کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ درس مهم از درد که شما باید بیاموزید

درس مهم از درد چه می تواند باشد؟ وقتی درد را تجربه می‌کنید، چه از یک آسیب‌دیدگی باشد چه یک بیماری مزمن، عادی است که بپرسید “چرا من؟”، به‌ویژه اگر برای ایجاد تغییراتی به سوی سبک زندگی سالم سخت تلاش کرده‌باشید. اگر برنامه‌ی دویدن که چند هفته قبل آغاز کرده‌اید منجر به انقباض ماهیچه شود، یا حتی بدتر از آن، پزشک یک وضعیت دشوار را، مانند فیبرومیالژیا یا آرتروز، تشخیص دهد، کاملا غیرمنصفانه به‌نظر می‌رسد. اما برای درمان، یا یادگیری مهار درد باید بی‌خیال عصبانیت شوید و راهی پیدا کنید که به درد نگاه مثبت‌تری داشته‌باشید و چند درس مهم از درد بیاموزید.

%db%b1%db%b0-%d8%af%d8%b1%d8%b3-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d8%af-%da%a9%d9%87-%d8%b4%d9%85%d8%a7-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%85%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%af

در ادامه ۱۰ درس مهم از درد آمده است که اگر بادقت به دردهای‌تان گوش کنید، بدن‌تان به شما آموزش می‌دهد.

درس مهم از درد۱. خودتان را با آدم‌های دیگر مقایسه نکنید

بسیار آسان است که در دام مقایسه‌ی خودتان با آدم‌های دیگر زندگی‌تان بیفتید. سخت است به خانمی در کلاس یوگا که بدون زحمت پنجه‌ی پاهای‌اش را لمس می‌کند، یا دختر نوجوان‌تان که به راحتی می‌تواند ساعت‌ها روی کاناپه مچاله شود و پس از دوباره بلند شدن احساس خشکی یا درد نکند، حسادت نکنید.

درس مهم از درد این است که مقایسه‌ی خودتان با دیگران، به‌ویژه در کلاس ورزش، دستورالعملی فاجعه‌بار است.

تناسب اندام، رقابت با آدم‌های اطراف‌تان نیست، فقط رقابت با خودتان است.

بدن شما منحصر به‌فرد است، و لحظه‌ای که به خودتان فشار می‌آورید به یک استاندارد ساختگی برسید، لحظه‌ای است که در نهایت منجر به یک آسیب دردناک می‌شود.

اگر از ورزش برای تسکین دردهای مزمن مثل آرتروز استفاده می‌کنید، این درس برای شما حتی خیلی مهم‌تر است. بیش از حد فشار آوردن به خودتان بش‌تر از این‌که مفید باشد مضر است و احتمالا تمام تلاش‌های مثبت‌تان را هدر می‌دهد.

مطلب مرتبط: ماساژ درمانی : ۱۰ روش و فایده ماساژ درمانی برای تسکین درد و سلامتی

درس مهم از درد۲. شاید بعضی ورزش‌ها برای‌تان مناسب نباشد

قرار نیست همه دونده‌ی ماراتن باشند و این هیچ اشکالی ندارد. چیزی که اشکال دارد این است که نسبت به خودتان احساس بدی داشته‌باشید چون هر بار سعی می‌کنید بدوید، در کلاس کراس‌فیت شرکت کنید، در کوهستان دوچرخه‌سواری کنید، یا هر چیز دیگری، در نهایت منجر به آسیب‌دیدگی یا درد شدیدی می‌شود که مجبور هستید برای بهبود ۱ هفته همه‌ی فعالیت‌های‌تان را تعطیل کنید.

در عوض روی تناسب اندام تمرکز کنید که واقعا حس خوبی به شما می‌دهد، که می‌توانید چند بار هفته انجام دهید، و به جای این‌که منجر به درد و خستگی شود، باعث حس طراوت و تازگی می‌شود.

آیا آهسته دویدن به زانوهای‌تان فشار می‌آورد؟ به جای آن شنا را امتحان کنید. آیا سرعت پیشرفت کلاس وزنه‌برداری برای شما زیاد است، و باعث می‌شود حرکت ورزشی بدی انجام دهید؟ به جای آن با یک مربی به‌صورت انفرادی کار کنید.

این‌که بهترین دوست‌تان زندگی‌اش را به خطر می‌اندازد و با دوچرخه‌اش به دل مسیرهای پرخطر می‌زند به معنی آن نیست که شما نمی‌توانید با دوچرخه‌تان از یک مسیر صاف و هموار لذت ببرید. وقتی نوع ورزشی را که برای‌تان مناسب است پیدا کنید، و بدن‌تان و پزشک ارتوپدتان از شما تشکر خواهندکرد. و این هم درس مهم از درد است.

درس مهم از درد۳. همیشه به بدن‌تان گوش کنید

اگر مشتاق گوش کردن باشید بدن‌تان حرف‌های زیادی دارد. درد روشی است که بدن با آن به شما می‌گوید مشکلی وجود دارد. شاید نشانه‌ای باشد که شما حرکت ورزشی خوبی را انجام نمی‌دهید یا بیش از حد و با سرعت زیادی به خودتان فشار می‌آورید. می‌تواند سرنخی از یک بیماری جدی پنهان باشد که باید به دنبال درمان آن باشید.

اما اگر اسیر استدلال غلط “نفع بدون درد به‌دست نمی‌آید” هستید، این نشانه‌ها را نادیده می‌گیرید و فرصت یادگیری نحوه‌ی ورزش بی‌ضرر و بی‌خطر، و مراقبت از سلامتی‌تان را از دست می‌دهید.

تقریبا همه‌ی ورزش‌ها را می‌توان به گونه‌ای اصلاح کرد که برای سطح فعلی تناسب اندام، قدرت بدنی، و انعطاف‌پذیری‌تان مناسب باشند. نمی‌توانید یک شنای کامل را انجام دهید؟ روی زانوهای‌تان شنا بروید.

نمی‌توانید پنجه‌ی پای‌تان را لمس کنید؟ در عوض به ساق پای‌تان برسید. هر مربی بدن‌سازی شایسته‌ای قادر خواهدبود کمک‌تان کند یک برنامه‌ی روزانه را اصلاح کنید تا نیازهای منحصر به‌فردتان را برطرف کنید. این یک درس مهم از درد است.

درس مهم از درد۴. استراحت کردن اشکالی ندارد

هرچند ورزش یکی از عوامل بسیار مهم تناسب اندام است، اما استراحت کافی هم به همان اندازه مهم است. اگر بین ورزش‌های سخت به عضلات‌تان زمان بهبودی ندهید، نمی‌توانند خودشان را ترمیم کنند و قوی‌تر شوند.

در عوض ممکن است در واقع شروع به از بین رفتن بکنند.

ولی استراحت لزوما به معنی نشستن روی مبل و تماشای تلویزیون نیست.

بهبودی فعال بخش ضروری یک برنامه‌ی تناسب اندام است و شامل هر نوع فعالیت سبکی می‌شود که شما را، بدون تجربه‌ی درد یا خستگی، به تحرک وامی‌دارد، مانند قدم زدن در محله. شاید زمان‌بندی تناسب اندام‌تان شامل نوعی از ورزش روزانه باشد، یا اگر هر نوع درد را تجربه می‌کنید، شاید یک استراحت تنها چیزی باشد که بدن‌تان برای بهبود نیاز دارد. به خاطر ایده‌آل‌گرایی خودتان در مربعی که باید تیک بزنید گیر نکنید.

یک درس مهم از درد این است که به خودتان استراحت بدهید تا احساس بهتری داشته‌باشید و از ورزش سخت‌تان بیش‌ترین نفع را ببرید.

مطلب مرتبط: این نوشیدنی آسان برای درمان درد مفاصل در ۵ روز معجزه می کند

درس مهم از درد۵. در مورد خودتان صبور باشید

اگر بهبودی از یک آسیب‌دیدگی فقط یک درس برای آموختن داشته‌باشد این است که شما باید صبور باشید.

بعد از این‌که برای یک هفته از زمین ورزش دور بوده‌اید، خیلی وسوسه‌انگیز است که بلافاصله به همان شدت قبل به ورزش سخت همیشگی‌تان بپردازید. اما اگر به‌تدریج خودتان را به برنامه‌ی ورزشی همیشگی‌تان برنگردید، احتمال دوباره به خودتان آسیب می‌زنید و دوباره به خانه‌ی اول برمی‌گردید.

اگر به تازگی برای کنار آمدن با یک بیماری مزمن مانند آرتروز برنامه‌ی تناسب اندام‌تان را آغاز کرده‌اید، باید به همان اندازه صبور باشید.

باید به آرامی و با ملایمت شروع کنید تا زمانی که قدرت بدنی و انعطاف‌پذیری به حد کافی برسد. فقط پژشک با فیزیوتراپیست‌تان می‌تواند تصمیم بگیرد چه‌قدر و چه نوع ورزش را باید انجام بدهید. اما فارغ از آن‌چه هر کارشناسی می‌گوید، شما باید همیشه به آن چه بدن‌تان می‌گوید گوش کنید. اگر لازم است سرعت‌تان را کم کنید.

روی فرم آمدن برای این است که بهترین احساس را داشته‌باشید و مسابقه‌ی سرعت نیست. سفری است که باید با سرعت مناسب خودتان آن را طی کنید.

درس مهم از درد۶. امتحان چیزهای جدید خوب است

آسان است که در چاله‌ی تناسب اندام گیر کنید، و بارها از یک دستگاه ورزش استفاده کنید، یا هرهفته در یک نوع کلاس شرکت کنید. اما وقتی به خودتان صدمه می‌زنید، ممکن است این روش بدن شما برای گفتن این باشد که در یک چاله گیر کرده‌اید و وقت آن است چیز جدیدی را امتحان کنید.

شاید با ساییدن زمین برای مدت طولانی، به زانوی‌تان آسیب زده باشید. این‌که پزشک‌تان توصیه کرده است چند هفته این کار را نکنید، به این معنی نیست که مجبور هستید کلا تکان خوردن را کنار بگذارید.

اکنون بهترین زمان است که برنامه‌ی ورزش‌های آبی باشگاه‌تان را بررسی کنید. اگر درد پشت‌تان ناگهان عود می‌کند دوچرخه‌ی ثابت خوابیده را امتحان کنید که دارند در گوشه‌ی باشگاه خاک می‌خورند.

عضلاتی که شما نادیده می‌گیرید می‌توانند به قدری کالری بسوزانند که شاید شگفت‌زده‌تان کند. برای بدن آسان است که به فعالیت‌های متداول عادت کند، پس از درد به عنوان یک بهانه استفاده کنید و بدن‌تان را به چالش امتحان چیزی کاملا جدید دعوت کنید.

درس مهم از درد۷. در مورد خودتان با صراحت صحبت کنید

مهم نیست تا چه حد خوب تعلیم آموزش دیده‌اید، هیچ متخصص تناسب اندام هرگز نمی‌تواند بدن‌تان را بهتر از خودتان بشناسد(البته اگر به آن‌چه سعی می‌کند به شما بگوید گوش کنید).

وقتی در حال بهبودی از یک آسیب‌دیدگی هستید یا با یک بیماری مزمن دست و پنجه نرم می‌کنید، به عهده‌ی خودتان است که درمورد آن‌چه می‌توانید و آن‌چه نمی‌توانید به راحتی انجام دهید با پزشکان، درمان‌گران، و مربیان صحبت کنید.

یک مربی خوب می‌تواند حرکات اصلاح‌شده‌ای به شما پیشنهاد دهد که از عضلات دردناک‌تان محافظت کند و حتی ورزش‌های را به شما نشان دهد که از روند بهبودی‌تان حمایت کند.

هرگز نباید کسی به خاطر انجام ندادن کاری که ناراحت‌تان می‌کند، احساس بدی به شما القا کند. هم‌چنین شاید لازم باشد با خانواده و دوستان‌تان درمورد خودتان باصراحت صحبت کنید. تا زمانی که شما حرف نزنید، آنها راهی برای درک میزان دردتان ندارند.

مطلب مرتبط: نوشیدنی جادویی برای از بین بردن دردهای مزمن که باید امتحان کنید

درس مهم از درد۸. کمک‌خواستن اشکالی ندارد

اغلب ممکن اس سفر به سوی سلامتی و تناسب اندام سفری به‌همراه باشد.

یافتن حمایت برخط آسان است اما یافتن نوعی حمایت در زندگی روزانه‌مان دشوار است. وقتی درد داریم، ضروری است برای کمک خواستن از دوستان، خانواده و پزشکان متخصص راهی بیابیم.

کمک خواستن نشانه‌ی ضعف نیست. نشانه‌ی این است که به بدن‌تان گوش می‌کنید و با خودتان و دیگران درباره‌ی نیازهای‌تان بی‌نهایت روراست هستید. هیچ‌کس نمی‌تواند ذهن شما را بخواند.

اگر این هفته خسته‌تر و دردمندتر از آن هستید که لباس‌ها را بشویید، شاید لازم است از دخترتان یا همسرتان بخواهید این کار را انجام دهد. اگر دردتان بیش‌تر از یک هفته طول کشید، شاید لازم باشد یک پزشک شما را ببیند.

هرچه زودتر کمک بخواهید، زودتر احساس بهتری پیدا می‌کنید!

درس مهم از درد۹. به مشکلات کوچک قبل از این‌که بزرگ شوند رسیدگی کنند

آیا اخیرا هنگامی که روی ترمیل هستید زانوی‌تان تیر می‌کشد؟

یا شاید صبح‌ها کمرتان مثل چوب خشک می‌شود. چشم‌پوشی از این نوع دردها و تیر کشیدن‌ها آسان است، اما شاید نخستین نشانه‌های یک مشکل جدی در آینده باشند.

اگر با دقت به بدن‌تان گوش کنید و درد را جدی بگیرید، می‌توانید در همان مراحل ابتدایی از وقوع مشکلات بزرگ پیشگیری کنید.

شاید راه‌حل آن به سادگی عوض کردن کفش‌های کهنه‌ی باشگاه‌تان با یک جفت کفش جدید، یا مشورت با مربی درباره‌ی شکل مناسب وزنه‌برداری باشد.

اگر راه‌کارهای کوچک مشکل را حل نکنند، شاید بخواهید آن را با پزشک‌تان درمیان بگذارید. ایمنی همیشه بهتر از افسوس است.

مطلب مرتبط: ببینید مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی تان چه می‌گویند

درس مهم از درد۱۰. همیشه با خودتان مهربان باشید

اگر به خودتان صدمه بزنید یا به هر دلیلی با درد مواجه شوید، آسان است که خودتان را برای آن نکوهش کنید.

شاید به خاطر این‌که به درد پهلوی‌تان بی‌توجهی کرده‌اید یا در کلاس برای این‌که خانم کنارتان وزنه‌ی سنگین‌تری می‌زد بیش از حد به خودتان فشار آوردید، احساس گناه کنید. احساس گناه باعث نمی‌شود حس بهتری داشته‌باشید.

به جای آن تمرین کنید در فکر و در عمل با خودتان مهربان‌تر باشید. به بدن‌تان زمان مورد نیاز را برای درمان بدهید و این تجربه را به یک فرصت یادگیری تبدیل کنید.

تصور کنید با کودکی که زمین خورده و آسیب دیده‌است چگونه صحبت می‌کنید. وقتی درد دارید باید دقیقا با خودتان همان‌طور صحبت کنید. به خودتان ارفاق کنید، بهبود بیابید و به برنامه‌ی تناسب اندام‌تان برگردید.

تصمیم بگیرید در آینده به حرف‌های بدن‌تان گوش کنید و اگر فراموش کردید خودتان را ببخشید. زندگی یک سفر طولانی است، و اگر تمرین کنید با خودتان مهربان باشید می‌توانید بهترین همسفر خودتان باشید. و این درس مهم از درد را همیشه به یاد داشته باشید.


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بناد کودکی

منبع: اسپارک پیپل

۱۰ درس مهم از درد که شما باید بیاموزید


 

مطالب مرتبط
چگونه گرفتگی گردن را در ۱دقیقه درمان کنیم
تسکین درد با فشار دادن انگشت:با ۳ دقیقه فشاردادن انگشت ها این بیماری‌ها را تسکین دهید
۱۱ مسکن طبیعی بدن را بشناسید
۵ نوع درد که هرگز نباید نادیده‌شان بگیرید
۶ مهارت کنترل و کاهش درد
مسکن های طبیعی (۲)
۶ درد در بدن تان که حتما باید جدی بگیرید
نوشیدنی جادویی برای از بین بردن دردهای مزمن که باید امتحان کنید
۲۳ نکته که مبتلایان به دردهای مزمن می‌خواهند شما بدانید
درد شناسی : دسته بندی ۷ نوع درد دردناک که نمی دانستید
۱۲ نوع درد بدن که با حالت روحی شما در ارتباط هستند
۵ عامل بروز درد در انگشتان پا

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی