کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ شغل عجیب روسای جمهور آمریکا

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری امریکا بد نیست به ۱۰ شغل عجیب روسای جمهور آمریکا نگاهی بیندازیم. با ما همراه باشید.

شغل عجیب روسای جمهور آمریکا

با فرارسیدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گمانه زنی ها بر سر جانشینی باراک اویاما هر روز بیشتر می‌شود. در صورت انتخاب «دونالد ترامپ» نامزد پرطرفدار و عجیب و غریب جمهوری خواهان او یک فعال رسانه ای خواهد بود که توانسته به این جایگاه دست یابد و احتمالا از قدرت رسانه ای خود در همین راستا تمام استفاده را خواهد کرد. اما در صورت رئیس جمهوری «هیلاری کلینتون» خانم کلینتون اولین رئیس جمهور زن ایالات متحده خواهد بود. همچنین در اقدامی کم سابقه دو دموکرات متفاوت در انتخابات پیروز خواهند شد و دیگر نکته جالب درباره خانم کلینتون این است که در صورت انتخاب وی این اولین بار است که یک زن و شوهر هردو به مقام ریاست جمهوری می رسند. اما شغل های عجیب و غریب سیاستمداران همواره یکی از نکات قابل توجه است که ممکن است در دوران ریاست آنها مورد توجه رسانه ها قرار بگیرد.

پس اگر برایتان جالب است بدانید که شغل عجیب روسای جمهور آمریکا چه بوده‌است و رئیس جمهورهای خبرسازترین و پرحاشیه ترین کشور دنیا- آمریکا- پیش از این به چه کاری مشغول بوده اند این گزارش را بخوانید.

۱۰ شغل عجیب روسای جمهور آمریکا :

۱. اندرو جانسون/خیاط

جانسون قبل از پیش روی در عرصه سیاسی و مملکت داری با فعالیت در عرصه دوخت و دوز امرار معاش می­ کرده است شاید اندرو جانسون خیاط هم موقع قواره زدن پارچه های مشتریانش به این فکر نمی­ کرد که روزی هفدهمین رئیس جمهور یکی از خبرسازترین کشورهای دنیا باشد.

۲. جیمز آبرام گارفیلد/ سرایدار مدرسه

او بیستمین رئیس جمهور امریکاست و از لحاظ زمانی با دوران حکومت ناصرالدین شاه خودمان در ایران هم دوره بوده است.

او یکی از کسانی است که قبل از ورود به میدان سیاست سرایدار مدرسه ای در اوهایو بوده است و بعدتر ها در همان مدرسه به صورت پاره وقت به تدریس نیز مشغول بوده است.

ناگفته نماند که گارفیلد هم مثل کندی رئیس جمهوری بود که به جانش سوء قصد شد و به قتل رسید.

مطلب مرتبط: شغل اوباما بعد از ریاست جمهوری که شما را شگفت‌زده می‌کند

۳. گروور کلیلوند/کلانتر

این رئیس جمهور دموکرات در دوره بیست و دوم و بیست و چهارم ،پیروز انتخابات ریاست جمهوری امریکا شده است.

کلیلوند پیش از رسیدن به صندلی ریاست جمهوری در کاخ سفید کلانتر منطقه «اری کانتی»نیویورک بوده است.

آقای کلانتر در طول دوران خدمت به جذبه و سر سختی شهره بوده؛ طوری که او بعد از به دار زدن دو تن از مجرمان آن منطقه، لقب«جلاد بوفالو»را از اهالی دریافت کرده است.

۴. تئودور روزولت/گاو چران

روزولت در دوره دوم ریاست جمهوری «ویلیام مک­ کینلی» معاون رئیس جمهور بوده است. او بعد از ترور آقای رئیس جمهور و پیروزی در انتخابات،قدرت کار را به دست می­ گیرد.

اما نکته جالب توجه در زندگی جناب روزولت اینجاست که او پیش از ورود به عرصه سیاست گاوچران بوده و در منطقه داکوتای گله داری می­ کرده است،بیست و ششمین رئیس جمهور امریکا حتی بعد از پایان دوره ریاستش باز به سراغ همین کار می ­رود و حتی در کنار گاوچرانی،شکار را هم اضافه می ­کند.

۵. هری ترومن/لباس فروش مردانه

مردم ایالت متحده،هری ترومن را به خاطر تصمیم­ هایش فردی تاثیرگذار و سرنوشت ساز در تاریخ امریکا می ­شناسند. ترومن سی و سومین رئیس جمهور امریکا از حزب دموکرات است که بعد از مرگ ناگهانی فرانکلین روزولت به صندلی ریاست جمهوری رسید اما جالب اینجاست که آقای ترومن قبل از ورود به دنیای سیاست با دوست نظامی اش«ادوارد جکوبسون» در کانزاس مغازه لباس فروشی مردانه داشته البته ناگفته نماند که رونق فروش این مغازه کوتاه بوده است به قدری که سه سال بعد از باز شدن مغازه مجبور به بستن آن می شوند.

مطلب مرتبط: ۵ دلیل که چرا دونالد ترامپ رییس‌جمهور بدی خواهدبود

۶. جان اف کندی/ روزنامه نگار

در فهرست ۱۰ شغل عجیب روسای جمهور آمریکا به روزنامه‌نگار بودن کندی هم اشاره شده‌است. شاید اولین چیزی که بعد از شنیدن نام جان اف کندی به ذهن بیشترمان می ­رسد قتل ابهام برانگیز او در طول دوران ریاست جمهوری اش باشد.اما اگر کمی نوار زندگی او را عقب بزنیم در جنگ جهانی دوم می­ توانیم کندی را در قالب ناوبانی در اقیانوس آرام ببینیم که به خاطر نجات سربازانش بعدها مدال شجاعت هم گرفته است.

اما چیزی که هست اینجاست که جان اف کندی قبل از ورود به عالم سیاست روزنامه نگار بخش سیاسی بوده است و حتی دو کتاب هم در آن زمان نوشته است.

۷. جرالد فورد/جنگل­ بان

جرالد فورد پیش از اینکه به عنوان سی و هشتمین رئیس جمهور امریکا شناخته شود در کابینه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون بوده است.او هم جزو آن دسته از افرادی است که پیش از حضورش در عرصه سیاست به کاری بی ارتباط مشغول بوده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید جرالد فورد تا قبل از آن در یکی از پارک­های امریکا جنگل بان بوده است.

۸. جیمی کارتر/ کشاورز

بحبوحه انقلاب و اتفاقات بعد از آن مثل ، تسخیر سفارت امریکا در ۱۳ آبان و بازداشت امریکایی های مقیم سفارت ،همگی باعث شده است که جیمی کارتر یکی از نام آشناترین رئیس جمهورهای تاریخ امریکا برای ما ایرانیان باشد.جیمی کارتر سی و نهمین رئیس جمهوری است که کشور امریکا به خود دیده است.

جیمی کارتر پیش از حضور رسمی در عرصه مملکت داری در ایالات متحده به مدت هفت سال افسر نیروی دریایی این کشور بوده و بعدها به عنوان سناتور و فرمانده ایالت جورجیای امریکا شناخته شده است اما قبل از همه این­ها فعالیتی که کارتر به آن مشغول بوده است کار در مزرعه بادام زمینی است، شغلی که پیش از این ها شغل خانوادگی او محسوب می ­شده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ عجیب ترین شغل های دنیا

۹. رونالد ریگان/ ستاره سینما

بازی در بیش از ۵۰ فیلم در سینما و تلویزیون امریکا باعث می­ شود که رونالد ریگان را بتوان یکی از متفاوت ترین و عجیب ترین رئیس جمهورهای امریکا دانست. ریگان قبل از اینکه در دسته مردان سیاسی امریکا قرار بگیرد به عنوان هنرپیشه در رادیو،تلویزیون و سینما شناخته می­ شده است. ریگان با اینکه در حال طی کردن روند موفقیت آمیزی در سینما بود اما سرانجام  بعد از پیوستن به حزب جمهوری­ خواه و بعد از شکست در دو انتخابات ریاست جمهوری سرانجام در انتخابات سال ۱۹۸۰به عنوان چهلمین رئیس جمهور امریکا شناخته شد.

۱۰. جرج بوش/ مالک تیم ورزشی

چهل و سومین رئیس جمهور امریکا هم همچون بوش پدر در صنعت نفت مشغول به کار بوده است اما تا قبل از انجام این کار و پا گذاشتن به عرصه سیاست جرج بوش را به عنوان یکی از مالکان تیم های ورزشی می­ شناخته اند به گونه ای که جرج بوش به مدت پنج سال به همراه شریکش مدیر یکی از تیم های بیس بال در امریکا بوده است.

امیدواریم نوشتار ۱۰ شغل عجیب روسای جمهور آمریکا برای‌تان جالب بوده‌باشد.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

شغل عجیب روسای جمهور آمریکا

مهر


 

مطالب مرتبط
۵ روش برای تغییر طرز فکر تان درباره‌ی رویدادهای منفی زندگی
کارمندان فروش شما زنبور عسل‌ هستند یا زنبور معمولی؟
۴ بهترین روش برای پرورش فرهنگ احترام و اعتماد در سازمان
۱۵ نوآورترین کشور جهان
۳ روش که چگونه سرمایه گذاری کنیم ؟
۵ نشانه‌‌ که شما به ندای درون تان گوش نمی‌دهید
اصول بازاریابی موفق که هر بازاریاب باید بداند
اقامت ورزشکاران المپیکی آمریکا در این کشتی لوکس
توافقنامه عدم رقابت
شروع یک کسب و کار کوچک : ۶ گام برای شروع یک کسب و کار کوچک
۶ راه برای شروع کسب و کار موفق
رشد کسب و کار: ۹ ایده شگفت انگیز برای رشد یک کسب و کار

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی