کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دندان درد: ۱۰ موثرترین درمان خانگی دندان درد

دندان درد ۲اگر دندان درد را تجربه کرده باشید حتما به دنبال چند روش موثر برای درمان خانگی دندان درد هستید. در این نوشتار همراه ما باشید تا از ۱۰ موثرترین درمان خانگی دندان‌درد برای‌تان بگوییم.

دندان درد سطوح مختلفی دارد؛ از یک درد ملایم گرفته تا درد جانکاه و غیرقابل تحمل در یکی از دندان‌ها یا اطراف آرواره‌های‌تان. برخی از علل عمده‌ی دندان درد ها عبارت هستند از سوراخ شدن دندان، عفونت، عریان شدن ریشه‌ی دندان، ترک‌دار شدن دندان، بیماری لثه، خالی شدن دندان پُر شده، یا اختلالات مفصل آرواره.

دندان درد زمانی اتفاق می‌افتد که بخش مرکزی دندان که به مغز دندان معروف است، تحریک یا ملتهب می‌شود. مغز دندان حاوی عصب‌های زیادی است که بسیار حساس هستند. مغز دندان می‌تواند به دلایل مختلف تحریک یا ملتهب شود.

مطلب مرتبط: طب فشاری : با فشار ۱۰ نقطه از بدن همه دردها را تسکین دهید

اگر دچار دندان درد شده‌اید، پیش از آن‌که اوضاع وخیم‌تر شود، بهتر است فورا نزد دندان‌پزشک بروید. البته هم‌چنین می‌توانید برای تسکین موقتی درد از برخی راه‌های طبیعی نیز استفاده کنید.

در ادامه به ۱۰ موثرترین درمان خانگی دندان درد اشاره می‌کنیم.
toothache-home-remedy-salt-pepper1-300x200

۱. نمک و فلفل

در مواقعی که دندان‌تان شدیدا درد می‌کند ترکیب نمک و فلفل می‌تواند واقعا کارساز باشد؛ زیرا هر دوی این مواد دارای خواص ضدباکتری، ضدالتهابی، و آرام‌بخشی هستند.

۱. فلفل و نمک طعام را به میزان برابر با هم مخلوط کنید؛ و چند قطره آب نیز روی آن بچکانید تا به شکل خمیر درآید.

۲. این خمیر را مستقیما بر روی دندان مورد نظر قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند.

۳. این کار را برای چند روز انجام دهید.

garlic-cures-toothache-300x200

۲. سیر

استفاده از سیر می‌تواند دندان‌دردتان را بی‌اندازه تسکین دهد. سیر دارای خواص آنتی‌بیوتیکی و دارویی است؛ از این رو می‌تواند برای کاهش درد، بسیار موثر باشد.

۱. یک حبه سیر خردشده (یا پودر سیر) را با مقداری نمک طعام یا نمک سیاه مخلوط کنید و آن را مستقیما روی دندان‌تان بگذارید تا درد کاهش یابد. در صورت تمایل می‌توانید یک یا دو حبه سیر را بجوید تا احساس آرامش کنید.

۲. این درمان طبیعی را تا چند روز ادامه دهید.

tooth-pain-cure-using-cloves-300x240

۳. میخک

میخک دارای خواص ضدالتهابی، ضدباکتری، آنتی‌اکسیدانی، و بی‌حس‌کنندگی است؛ و می‌تواند به تسکین درد دندان و مبارزه علیه عفونت کمک کند.

 • دو میخک کامل را خرد کنید. آن را با روغن زیتون یا هر روغن گیاهی دیگر مخلوط کنید و روی دندان‌تان بگذارید.
 • یک راه دیگر نیز این است که یک تکه پنبه را به روغن میخک آغشته کنید و مستقیما روی دندان‌تان بمالید. یا می‌توانید چند قطره روغن میخک را در نصف لیوان آب بچکانید و به عنوان دهان‌شویه از آن استفاده کنید.toothache-4-onionchew-onion2-600x450

۴. پیاز

پیاز دارای خواص ضدمیکروبی و ضدعفونی‌کنندگی است و می‌تواند درد دندان‌تان را آرام کند. پیاز از طریق نابود کردن جرم‌هایی که باعث عفونت شده‌اند، درد را تسکین می‌دهد.

 • با نخستین نشانه‌ی دندان‌درد، می‌توانید چند دقیقه مقداری پیاز را بجوید تا دردتان تسکین یابد.
 • اگر مایل به جویدن پیاز نیستید، تکه‌ای از آن را روی دندان یا لثه‌ی دردناک قرار دهید.

۵. آنغوزه

مشکلات دندانی از قبیل دندان‌درد و خون‌ریزی لثه را می‌توانید در خانه با استفاده از آنغوزه درمان کنید.

 • مقدار اندکی (حدودا نصف قاشق چای‌خوری) از آنغوزه‌ی پودرشده را با دو قاشق چای‌خوری آب‌لیمو مخلوط و کمی آن را گرم کنید. با استفاده از پنبه این محلول را به دندان‌تان بمالید. این محلول به سرعت دردتان را تسکین خواهد داد.
 • یا می‌توانید آنغوزه‌ی سرخ‌شده در کره‌ را روی دندان‌تان قرار دهید تا فورا دردتان برطرف شود.
 • warm-salt-waterremedy-6-600x450

۶. آب‌نمک گرم

یک لیوان آب‌نمک گرم ساده، می‌تواند به درمان دندان‌درد کمک کند.

نصف قاشق نمک طعام را در یک لیوان آب گرم بریزید، و از آن به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید.

این کار تورم و التهاب را کاهش می‌دهد؛ به علاوه، می‌تواند با باکتری‌های عامل عفونت مبارزه کند.

guava-leaves-opt

۷. برگ گیاه گواوا

برگ تازه‌ی گواوا نیز می‌تواند دندان‌درد را تسکین دهد؛ زیرا خواص ضدالتهابی، آرام‌بخشی، و ضدمیکروبی دارد.

 • به راحتی می‌توانید یک یا دو برگ ترد و تازه‌ی گیاه گواوا را بجوید تا عصاره‌ی آن خارج شود و بر دندان‌دردتان اثر کند. هم‌چنین می‌توانید از برگ‌های اسفناج تازه نیز به همین صورت استفاده کنید.
 • راه دیگر این است که چهار یا پنج عدد از برگ‌های گیاه گواوا را در آب بریزید و بجوشانید. بگذارید مقداری خنک شود و سپس کمی نمک به آن اضافه کنید. از این محلول به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید.

vanilla-extract-opt

۸. عصاره‌ی وانیل

استفاده از عصاره‌ی وانیل یکی دیگر از راه‌های رایج خانگی برای درمان دندان‌درد است؛ زیرا می‌تواند دندان را بی‌حس کند. به علاوه، وانیل آرام‌بخش نیز هست.

۱. پنبه را با عصاره‌ی وانیل آغشته کنید و به ناحیه‌ی دردناک بمالید.

۲. این کار را چند بار در روز انجام دهید تا این‌که دردتان برطرف شود.
wheatgrass-juice-black-opt

۹. آب سبزه‌ی گندم

سبزه‌ی گندم دارای خاصیت ضدباکتری طبیعی است، و می‌تواند با پوسیدگی دندان مبارزه کند و دندان درد را تسکین دهد. عصاره‌ی آب سبزه‌ی گندم را بگیرید و به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید.

این ماده سموم لثه‌ها را جذب می‌کند، رشد باکتری‌ها را کاهش می‌دهد، و عفونت را نیز کنترل می‌کند. در صورت تمایل، می‌توانید به راحتی خودِ سبزه‌ی گندم را نیز با دندان بجوید.

ice-cubes-opt

۱۰. قطعات یخ

یخ نیز یکی از چند درمان خانگی موثر برای دندان درد است. یخ می‌تواند با بی‌حس کردن اعصاب دندان‌ها، دردتان را کاهش دهد.

 • یک قطعه یخ کوچک را با پارچه‌ی نخی بپوشانید. آن را برای چند دقیقه روی لپ‌تان، کنار دندان مورد نظر بگذارید. البته اگر ریشه‌ی دندان‌تان عریان شده باشد، سرما باعث افزایش درد می‌شود.
 • روش فشاردرمانی نیز می‌تواند درد دندان‌تان را کاهش دهد؛ فقط کافی است با یک تکه یخ، بین انگشت اشاره و شست‌تان را برای چند دقیقه بمالید.

در کنار آزمودن این ۱۰ درمان خانگی موثر برای دندان درد ، حتما باید به دندان‌پزشک نیز مراجعه کنید. برخی مشکلات دندان و لثه نیاز به درمان‌های جدی‌تری دارند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: تاپ تن هوم رمدیز – top10homeremedies

دندان درد: ۱۰ موثرترین درمان خانگی دندان درد

درمان خانگی دندان درد


تمامی محتویات پزشکی و سلامت در این وب‌گاه صرفا بر مبنای ارائه‌ی اطلاعات است و هرگز نباید به عنوان برنامه‌ی تشخیصی یا درمانی خاص برای هرگونه موقعیت فردی تلقی شود. استفاده از این وب‌گاه و اطلاعات موجود در آن هرگز به مثابه‌ی ایجاد رابطه‌ی پزشک و بیمار نیست. همواره در صورت بروز هرگونه پرسش یا مشکلی در زمینه‌ی سلامت شخصی خود یا دیگران حتما با پزشک متخصص مشورت کنید


(مشاهده ۲,۱۷۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

یک دیدگاه در “دندان درد: ۱۰ موثرترین درمان خانگی دندان درد”

 1. عالی بود ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫349 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت