کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ واقعیت از اینترنت که دود از سرتان بلند خواهدکرد

در این نوشتار چند آمار جالب را درباره‌ی اینترنت می خوانید، که همه‌ی آنها در طول دو دهه‌ی گذشته گسترش یافته‌اند و مخ‌تان سوت خواهدکشید.

internet.jpg

وقتی کار و زندگی پراسترس می‌شود، دوست دارم لحظه‌ای مکث کنم، نفس عمیق بکشم، و برای چند لحظه از چشم‌اندازی درست به امور نگاه کنم. من پی‌برده‌ام سخن‌ران‌های فوق‌العاده بااستعداد تد منشأ بسیار خوبی برای الهام گرفتن و آگاهی من است. اخیرا گفت‌وگوی جالبی درباره‌ی مبدأ زندگی بود.

مثلا این واقعیت را در نظر بگیرید که انسان مدرن فقط ۲۰۰۰۰۰ سال در زمین سکونت داشته‌است. برای درک بهتر آن، اگر فرض کنیم زمین ۲۴ ساعت قدمت دارد، ما فقط ۱ دقیقه و ۱۵ ثانیه است که وجود داریم. از آن جالب‌تر، ما تا قبل از ۷۰۰۰۰ سال پیش شروع به گشت و‌گذار در زمین نکرده‌بودیم، تا این‌که آخرین کوه یخی جمعیت‌مان را به حدود ۲۰۰۰ نفر کاهش داد، و مجبور شدیم به دنبال سرزمین جدیدی برای سکونت بگردیم.

ما دوره‌ای بسیار کوتاه از مرز انقراض به جایی رسیدیم که امروز هستیم. حالا چشم‌انداز این است.

وقتی درنظر می‌گیرید اینترنت فقط در عرض ۲۰ سال چه‌قدر پیش‌فت کرده‌است، این چشم‌انداز ادامه پیدا می‌کند. مثلا درنظر بگیرید ۷۵ سال طول کشید تا تعداد کسانی که از تلفن استفاده می‌کنند به ۵۰ میلیون نفر برسد، اما این مدت برای اینترنت فقط ۴ سال طول کشید. از آن اثرگذارتر، بازی انگری بردز است که فقط ۳۵ روز نیاز داشت.

در ذیل به ۱۰ واقعیت جالب  از اینترنت اشاره شده است که دود از سرتان بلند می‌شود.

۱. ۴۷ میلیار وب‌گاه وجود دارد، که نخستین وب‌گاه قبل از ۲۴ سال پیش ساخته شده‌است. هرچند از نسبت وب‌گاه‌های مخصوص بزرگ‌سالان نسبت به کل وب‌گاه‌ها برآوردهای متفاوتی شده‌است، اما من یقین دارم اگر همه‌ی این نوع وب‌‌گاه‌ها را حذف کنند، دیگر اینترنت وجود نخواهدداشت.

۲. در سراسر جهان ۳.۲ میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد، که ۴۴ درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. تقریبا نیمی از کاربران اینترنت در آسیا هستند. متاسفانه نیم دیگر کاربران در صف استارباکس در انتظار هستند.

۳. در سراسر دنیا ۹۵۰ میلیون خانواده تلویزیون دارند، اما دو برابر این تعداد، از طریق یک دستگاه دستی به اینترنت دست‌رسی دارند. جالب است که فقط بخشی از این آدم‌ها می‌دانند(یا اهمیت می‌دهند) که دست‌گاه‌شان کارایی یک تلفن را نیز دارد.

۴. بازدیدکنندگان یوتیوب هر ماه ۶ میلیار ساعت ویدیو می‌بینند، و در هر ثانیه، ۳۰۰ دقیقه ویدیو بارگذاری می‌شود. جالب است که ۸۰ درصد بازدیدکنندگان خارج از امریکا هستند. این می‌تواند توضیح می‌دهد چرا در دنیا برداشت‌های غلطی از امریکایی‌ها می‌شود.

۵. فیس‌بوک ۱.۴۹ میلیار نفر کاربر دارد(بیش‌تر از جمعیت چین) که به‌طور متوسط روزانه ۲۱ دقیقه از این وب‌گاه رسانه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند و در هر دقیقه ۱.۳ میلیون محتوا را به اشتراک می‌گذارند. بهترین راه برای اجتناب از بیش‌تر این محتواها این است که به راحتی عکس‌های بچه‌ها را مسدود کنید.

۶. در میان افزارهای تلفن همراه فیس‌بوک با ۱۸ درصد بالاترین درصد زمان سپری‌شده را دارد، و اگر فیس‌بوک مسنجر و اینستاگرام را هم به این مجموعه اضافه کنیم این درصد به ۲۲.۴ می‌رسد. پاندورا دومین بیش‌ترین درصد زمان سپری‌شده را دارد که فقط ۱۰.۵ درصد را به خود اختصاص داده‌است. این به‌طور ضمنی اشاره می‌کند وقتی فیس‌بوک سرویس پخش برخط موسیقی‌اش را توسعه بدهد، تقریبا می‌توانیم همه‌ی وسایل دیگر را خاموش کنیم.

۷. هر روز بین ۵ تا ۱۰ میلیون افزار آی‌او‌اس بارگیری می‌شود، و از ژوئن ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰ میلیارد افزار بارگیری شده‌است. اگر زودتر متوجه ۴ سال بارگیری افزارها روی آی‌پدمان شده بودم، این عدد خیلی کم‌تر بود.

۸. در ۲۰۱۵، ما ۲۰۵.۶ میلیارد ایمیل رد و بدل خواهیم کرد، تقریبا ۶۰ درصد آن اسپم خواهدبود. متاسفانه، اسپم‌فیلترهایم هنوز نفهمیده‌اند من به اندازه‌ی کافی مو دارم، نمی‌خواهم از خانه کار کنم، و هیچ خویشاوندی در افریقا ندارم.

۹. برآورد شده‌است در ۲۰۱۵، ما یک تریلیون عکس می‌گیریم. در ۲۰۰۰، فقط ۸۶ میلیارد عکس گرفتیم. برای همه‌ی بشریت متاسفم، بیش‌تر این افزایش را می‌توان به سلفی‌هایی با قیافه‌ی اردکی نسبت داد.

۱۰. هرچند همه‌ی این آمارها جالب هستند، اما واقعیت این است که اینترنتی که ما با آن آشنا هستیم-فیس‌بوک، آمازون، ویکی‌پدیا، و غیره- فقط بازنمای ۱ درصد کل وب قابل رویت است. باقی آن “وب پنهان” است، یا بخشی که توسط موتورهای جست‌وجوی استاندارد قابل رویت نیست. من تقریبا مطمئنم دسته کلید گم‌شده‌ی من آن‌جا است.

باز هم، درک پیش‌رفت شگفت‌انگیز فناوری در مدتی به این کوتاهی دشوار است، اما تصور این‌که چند سال دیگر زندگی چه شکلی خواهدبود سرگرمی خوبی است.

و، به افتخار فیلمی درباره‌ی آینده‌مان، “بازگشت به آینده ۲”، که در ۱۹۸۹ مارتی مک فلای، قهرمان‌مان را به ۲۱ اکتبر ۲۰۱۵ برد، بیاید خوشحال باشیم که اسکیت پرنده که او در فرارهای هیجان‌انگیزش استفاده می‌کرد به موقع به واقعیت بپیوندد.

نویسنده: پیتر گاسکا

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- مینا بنادکوکی

منبع: فوربس

 

موضوع محوری:

واقعیت های اینترنت

(مشاهده ۸۸ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۱۰ واقعیت از اینترنت که دود از سرتان بلند خواهدکرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫630 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت