کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ حرف‌ که نباید به همکاران گفت

در این نوشتار درباره «۱۰ حرف‌ که نباید به همکاران گفت» بحث می شود.

برای ایجاد و حفظ روابطی خوب با همکاران که بخشی از مسئولیتی است که هر فرد در محیط کاری دارد بهتر است از گفتن حرف‌های زیر به همکاران تان پرهیز کنید.

بخشی از اعتبار و پیشرفت شما در محیط کار به رابطه‌ای که با همکاران تان دارید باز می‌شود به همین خاطر ایجاد و حفظ روابطی خوب با همکاران بخشی از مسئولیتی است که هر فرد در محیط کاری دارد. اما برای تحقق این روابط، در نخستین گام نباید همکاران تان را بیازارید، برای این کار بهتر است از گفتن حرف‌های زیر به همکاران تان پرهیز کنید.

همکاران

۱. «آیا بارداری؟»

اگر کسی باردار باشد و بخواهد شما بدانید، حتما به شما خواهد گفت و تا آن زمان موضوع بارداری دیگران ارتباطی به شما ندارد. پس از پرسیدن این سوال آزاردهنده دست بردارید.

۲. «بابت سهم کادوی رییس، بدهکاری»

بسیاری از افراد دوست ندارند که در مراسم تولد مدیران یا همکاران شرکت کنند و بابت کادوی آن پولی بپردازند. به همین خاطر سعی نکنید که آنها را به ‌این کار مجبور کنید.

مطلب مرتبط : دعوا در محل کار: ۸ توصیه در خصوص نحوه برخورد با دعوا در محل کار

۳. «خیلی لاغری! چرا هیچی نمی‌خوری؟»

نظر دادن در مورد اندام دیگران در محیط کار اقدام چندان پسندیده‌ای نیست. به همین خاطر کاری به شیوه غذا خوردن همکارتان نداشته باشید.

 ۴. «این وظیفه من نیست»

برای کمک کردن به همکارتان لازم نیست که آن کمک حتما در شرح وظایف شما باشد. فرصت کمک به دیگران را از دست ندهید، در غیر اینصورت ذهنیتی منفی از شما نزد دیگران ایجاد می‌شود.

10mate2.jpg

۵. «رییس جدید مزخرف است»

انتقاد کردن از روسا به ندرت به پیشرفت شغلی شما کمک می‌کند. حتی اگر دیگران هم در انتقاد از رییس با شما همراهی کنند اما ممکن است تنها انتقادات شما به گوش او برسد، پس انتقادات از رییس را نزد خود نگه دارید.

۶. «می‌دونستی…؟»

به شایعاتی که در مورد همکاران‌تان می‌شنوید بی‌توجه باشید و آنها را به دیگران نگویید. شاید همکارتان به ‌این ماجرا که دو نفر از کارمندان بیرون دفتر با یکدیگر ملاقات می‌کنند، توجه و علاقه نشان دهد اما به طور حتم می‌فهمد که شما همکار رازدار و قابل اطمینانی نیستید.

 ۷. «چند سالت است؟»

اگر یکی از همکاران‌تان به طرز شگفت‌آوری جوان یا پیر به نظر می‌آید بهتر است شگفتی از این موضوع را برای خودتان نگه دارید.

 ۸. «اینجا کسی مرا تحویل نمی‌گیرد»

اینکه ارزش خودتان در محیط کار را کم جلوه دهید کمکی به حسن شهرت شما در محیط کار نمی‌کند. بهتر است به اعتبارتان در محیط کار آسیب نزنید.

۹. «چرا امروز اینقدر شیک کردی، مصاحبه کاری داری؟»

شما با پرسیدن این سوال از همکارتان او را در موقعیت نامناسبی قرار می‌دهید. از سویی اگر او مصاحبه کاری داشته باشد، احتمالا مجبور می‌شود با دروغ گفتن آن را تکذیب کند و در غیر اینصورت ممکن است نگران ‌شود که شاید روسا فکر کنند او به دنبال شغل دیگری می‌شود.

۱۰. «خیلی خسته‌ام»

گفتن اینکه دیشب را تا دیروقت میهمانی بوده‌اید و اکنون بسیار خواب آلوده و خسته‌اید باعث می‌شود که از اعتبار شما در محیط کار کاسته شود، حتی اگر مانند دیگر روزها وظایف‌تان را به بهترین نحو انجام دهید.

مردم درباره لباس پوشیدن شما، زنگ موبایلتان، غذایی که می‌خورید و فیلمی که می‌بینید نظر نمی‌دهند شما هم این کار را درباره همکاران‌تان انجام ندهید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: هفت صبح

منبع : لایف هک

چند حرف‌ که نباید به همکاران گفت

۱۰ حرف‌ که نباید به همکاران گفت


(مشاهده ۳۲ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۱۰ حرف‌ که نباید به همکاران گفت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫237 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت