشد و خوشی‌تان را نمی‌افزاید، پس چه نقشی در زندگی‌تان دارد؟ جان کلام: اگر فردی باعث تنزل‌تان می‌شود و احساس کم‌ارزش بودن شما و زندگی‌تان را القا می‌کند، پس وقت آن است که به این رابطه پایان دهید. شما به فردی نیاز دارید که با امواج‌تان هم‌خوانی داشته‌باشد و به زندگی‌تان انرژی جنب ‌و جوش بدهد، نه فردی که انرژی را از شما و زندگی‌تان می‌مکد. البته او همیشه کاملا احساس خوشبختی نخواهدکرد، اما اگر به نظر می‌رسد نمی‌تواند به تنهایی شادی را بیابد یا اصلا آن را برای شما فراهم کند، پس بی‌خیال او شوید… شما باید روی چیزی درونی تمرکز کنید تا التیام‌بخش‌تان باشد، نه روی یک رابطه.

۴. تفریح

آیا از مصاحبت شریک عشقی‌تان لذت می‌برید؟ آیا با هم می‌خندید، بازی می‌کنید، مثل بچه‌ها رفتار می‌کنید، و با هم چیزهای جدید را امتحان می‌کنید؟ یک رابطه همیشه با اختلاف‌های گاه و بی‌گاه همراه است، اما حتی بعد از یک مدت طولانی با هم بودن، باز هم باید بتوانید فعالیت‌هایی انجام دهید که کودک درون هر دوی شما را بیدار کند. هرگز نباید در یک رابطه از تفریح چشم‌پوشی کنید- بدون تفریح، زندگی خیلی کسل‌کننده می‌شود، و اگر با کسی بمانید که نمی‌تواند گاهی خوش باشد و تمایلات درونی‌اش را بیرون بریزد، فقط سبب تنش می‌شود.

۵. رویاهایتان

یک زندگی مشترک ایده‌آل شامل ۲ نفر است که یک ماموریت دارند، حمایت از یک‌دیگر در هر قدم از راه. یا فقط ۲ نفر که رویاهای متفاوت دارند، اما باز هم یک‌دیگر را تشویق می‌کنند و به هم دلگرمی می‌دهند. اگر با کسی رابطه دارید که مسیرش با شما یکی نیست، یا حتی کسی که هوایتان را ندارد، در ترک آن رابطه تردید نکنید. آن‌چه از زندگی می‌خواهید، بخش زیادی از شخصیت‌تان را تشکیل می‌دهد، و شما به فردی که اهداف‌تان را رد می‌کند یا مانع از تحقق‌شان می‌شود، نیاز ندارید.

۶. آرامش درونی

مرد یا زن زندگی‌تان باید باعث شود عمیقا احساس آرامش کنید تا آشوب‌های اطراف‌تان را فراموش کنید. اگر او اغلب اوقات شما را آشفته، عصبی، یا خشمگین می‌کند، فقط باعث می‌شود امواج خودتان ضعیف‌تر شود و سبب می‌شود نسبت به انرژی منفی آسیب‌پذیر شوید. شریک عشقی‌تان باید در درون آرامش داشته‌باشد و آن را به شما نیز بازتاب دهد.

۷. میل‌تان به اکتشاف

زندگی یعنی اغلب چیزهای جدید را تجربه کنید، پس اگر شریک عشقی‌تان به تجربه‌های جدید تمایلی ندارد و شما را از دنبال کردن ماجراجویی خودتان بازمی‌دارد، با این فرد احتمالا شادی بلندمدت را پیدا نمی‌کنید. شریک عشقی‌تان باید شما را به ریسک‌پذیری تشویق کند تا بتوانید به عنوان یک فرد رشد کنید، پس اگر او سعی می‌کند روح آزاد شما را محدود کند، این یک پرچم قرمز است.

۸. روابط دیگرتان

روابط‌تان با دوستان و خانواده نباید آسیب ببیند، فقط به این خاطر که شما دوست، نامزد، یا همسر دارید. این کمی به رفتار تملک‌جویانه شباهت دارد، چون می‌تواند روابط دیگرتان را در زندگی شدیدا تحت‌الشعاع قرار دهد. شریک عشقی‌تان باید به شما اجازه دهد زمانی را با دوستان و خانواده سپری کنید، بدون این‌که رفتار تملک‌جویانه داشته‌باشد و سعی کند کنترل کند که چه وقت با چه کسانی هستید. مطمئن شوید شریک عشقی‌تان فهیم و بااعتماد به‌نفس است و برای شاد بودن نیاز ندارد تمام مدت کنارش باشید.

۹. باورهای معنوی/ مذهبی‌تان

بعضی آدم‌ها به خاطر شریک عشقی‌شان مذهب‌شان را تغییر می‌دهند، اما این‌که حقیقتا تمایل داشته‌باشید از مذهبی پیروی کنید، فرق می‌کند با این‌که شریک عشقی‌تان سعی کند شما را وادار کند خودتان را با بعضی باورها وفق دهید. هیچ رابطه‌ای ارزش آن را ندارد که از باورها یا آیین‌هایی که عمیقا به آنها پایبند هستید کوتاه بیایید. شریک عشقی‌تان باید زندگی معنوی‌تان را تعالی ببخشد، و در حالت امیدوارانه، همراه با تکامل شما رشد کند.

۱۰. برقراری ارتباط

لازمه‌ی هر رابطه‌ای این است که به گوش کردن حقیقی به طرف مقابل و درک افکار و احساسات او عمیقا پایبند باشید. یک رابطه‌ی عاشقانه و شفاف شامل ۲ فرد است که برای ایده‌های هم ارزش قائل هستند و یک‌دیگر را قضاوت نمی‌کنند. اگر دائم احساس می‌کنید شریک عشقی‌تان صادقانه تلاش نمی‌کند به‌طور شفاف با شما ارتباط برقرار کند، بگذارید از نیازهایتان آگاه شود و آنها را برطرف کند. اگر می‌خواهید رابطه‌ای موفق و شاد داشته‌باشید، مهم است که شریک عشقی‌تان از نظر عاطفی شما را تامین کند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع: پاور آو پازیتیویتی

۱۰ چیز که هرگز نباید برای یک رابطه فدا کنید


مطالب مرتبط
۷ نفر که رابطه با آنها شدیدا در ارتقا شغلی شما موثر است
۱۵ سوگیری شناختی که رابطه تان را خراب می‌کند
۹ نشانه یک رابطه مبتنی بر سوءاستفاده
خواندن ذهن عاشق: ۲۰ نشانه برای خواندن ذهن آدم عاشق
۷ چیز که باید در یک رابطه عشقی داشته باشید
رابطه: ۶ دروغ که رابطه تان را به گند می‌کشد
عشق بازی: چرا آدم ها نیمه شب عشق بازی می‌کنند
کدام تیپ شخصیتی بهترین شریک زندگی و عشقی برای شما است؟
۹ عادت افراد کاریزماتیک و با جذبه و دوست داشتنی
نظریه دو وجهی عشق : ۲۶ باور آدم ها از عشق
زبان بدن: ۹۷ راز زبان بدن زنان و مردان که نمی دانستید
۴۹ زبان بدن پسران که نشان می‌دهد به شما علاقه دارند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی