کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راهکار افراد موفق برای مدیریت زمان

افراد موفق از زمان شان بهترین استفاده را میبرند و در انجام کارهای شان به موفقیت و کامیابی می رسند . در این نوشتار با ما همراه باشید تا چند راهکار افراد موفق برای مدیریت زمان را بیان کنیم.

۱۰ راهکار افراد موفق برای مدیریت زمان

در اینجا به ۱۰ راهکاری اشاره می‌کنیم که افراد موفق انجام می‌دهند تا از زمان‌شان بیشترین استفاده را ببرند.

۱- کارها را محول می‌کنند

افراد موفق می‌دانند که در هر کاری بهترین نیستند؛ بنابراین افرادی را می‌یابند که بهتر و در زمان کمتری می‌توانند کاری را که در آن بهترین نیستند، انجام دهند. آنها دانش و توانایی این افراد را مدیریت کرده و از زمان‌شان بهتر بهره می‌برند.

مطلب مرتبط: ۱۲ توصیه برای مدیریت زمان و برنامه ریزی که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد

۲- اهداف‌شان را تقسیم‌بندی می‌کنند

زمانی که بخواهیم از یک دیوار خیلی بلند بالا برویم، ممکن است در نهایت دچار خستگی و بی‌حوصلگی شویم. افراد موفق این را می‌دانند، به همین دلیل اهداف‌شان را به بخش‌های کوچکی تقسیم می‌کنند که در بازه زمانی کوتاه‌تری قابل دستیابی باشند. آنها به کار مداوم و منظم برای استفاده بهتر از زمان و رسیدن به اهداف بزرگ‌تر معتقدند.

۳- اولویت بندی می‌کنند

برخی امور با وجود اینکه مهم نیستند ولی ضروری محسوب می‌شوند. برخی امور دیگر مهم هستند ولی ضروری به حساب نمی‌آیند. افراد موفق بین کارها تعادلی ایجاد کرده و مشخص می‌کنند چه کارهایی مهم‌تر و ضروری‌تر هستند و باید فورا مورد توجه قرار بگیرند. با این کار آنها می‌توانند به نتایج خوبی دست یابند.

۴- زندگی منظمی دارند

تنها بیست درصد از کارهای ما، هشتاد درصد نتایج مثبت در زندگی‌مان را پدید می‌آورند. هشتاد درصد باقی مانده تنها بیست درصد نتایج را ممکن می‌سازند. افراد موفق می‌دانند که زمان زیادی می‌تواند برای مکالمات و نداشتن برنامه یا پیروی نکردن از برنامه تلف شود.

آن‌ها بر بیست درصد کارها که همان هشتاد درصد نتیجه را در بر دارد، تمرکز می‌کنند و آن هشتاد درصد باقی مانده را حذف یا مدیریت می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۵ راه موفقیت در مدیریت زمان

۵- یک خودآزمون از زمان‌شان تهیه می‌کنند

افراد موفق برخلاف افراد ناموفق خودشان را در برابر استفاده از زمان‌شان مسئول می‌دانند. آنها یک خودآزمون تهیه می‌کنند که زمان‌های هدر رفته‌شان را مشخص کنند. آنها حیطه‌های امور مختلف در زندگی‌شان را به دقت مشخص و تفکیک می‌کنند، مثلا زمان‌های زیادی که در شبکه‌های اجتماعی تلف شده یا کارهایی که سبب اتلاف وقت شده است. این دقت، عملکردشان را بهتر می‌کند تا برابر زمان صرف شده، پاسخ۲گو باشند.

۶-راهکار افراد موفق برای مدیریت زمان این است که آنها زمان را می‌ربایند

همیشه زمان‌های آزادی وجود دارند که موفق‌ها می‌توانند از آن سود ببرند. حتی زمان صرف شده در ترافیک هم می‌تواند با گوش کردن به یک سی دی آموزشی یا ارتباط برقرار کردن با یک مشتری سپری شود. آنها به هر فرصتی چنگ می‌زنند تا نهایت استفاده از زمان را ببرند.

۷- برنامه منظمی خلق می‌کنند

افراد موفق طبق عادات و برنامه‌های زمانی مشخص عمل می‌کنند. این برنامه منظم از محدوده زمانی که در اختیار دارند تجاوز نمی‌کند. به عنوان مثال اگر هر روز ۱۵ دقیقه طول می‌کشید که صبحانه بخورند، روی همین برنامه می‌مانند و آن را بیشتر نمی‌کنند.

۸- برای روزشان برنامه‌ریزی می‌کنند

بدون برنامه‌ریزی هیچ کاری دقیق و جامع و موثر نمی‌تواند انجام پذیرد. افراد موفق منظم هستند و به خوبی از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند. دائم مشغول بودن برابر با موفق بودن نیست و حتی برای سلامتی مضر است. به همین دلیل است که افراد موفق روزشان را به خوبی برنامه‌ریزی می‌کنند که موثرتر و موفق‌تر باشند.

۹- راهکار افراد موفق برای مدیریت زمان این است که آنها با انگیزه هستند

آن‌ها انرژی و منابع‌شان را بر چیزهایی که علاقه دارند، متمرکز می‌کنند. ضعیف کردن کسی که مهارت و علاقه را ترکیب می‌کند، کار دشواری است. وقتی زمان و انرژی برای تعقیب علائق ترکیب می‌شود، بهترین بهره‌وری از زمان را در پی دارد.

مطلب مرتبط: ۵ گام در مدیریت زمان برای موفقیت کسب و کار تان

۱۰- در هر زمان روی یک کار تمرکز می‌کنند

بعضی افراد تصور می‌کنند اگر هم زمان چند کار را انجام دهند، از زمان شان بهترین استفاده را می‌کنند. افراد موفق می‌دانند انجام چند کار به طور هم زمان، یعنی هدر دادن وقت بهترین کار این است که کارآیی و بازدهی خودتان را در تمرکز بر یک کار بیشتر کنید و آن را به خوبی تمام کنید تا به سراغ کار بعدی بروید.


سایت کسب و کار بازده

۱۰ راهکار افراد موفق برای مدیریت زمان

همشهری تندرستی


 

مطالب مرتبط
۱۲ راز که آدم های موفق در محل کار فاش نمی کنند
مدیریت زمان و قدرت جادویی ۱۴۴۰
۷ مانع زندگی که آدم های موفق به آن غلبه می کنند
۶ فرق آدم های موفق و ناموفق
۱۰ عبارت که آدم‌های خوشحال هرروز می‌گویند
موفقیت در کسب و کار با آیین اخلاق مافیا
۱۲ رفتار متفاوت افراد موفق با دیگران
روش های موفقیت :۵ روش که هر روز موفقیت بیشتری کسب کنید
۵ گام در مدیریت زمان برای موفقیت کسب و کار تان
۳ نوع آدم موفق :شما کدام یک هستید
۵ ترفند مدیریت زمان برای فروشندگان که سریعتر و هوشمندانه تر بفروشند
۵۰ ویژگی افراد موفق

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی