کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شوره سر: ۱۰ راه طبیعی درمان قطعی شوره سر

آیا شوره سر برای شما هم تبدیل به یک معضل شده است؟ از شامپوهای ضدشوره خسته شده‌اید؟ پس برای نابودی آن دانه‌های سفید آزاردهنده باید از شامپوی ضدشوره بگذرید و این درمان‌های طبیعی درمان قطعی شوره سر را امتحان کنید.

2012-1047079-18_AD shampoo cause hair loss for men 567

ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید درمان‌های طبیعی درمان قطعی شوره سر چه هستند!

۱. روغن نارگیل

باید ۳-۵ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را روی کف سرتان ماساژ دهید و آن را برای ساعتی بگذارید. سپس مانند مواقع عادی با شامپو بشویید. همچنین می‌توانید استفاده از شامپویی را امتحان کنید که حاوی روغن نارگیل باشد.

مطلب مرتبط : شوره سر: ۳۲ موثرترین درمان خانگی شوره سر که باید امتحان کنید

۲. آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا را روی کف سر ماساژ دهید. با انجام این کار از خاراندن سرتان جلوگیری می‌کنید زیرا آلوئه‌ورا خواص خنک‌کننده دارد.

۳. رب پیاز

باید رب پیاز را روی کف سر بمالید و آن را یک ساعت به حال خود رها کنید. سپس آن را به صورت عادی و کامل بشویید. برای رهایی از بوی بد پیاز می‌توانید کمی لیموی تازه به موهایتان بزنید.

۴. روغن درخت چای

طبق مطالعات، روغن درخت چای می‌تواند به بهبود شدت شوره‌ی سر کمک کند. فقط قطره‌های قابل توجهی روغن درخت چای را به شامپویتان اضافه کنید و به طور عادی آن را آب بکشید.

۵. لیمو

اسیدیته‌ی موجود در لیمو به حفظ تعادل پی‌اچ کف سر کمک می‌کند که سبب جلوگیری از شوره می‌شود. دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را روی کف سرتان ماساژ دهید و سپس آن را با آب بشویید. این کار را باید به صورت روزانه تکرار کنید تا زمانی‌که شوره از بین برود.

۶. جوش شیرین

موهایتان را خیس کنید و جوش شیرین را روی کف سر بمالید. موهایتان را آب بکشید اما نباید از شامپو استفاده کنید. جوش شیرین به کاهش قارچ‌هایی که باعث شوره می‌شوند کمک می‌کند.

۷. سرکه‌ی سیب

یک چهارم آب و سرکه‌ی سیب را در یک بطری اسپری با یکدیگر ترکیب کنید و به کف سرتان بپاشید. سپس موهایتان را برای ۱۵ دقیقه الی یک ساعت در حوله بپیچید. می‌توانید موهایتان را به صورت عادی بشویید و این کار را دو بار در هفته انجام دهید. اسیدیته‌ی سرکه‌ی سیب از رشد قارچ و ایجاد شوره جلوگیری می‌کند.

۸. موهایتان را هر روز بشویید

برای خلاص شدن از روغن اضافه‌ی موهایتان، باید آنها را هر روز بشویید. چربی اضافه‌ در موهایتان ممکن است دلیل رشد بیش از حد قارچ مالاسزیا باشد.

۹. نمک

نمک را روی کف سرتان بپاشید، و آن را با ماساژ به موهایتان بزنید. زبری نمک در برداشتن دانه‌های شوره پیش از شامپو زدن موثر است.

۱۰. سیر

سیر به دلیل خواص ضد قارچ‌اش، برای خلاصی از باکتری‌هایی که باعث شوره می‌شوند، بهترین است. سیر له شده را روی کف سر بمالید. برای جلوگیری از بو گرفتن موهایتان، می‌توانید سیر له شده را با عسل ترکیب کنید و به کف سرتان بمالید. سپس مثل همیشه آن را آب بکشید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: ولنسبین

شوره سر: ۱۰ راه طبیعی درمان قطعی شوره سر

از بین بردن شوره سر

شوره سر

درمان قطعی شوره سر


مطالب مرتبط
پاکسازی ریه با یک معجون معجزه آسا
غذاهای تابستانی: ۶ نوع غذا و روش غذاخوردن در فصل گرما
درد مفاصل: ۷ عجیب و غریب ترین درمان‌ خانگی درد مفاصل
۱۴ خوراکی های پیرکننده که باید بشناسید
سوزش معده: ۱۰ خوراکی که وقتی سوزش معده دارید نباید بخورید
اسهال: ۳۵ درمان خانگی اسهال بدون استفاده از دارو
افتادگی شانه‌ : علت‌ ها و راه های درمان افتادگی شانه را بدانید
۱۷ درمان خانگی کیست سباسه
درمان کمر درد :۳۲ بهترین درمان خانگی کمر درد که بسیار موثر است
سیروز کبدی چیست و ۷ درمان خانگی سیروز کبدی
۹ روش خانگی درمان بوی بد پا که آسان و موثر است
درمان خانگی سرفه: ۵۰ بهترین و موثرترین درمان خانگی سرفه

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی