کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خطرناک ترین شغل های دنیا: ۱۰ شغل خطرناک دنیا که کار همه نیست

هر شغلی سختی‌های خود را دارد. اما بعضی از شغل ها علاوه بر سختی، خطراتی را هم با خود به همراه دارند. بر اساس طبقه‌بندی جدید کارشناسان می‌توان از خطرناک ترین شغل های دنیا به ترتیب زیر نام برد:

شغل

۱. کارگران دکل‌های تلفن همراه

این شغل یکی از خطرناک‌ترین مشاغل به شمار می‌رود. زیرا شرکت‌های تلفن همراه تلاش می‌کنند تا دستگاه‌های گیرنده خود را در بالاترین نقطه ممکن نصب کنند و این کار باید به‌دست کسانی انجام شود که در بالاترین نقطه این دکل‌ها قرار گیرند و مبادرت به این امر کنند.خطر از دست رفتن تعادل و برق‌گرفتگی همیشه در این کار به قوت خود باقی است.

مطلب مرتبط : ۸ شغل‌پردرآمد خانگی برای آنهایی که کار در منزل را دوست دارند

۲. ماهیگیران

fisherman.jpg

ماهیگیران می‌بایست زمان بسیار زیادی را در دریاها سپری کنند و این زمان با به هم ریختن هوا و یا بادهای شدیدی همراه است که همیشه قابل پیش‌بینی نیست. ماهیگیرانی که در سطح بین‌المللی مشغول به این کار هستند بسیار از ساحل فاصله گرفته و به عمیق‌ترین نقاط دریاها سفر می‌کنند. نجات جان آنها تنها به جلیقه نجاتی که برتن دارند بستگی ندارد. اگر بر اثر توفان و در شرایط متلاطم دریا به آب بیفتند نجات آنها سخت می‌شود.

مطلب مرتبط : ۴ راه که یک کار پردرآمد با سرمایه کم داشته باشیم

 ۳. خلبانان و مهندسین پرواز

khalabanan.jpg

اشتباه نکنید قرار نیست کسی سقوط کند! مهندسین پرواز زمان بسیار زیادی را در معرض مواد شیمیایی هستند و نه فقط آنان بلکه خلبانان نیز زمان زیادی در هنگام پرواز در کنار خطوط قوی برق به سر می‌برند که با چشم غیرمسلح نیز دیده می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ ایده کسب‌ و کار پاره وقت

۴. قطع درخت و هیزم شکنی

hizom-shekan.jpg

شاید خیلی تعجب‌آور باشد که این کار جز مشاغل خطر ناک به شمار می‌رود اما همین تعجب است که گاهی کار دست کارگر آن می‌دهد. فشار این کار به قدری زیاد است که گاهی فشاری که به جسم وارد می‌شود نادیده گرفته می‌شود. شخص بی‌نوایی که به این کار مشغول است معمولاً متوجه این فشار نیست. ضربات مدوام با تبر بر سر چوب با اندکی نادیده گرفتن فشار بدنی، ممکن است حادثه‌ای را برای فرد به دنبال داشته باشد. به زبانی دیگر این کار، کار هر کس نمی‌باشد که آن را ساده انگاشت.

مطلب مرتبط : ۲۰ پردرآمدترین شغل های دنیا از نظر لینکدین

۵. کارگران ساختمانی

00steel-and-iron-construction-workers.jpg

به انواع فلزها و آهن‌هایی که در کنار این کارگران جمع شده است توجه کرده‌اید؟ به ویژه آن دسته‌ای که بر روی داربست‌ها قرار می‌گیرند. در واقع نباید این کارگران زیاد تکان خورده و با دقت و آرامش به کار خود مشغول باشند. لحظه‌ای فراموش کردن این مسئله معادل سقوط آنان خواهد بود و اگر چنین شود امکان زنده ماندن‌شان بسیار کم است.

مطلب مرتبط: ۱۰۱ ایده‌ی کسب و کار کوچک که آینده‌تان را می‌سازد

۶. پاکبان‌ها و رفتگران

00refuse-collectors.jpg

این افراد هر روزه می‌بایست تمام زباله‌ها را جمع‌آوری کرده و محل آن را تمیز کنند و هر روزه هم با مواد شیمیایی اسیدی سر و کار دارند. البته اگر خوش شانس باشند و فقط در شهر کار کنند. جمع‌آوری زباله‌های صنعتی خطر بیشتری را به همراه دارد. خطر بریده شدن دست و بدن با وسایل تیزی که خود را لابه‌لای آشغال‌ها پنهان کرده‌اند نیز دور از انتظار نیست. البته بگذریم از رانندگانی که نسبت به حضور رفتگران در خیابان‌ها بی‌توجه هستند، و حادثه می‌آفرینند.

مطلب مرتبط: ۳۳ ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

۷. کشاورزان و گله‌داران اسب

00farmers-and-ranchers.jpg

هر روز کشاورزان با مواد شیمیایی سر وکار دارند که استفاده نا به جای آن و بی‌تجربگی در لحظه‌ای کار دست‌شان می‌دهد. و بسیاری از کسانی که به مراقبت و پرورش اسب مشغول‌اند گاهی با توجهی در معرض آسیب اسب قرار می‌گیرند. شاید لازم نباشد که بگوییم یک ضربه پای اسب به بدن انسان چه می‌کند.

مطلب مرتبط : مشاغل خانگی: فهرست ۳۴۰ مشاغل خانگی زودبازده در ایران

 ۸. سقف‌سازان

00roofers.jpg

چیزی که شرایط کار را سخت تر می‌کند تنها قرار گرفتن در بلندی و جای خطرناک نیست. بلکه این کارگران باید وسایل زیادی را با خود حمل کنند. عجله اتمام کار این کارگران خطر این کار را بیشتر می‌کند. گرما و گاهی سرما، شرایط نامتعادلی که در آن قرار دارند همه مزید بر علت عجله در کارشان می‌باشد. در هر صورت یک بی‌احتیاطی کوچک می‌تواند حادثه‌ی بدی را رقم بزند.

 ۹. کارگران خطوط برق فشار قوی

00electrical-powerline-workers.jpg

علت خطرناک بودن این شغل بر همه عیان است. علاوه بر بالارفتن از سطح زمین، حفظ تعادل در زوایای مختلف هنگام کار، آن هم کار با چیزی که خود خطر مرگ را نزدیک می‌کند. سالانه بیش از ۳۴ نفر از کارگران دست‌اندر کار در این امر در سراسر دنیا جان خود را از دست می‌دهند.

خطرناک ترین شغل های دنیا ۱۰: رانندگان کامیون

00truck-drivers.jpg

کار در جاده‌ها، رانندگی طولانی و خسته‌کننده آن هم با ماشین خطر این کار را زیاد می‌کند. اگر سنگینی ماشین و خستگی به یک تصادف ساده با یک درخت یا خارج شدن از جاده و متوقف شدن با جسمی سخت ختم شود شاید بهترین حالتی باشد که اتفاق افتاده است.


سایت کسب و کار بازده

خطرناک ترین شغل های دنیا: ۱۰ شغل خطرناک دنیا که کار همه نیست

خطرناک ترین شغل های دنیا

شغل خطرناک

منبع: بانکی دات‌ای آر

منبع: فست کامپانی


 

مطالب مرتبط
چالش های افراد موفق: ۷ چالش که آدم های موفق بر آنها غلبه می‌کنند
۴ دلیل نیاز کسب و کار شما به برنامه موبایل
نه شنیدن کارآفرین: چرا یک کارآفرین باید از واژه‌ی نه استقبال کند
۱۰ کلمه پرمخاطب فناوری جستجو شده در سال ۲۰۱۶
۱۱ ترفند فروشگاه ها که وادارتان می­‌کنند بیش­تر خرج کنید
مُسکن دولت برای بازار مَسکن
شغل غیر رسمی: ۶.۵ میلیون شغل غیر رسمی در ایران
رزومه: ۸ چیز که حتما باید در رزومه تان بنویسید
۴ روش برای تحول کسب و کار
کسب و کار اینترنتی: ۷ راه برای بهبود کسب و کار اینترنتی
انواع استراتژی های بازاریابی: ۵۱ نوع استراتژی بازاریابی که باید بدانید
شغل دوم ۳۰ هنرمند مشهور و محبوب ایرانی که برایتان جالب است

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی