کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بهترین بانک: ۱۰ معیار انتخاب بهترین بانک جهت سپرده گذاری

بانک به عنوان نهادی که به آن اعتماد می‌کنیم و پسرمایه‌ی مادی حاصل زندگی مان را در آن به امانت می‌گذاریم اهمیت ویژه‌ای دارد. اما گاهی ملاک برخی افراد برای انتخاب بانکشان چندان هم علمی و دقیق نیستند . در این نوشتار به ۱۰ معیار انتخاب بهترین بانک جهت سرمایه‌گذاری که باید به آن ها دقت کنیم اشاره می‌کنیم.

۱۰ معیار انتخاب بهترین بانک جهت سپرده گذاری

 ۱. تخصصی یا عمومی

برخی بانک‌ها در زمینه‌های خاص صنعتی، بازرگانی و… فعالیت می‌کنند و برخی مخاطب عام دارند شما اگر در حرفه خاصی مشغول فعالیت هستید که بانک تخصصی دارد و یا عضو اتحادیه خاصی هستید بهتر است در بانک تخصصی خودتان افتتاح حساب کنید تا استفاده از تسهیلات آن برای شما راحت تر شود.

مطلب مرتبط : ایده کسب و کار: ۹۰ ایده کسب و کار زودبازده با سرمایه گذاری کم

۲. گستردگی خدمات

سطح خدمت رسانی و کیفیت خدمات بانک‌ها با یکدیگر متفاوت است اگر شما یک بررسی سرانگشتی بکنید خواهید فهمید که کیفیت خدمات کدام بانک با نیازهای شما مطابقت دارد.

 ۳. بانکداری الکترونیک

این روزها زمان اهمیت زیادی دارد به همین دلیل بانکی که بتواند بیشترین میزان ذخیره زمان را برای شما به همراه داشته باشدخیلی مهم است همه بانک‌ها تبلیغ بانکداری الکترونیک و گستردگی خدمات آن را در دستور کار تبلیغات خودشان قرار داده‌اند اما کیفیت خدمات همه آنها یکی است؟ پس سعی کنید انتخاب عاقلانه‌ای داشته باشید.

مطلب مرتبط : ۱۰ بهترین استراتژی های سرمایه گذاری

 ۴. گستردگی شعب

برخی بانک‌ها خدمات مطلوبی دارند اما تعداد شعبشان محدود و میزان خدمت رسانی شان در محدوده جغرافیای خاصی است اگر شما در همان محدوده تمام کارهایتان انجام می‌شود به سراغشان برود در غیر این صورت بانک هایی با قدرت خدمات رسانی گسترده تر را انتخاب کنید.

 ۵.مجوز دارها

درحال‌حاضر تقریبا تمامی بانک‌های موجود در کشور دارای مجوز رسمی بانک مرکزی‌اند اما مجوز برخی کمی مسئله دارد و متاسفانه تعدادی هم موسسه مالی و اعتباری فاقد مجوز مشغول فعالیت‌اند که پیشنهاد‌های وسوسه انگیزی به مردم ارائه می‌کنند اما از نظارت بانک‌مرکزی برخوردار نیستند پس سرمایه‌گذاری در آنها ریسک دارد.

 ۶. پشتیبانی مناسب

یک بانک خوب همیشه همراه و همپای مشتری است پس حضور مرکز تلفن گویا، سایت، اطلاع رسانی و روابط عمومی قوی از نکاتی است که باید مد نظر قرار دهید.

 ۷. انعطاف‌پذیری و تسهیلات

یک بانک‌خوب منعطف بوده و همیشه مشتری را در راس امور قرار می‌دهد، احترام به مشتری، ارائه تسهیلات مناسب و همراهی در کلیه مراحل تراکنش‌های مالی از ویژگی هایی است که یک بانک خوب باید از آن برخوردار باشد

 ۸.کادر متخصص

یک بانک خوب با توجه به گستردگی آموزش عالی در کشور از کادر متخصصص با تحصیلات و تخصص لازم و آشنا به اصول مشتری مداری و ارتباط با مشتری استفاده می‌کند و مردم از برخورد کارکنان بانک نهایت آرامش و امنیت را دریافت می‌کنند.

 ۹. توجه به مشتریان خاص

بانک خوب قدر مشتریان خوش حساب، دائمی و حمایت گر خود را به خوبی می‌داند و در فرصت‌های مناسب از آنها تقدیر به‌عمل آورده و به آنها خدمات ویژه ارائه می‌کند.

معیار انتخاب بهترین بانک ۱۰: سابقه

یک بانک خوب از سابقه و قدمت مناسب برخوردار بود و در ذهن عموم مردم از آن به نیکی یاد می‌شود. خوش نامی اصلی است که در هر تجارت و حرفه‌ای مهم است و در انتخاب ما تاثیرگذار خواهد بود.


مجله کسب و کار بازده

منبع: شفا آنلاین

بهترین بانک : ۱۰ معیار انتخاب بهترین بانک جهت سپرده گذاری

بهترین بانک

سپرده گذاری


مطالب مرتبط
۹ اشتباه خطرناک کسب و کار در دهه ۲۰ سالگی زندگیتان
روابط کاری تان را با این ۵ راه بهبود دهید
۴ بهترین روش برای پرورش فرهنگ احترام و اعتماد در سازمان
شروع کسب و کار: ۵۰ دلیل برای شروع کسب و کار خودتان
۱۰ جمله الهام بخش از بزرگان کسب و کار جهان
۸ سوال که قبل از قبول شغل جدید باید از خود بپرسید
شغل ۱۱ میلیاردر جهان در ۲۵ سالگی شان را بدانیم
اولین بانك کره جنوبی در ايران افتتاح شد
فشار خون چیست:از فشار خون بیشتر بدانیم
۵ گام در مدیریت زمان برای موفقیت کسب و کار تان
مهاجرت به استرالیا :۵ بهترین مشاغل مورد نیاز استرالیا
۱۰ مهمترین تهدید و خطر برای جهان در ۲۰۱۷

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی