کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ نشانه که شما واقعا خاص هستید

در این نوشتار ۱۰ نشانه آورده شده که نشان می‌دهد شما واقعا خاص هستید.

افراد خاص

هر چه بیشتر خودتان را دوست‌داشته‌باشید، کمتر شبیه دیگران هستید و همین هم شما را منحصربفرد می‌کند

 والت دیزنی

بیشتر ما آدم‌ها اعتماد به‌نفس بالایی نداریم، اما در میان ما افراد بسیاری وجود دارند که حتی نمی‌دانند تا چه‌حد منحصربفرد هستند. دلیل این امر آن است که گاهی اوقات آدم‌های زندگی‌مان ما را دست‌کم می‌گیرند و احساس بی‌ارزشی و عدم‌اطمینان در ما ایجاد می‌کنند.

من در دوران نوجوانی به‌هیچ‌وجه اعتماد به‌نفس نداشتم. از آن آدم‌هایی بودم که هیچ‌وقت با محیط سازگار نشدم، چون هیچ‌وقت جرأت‌اش را نداشتم. قبول‌کرده‌بودم به‌هیچ‌‌وجه هیچ استعدادی ندارم. آن هم بی‌هیچ دلیل موجهی. و تمام آرزوهای من هم با این فرض بر باد رفت.

 جانی دپ

شما هم احتمالا مانند خیلی‌ها فروتن و بی‌اندازه خاص هستید.، اما تابه‌حال از این نکته بی‌اطلاع بوده‌اید. صرف این‌که هر روز زندگی مردم را نجات نمی‌دهید و اعتماد به‌نفس زیاد و مدارک دانشگاهی عالی ندارید، دلیل نمی‌شود آدم خاصی نباشید. چیزهای بسیاری می‌توانند مترادف خاص‌بودن باشند؛ چیزهایی نظیر داوطلب‌شدن، کمک‌کردن به دیگران، گوش‌کردن به صحبت‌های کسی که احساس تنهایی می‌کند، مادر و پدر بودن توامان برای فرزندان یا تمام روز را کار کردن برای پرداخت قسط خانه.

در ادامه فهرستی از ۱۰ نشانه آمده‌است که نشان‌می‌دهند شما تا چه اندازه خاص هستید.

۱.فکر می‌کنید همیشه چیز بیشتری برای یادگیری وجود دارد

 تنها خرد واقعی، دانستتن نداستن است.

سقراط

شما برخلاف خیلی‌ها خودرأی نیستید و به آن‌چه در جهان می‌گذرد علاقه‌مند هستید. به‌علاوه‌، شما کنجکاو هم هستید و همیشه احساس می‌کنید باید چیزهای تازه‌ای بیاموزید یا برخی از مهارت‌هایتان را تقویت‌کنید.

۲.با دیگران مهربان هستید

 وقتی با دیگران ملاقات می‌کنید یا با کسی طرف هستید که او را می‌شناسید – مثلا دوستان‌تان یا همکاران‌تان – معمولا لبخند می‌زنید و مهربان هستید، چرا که دلیلی برای منفی‌نگری نسبت‌به دیگران وجود ندارد و نباید طوری با دیگران رفتار کرد که انگار کم‌اهمیت‌تر از سایرین هستند. چیزی که در ادامه می‌گویم را به‌یاد داشته‌باشید و آویزه‌ی گوش‌تان کنید: هیچ‌گاه رفتار آدم‌هایی که لبخند نمی‌زنند و گستاخ و بی‌نزاکت هستند صرف قدرتمند بودن‌شان تقلید نکنید. این آدم‌ها مشکلات شخصی حل‌نشده دارند. مهربان‌بودن و مثبت‌نگر بودن نسبت‌به دیگران است که شما را خاص و منحصربفرد می‌کند، پس سعی‌نکنید این نکته را تغییر دهید.

۳.احساسات دیگران را درک‌می‌کنید

 نمی‌دانید چرا، اما وقتی کسی از زندگی و تجربه‌های شخصی‌اش با شما حرف می‌زند یا رازها و احساساتش را با شما درمیان می‌گذارد، کاملا احساساتش را درک می‌کنید. به‌علاوه، شما می‌دانید همیشه باید پای خود را فراتر از چیزهایی که دیگران می‌گویند بگذارید تا کاملا درک‌شان کنید. وقتی کسی به شما می‌گوید “خوبم” می‌دانید که با توجه به لحنش یا حالات چهره‌اش، ممکن‌است قضیه چیزی بیشتر از این حرف‌ها باشد، و سعی می‌کنید به آنها گوش‌دهید و می‌گذارید درباره‌ی احساسات‌شان با شما صحبت کنند.

۴.از موسیقی لذت می‌برید

 یکی از چیزهای خوب راجع‌به موسیقی این است که وقتی به گوش‌تان می‌رسد، دیگر هیچ دردی را حس‌نمی‌کنید.

باب دیلن

مغز شما به موسیقی بسیار حساس است. نه‌تنها از موسیقی لذت می‌برید، بلکه در زندگی روزمره‌تان به آن احتیاج‌دارید و همیشه احساسات عمیقی را در وجودتان شعله‌ور می‌کند. این احساسات ممکن است خوب یا بد باشند، اما در هر دو حالت قدرتمند هستند.

۵.گوش‌می‌دهید

 گوش‌کردن را دوست‌دارم. با دقت گوش‌کردن چیزهای زیادی به من آموخته‌است. بیشتر آدم‌ها هیچ‌وقت گوش‌نمی‌دهند.

ارنست همینگوی

 این مهم یکی از نایاب‌ترین ویژگی‌ها در آدم‌ها است. همه تمایل‌دارند راجع‌به خودشان ساعت‌ها صحبت‌کنند، فارغ از چیزهایی که سایرین برای گفتن دارند. اما شما به صحبت‌های دیگران بسیار گوش‌می‌دهید و حقیقتا به زندگی‌شان و آن‌چه از آن صحبت‌می‌کنند علاقه‌مند هستید.

۶.دوست‌دارید دیگران را شاد کنید

 هر بار قصد می‌کنید کسی را شاد کنید احساس خوبی به شما دست‌می‌دهد، و زمان زیادی را به فکرکردن درباره‌ی راه‌های نشاندن لبخند به لب‌های دیگران یا به‌وجود آوردن لحظه‌ای خوب در زندگی‌شان می‌گذرانید؛ چیزهایی نظیر یک هدیه‌ی خوب، یک لبخند، یک سورپرایز یا هر رفتار خوب دیگر.

۷.مثبت‌اندیش هستید

 من عمیقا باور دارم هر کاری را انجام می‌دهیم و هر آدمی را ملاقات می‌کنیم برای منظوری خاص در راه ما قرار گرفته‌است. هیچ تصادفی در کار نیست؛ همه‌ی ما آموزگار هستیم به شرطی که راغب باشیم به درس‌هایی که می‌آموزیم توجه‌کنیم، به غریزه‌های مثبت‌مان اعتماد کنیم و از ریسک‌کردن یا انتظار کشیدن برای معجزه‌ای که به سراغ‌مان بیاید، هراسی نداشته‌باشیم.

مارلا گیبس

 شما نه‌تنها نگرش مثبتی نسبت‌به زندگی یا سختی‌ها دارید، بلکه تلاش می‌کنید تفکر مثبت خود را به دیگران هم انتقال‌دهید؛ معمولا پیش‌داوری نمی‌کنید و همیشه فکر می‌کنید آدم‌ها اساسا خوب هستند. به همین دلیل ممکن است گاهی‌اوقات آزرده‌خاطر شوید و باید بسیار مراقب باشید؛ اما به هر جهت خلق‌وخوی شما این‌گونه است.

۸.هدف دارید

 شما دقیقا می‌دانید چه از خودتان می‌خواهید و هدف‌هایتان را هوشمندانه برنامه‌ریزی کرده‌اید، عمل‌گرا هستید و می‌دانید می‌خواهید به کجا برسید، و به دیگران هم اجازه نمی‌دهید ناامیدتان‌کنند.

۹.رویاپردازی می‌کنید

 این عبارت یعنی شما بلندپرواز هستید، و بلندپروازی قدرت افزایش بهره‌وری و انگیزه برای فائق‌آمدن بر چالش‌ها را به شما می‌دهد. نمی‌گذارید موانع متوقف‌تان کنند و چیزی به دل شما هراس بیفکند، و حتی وقتی بعضی‌ها می‌خواهند گیج‌تان‌کنند یا شما را بترسانند، بزرگ می‌اندیشید.

۱۰.سفرکردن را دوست‌دارید و از فرهنگ‌های دیگر می‌آموزید

 مسافرت تنها چیزی است که هزینه‌کردن برای آن شما را ثروتمندتر می‌کند.

ناشناس

 شما به قدرت چندگانگی فرهنگی ایمان دارید و درباره‌ی سایر کشورها، سبک‌های معماری و شیوه‌های زندگی کنجکاو هستید. یادگیری از فرهنگ‌های دیگر را به خودتان هدیه می‌دهید چون می‌دانید این مهم تا چه حد می‌تواند شما را ثروتمندتر کند. دوست‌دارید با آدم‌هایی با تجربه‌های گوناگون زندگی از جامعه‌ها، مذهب‌ها و تمدن‌های دیگر تعامل داشته‌باشید، و از به‌اشتراک‌گذاری فرهنگ خودتان با آنها نیز خوشحال می‌شوید.

نویسنده: سیرا مازتی

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

 

مطالب مرتبط
احساسات منفی چگونه در بخش‌های مختلف بدن درد ایجاد می‌کنند
چطور بفهمیم کسی دروغ می‌گوید: ۸ باور غلط و ۱ روش مطمئن
۵ عادت آدم‌های شاد و موفق
۱۵ عبارت قدرتمند که خوشبختی شما را نشان می‌دهد
۲۳ زبان بدن که تو دل همه جا باز کنید و دوست داشتنی شوید
۱۲ روش برای داشتن محیط کاری شاد
۸ راز شاد زیستن که نمی دانستید
۶ مانع احساس شادی و خوشبختی در زندگی
۱۰ نشانه‌ که شما در محیطی شاد کار می‌کنید
۵ نشانه نیاز شما به هیجان درمانی
هوش هیجانی: ۹ نشانه هوش هیجانی بالا
۱۵ جمله مثبت که باید هر روز به خودتان بگویید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی