کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راه خیلی موثر برای داشتن خواب راحت در شب

۱۰ راه خیلی موثر برای داشتن خواب راحت در شب

در این نوشتار ۱۰ راه خیلی موثر برای داشتن خواب راحت در شب مورد بحث قرار می گیرد.

آیا بهره‌وری‌تان در طول روز تحت تاثیر خستگی قرار می‌گیرد؟ اگر پاسخ مثبت است، این توصیه‌ها را دنبال کنید تا بهتر بخوابید.

getty_169342500_970687970450026_62441.jpg

شکی نیست که موضوعات مربوط در خواب هم در مشکلات سلامت جسمی و روانی و هم استرس اجتماعی اثرگذار است. من گاهی در مطبم بیمارانی را می‌بینم که با خواب مشکل دارند و این بر بهره‌وری در کار تاثیر می‌گذارد. ولی نگران‌کننده‌تر از این، شمار اتفاقات تلخ در طول سال‌های گذشته است که با موضوعات مربوط خواب در ارتباط بوده‌است. شاید قابل تامل‌ترین آن‌ها، تصادف قطار متروی شمال در دسامبر ۲۰۱۳ باشد. براساس گزارش، مهندس قطارها، هنگام رسیدن قطار به پیچ، در اتاق کنترل خواب بود.

هم‌چنین، بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا، سکته‌ی مغزی، و چاقی مفرط هم با مشکلات خواب ارتباط دارند. درکنار توضیحات پزشکی برای موضوعات مربوط به خواب‌تان، یک خبر خوب وجود دارد. بهبود خواب و بهره‌ورتر بودن روز بعد، بیش‌ از هرچیز به سبک زندگی و چیزهایی که به‌راحتی قابل کنترل هستند، بستگی دارد.

به جای این‌که بد بخوابید یا خودتان را متقاعد کنید که بد خواب هستید ، این پیشنهادها را به کار بگیرید:

۱. فقط وقتی خسته هستید بخوابید.

آدم‌ها اغلب اشتباه بزرگی که مرتکب می‌شوند این است که قبل از این‌که آماده باشند به خواب می‌روند، که منجر به یک چرخه ی نخوابیدن و نگرانی از بیدار بودن می‌شود.

۲. طرز فکرتان را درمورد خواب عوض کنید.

آن‌ها که خواب ضعیفی دارند، غالبا هر مشکلی را که دارند به مسئله‌ی خواب نسبت می‌دهند. تفکرات منفی را نسبت به خواب عوض کنید. بدانید که بعضی مشکلات را می‌توان به خواب نسبت داد ولی بقیه ربطی به خواب ندارند.

۳. تمرین‌های تمدد اعصاب را امتحان کنید.

خیال‌بافی هدایت شده، مدیتیشن یا مراقبه، و حرکات کششی عضلات به بسیاری از بیماران من کمک کرده‌است ذهن‌شان را آرام کنند و می‌تواند به شما هم کمک کند.

۴. ساعت زنگ‌دارتان را از دیدرس‌تان دور کنید.

مطمئن باشید که هروقت باید زنگ بزند، می‌زند. نگاه کردن به زمان فقط تشویش خواب رفتن و به اندازه‌ی کافی خوابیدن را بیش‌تر می‌کند.

۵. در طول روز فعال باشید.

این کار تمایل‌تان را به خواب بیش‌تر می‌کند. انجام تمرین‌های ایروبیک(هوازی) نیز کمک می‌کند، ولی نباید به زمان خواب خیلی نزدیک باشد.

۶. حداقل ۶ ساعت قبل از خواب، از مصرف کافیین(چای، قهوه، نوشابه) و غذاهای تند خودداری کنید.

هر دوی آنها بدن را تحریک می‌کنند. نزدیک وقت خواب الکل ننوشید. برعکس آن‌چه خیلی‌ها فکر می‌کنند، شما را مانند یک کودک به خواب نخواهدبرد. ممکن است در آغاز، هوش و حواس شما را ببرد، ولی پس از چند ساعت، وقتی بدن شروع به زدودن الکل می‌کند، بیدارتان می‌کند، یا حداقل باعث می‌شود خواب ناآرامی داشته‌باشید.

۷. محیط خواب‌ راحت در شب را ایجاد کنید.

ما به‌طور میانگین ۲۴ سال از عمرمان را در خواب می‌گذرانیم. مطمئن شوید اندازه‌ی تخت، سفتی دشک، و دما مناسب است، و اتاق به اندازه‌ای که می‌خواهید تاریک است. بسیاری از بیماران من در محیط خواب از یک دستگاه تولید صدای برفک برای پوشش دادن سروصدای خیابان استفاده می‌کنند.

۸. ۱ ساعت قبل از خواب تجهیزات الکترونیکی ازقبیل رایانه، تلفن، و تلویزیون را خاموش کنید.

نور با خواب هم‌خوانی ندارد و ممکن است وقتی باید خواب باشید، مغز را به بیدار ماندن فریب دهد. هم‌چنین، محرک‌هایی که از وسایل دریافت می‌کنید با آن‌چه برای رسیدن به آن در تلاش هستید، در تضاد هستند. و به هیچ وجه موبایل‌تان را هنگام خواب نزدیک سرتان قرار ندهید. اگر مغز بداند چند اینچ آن‌طرف‌تر، هرلحظه ممکن است تماس یا پیامی برسد، شاید ناخودآگاه در برابر خواب عمیق مقاومت کند.

۹. تالار گفت‌وگوی ذهنی را خاموش کنید.

چند ساعت قبل از خواب، هرچیزی را که باید با آن کار کنید، بنویسید، و آن را کنار کلیدهای‌تان بگذارید برای روز بعد. بی‌خیالی کمک می‌کند نگرانی مزمن را، که اغلب آدم‌ها را بیدار نگه‌ می‌دارد، از بین ببرید.

۱۰. از تخت فقط برای خواب و آمیزش استفاده کنید.

غذا نخورید، کار نکنید، یا تلویزیون تماشا نکنید. فعالیت‌های تخت‌خواب و فعالیت‌های بیداری را تفکیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: جاناتان آلپرت

منبع: اینک

۱۰ راه خیلی موثر برای داشتن خواب راحت در شب


(مشاهده ۴۸ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “۱۰ راه خیلی موثر برای داشتن خواب راحت در شب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫114 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت