کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ خوراکی های پر کلسترول که باید پرهیز کنید

خوراکی های پر کلسترول

چنانچه کلسترول خون‌تان بالاست باید خوراکی های پر کلسترول را بشناسید. کلسترول خوب است، ولی فقط به یک میزان معین. کلسترول برای بدن ضروری است تا بتواند به تولید سلول‌های سالم ادامه دهد ولی کلسترول بالا شما را در معرض ریسک عارضه‌ی قلبی قرار می‌دهد.

اگر شما فردی سالم هستید، انجمن بهداشت امریکا مصرف کل کلسترول شما را به ۳۰۰میلی‌گرم یا کم‌تر محدود می‌داند.

برای این‌که کلسترول را کنترل کنید مهم است بدانید چه خوراکی‌هایی حاوی چربی‌های ترنس و اشباع شده هستند و از آنها اجتناب کنید. در این‌جا ۱۰خوراکی پر کلسترول بر شمرده می‌شود که با پرهیز از آنها می‌توانید از سلامت خود اطمینان یابید.

 

۱. محصولات لبنی پرچرب

مصرف بی‌رویه‌ی محصولات شیری که بیش از ۱درصد چربی دارند، مثل پنیرها (اکثر آن‌ها)، خامه، و خامه‌های غیرلبنی مخصوص قهوه، . شما را در معرض ریسک امراض ناشی از کلسترول قرار می‌دهند. شیر بدون چربی، شیر تازه، محصولات لبنی بدون چربی بهتر از لبنیات پرچرب هستند.

b1.jpg

۲. زرده‌ی تخم‌مرغ

تخم‌مرغ‌ها خوراکی‌های پر پروتئین با مزایای سلامتی فراوان هستند. با این وجود، زرده‌ی تخم‌مرغ سرشار از کلسترول است و مصرف بی‌رویه‌ی آن باعث آسیب‌های زیادی می‌شود. توصیه می‌شود سفیدی تخم‌مرغ مصرف شود و آن بخش زرد خوشگل و خوش‌رنگ حذف شود.

b2.jpg

۳. فست‌فود

فست‌فود‌ها مثل برگرها، سوسیس‌ها، سیب‌زمینی‌های سرخ شده، چیپس‌های پاکتی، و مرغ سرخ شده دارای چربی بالا و چربی اشباع شده هستند. شما می‌توانید این‌ها را با انتخاب‌های سالم‌تر مثل ساندویچ‌های کبابی، سالادها با سس‌های کم‌چرب، و خوراکی‌های سرخ نشده جایگزین کنید.

b3.jpg

مطلب مرتبط: کاهش فشار خون و کلسترول با یک معجون خانگی

۴. گوشت، ماکیان، و ماهی

این محصولات در صورتی که به میزان کافی مصرف شوند برای سلامتی خوب هستند. مصرف این‌ها را به حداکثر ۱۴۰گرم در روز محدود کنید. هم‌چنین بین مصرف این‌ها و دیگر غذاهای کم‌کلسترول تعادل ایجاد کنید.

b4.jpg

۵. بستنی‌ها

ظاهراً بستنی‌ها جزء اقلام خوراکی پر کلسترول هستند. این‌ها حتی از تنقلات سرخ شده‌ی شناور در روغن مایع، چربی بیش‌تری دارند! شما می‌توانید بستنی‌های خانگی را برای ارضا هوس بستنی خوردنتان تهیه و میل فرمایید.

b5.jpg

۶. الکل

نوشیدن الکل، به ویژه لیکورهای قوی، می‌تواند سطح‌کلسترول را تا درجه‌ای ناخواسته بالا ببرد.

b6.jpg

۷. اقلام خوراکی پخته شده‌ی غیر مستقیم

بله، شما باید مصرف چیزهایی مثل مافین‌ها، نان‌های روغنی ماشینی، و کراسنت‌ها را کم کنید. این‌ها که از تخم‌مرغ کامل یا شیر پرچرب یا چربی اشباع شده یا هیدروژنه درست می‌شوند می‌توانند سطح کلسترول‌خونتان را بالا ببرند.

بهتر است محصولات مشابه کم‌چرب مثل نان‌های سنتی را انتخاب کنید و از استفاده‌ی لایه‌های شکلاتی و چاشنی‌های غذایی به همراه آنها پرهیز کنید.

b7.jpg

مطلب مرتبط: بهترین داروی طبیعی برای کلسترول و فشار خون بالا

۸. آجیل‌ها

آجیل‌ها تنقلات بسیار خوبی برای فرونشاندن گرسنگی بین دو وعده‌ی غذایی هستند. ولی ظاهراً بعضی از آجیل‌ها دارای چربی‌های اشباع شده‌ی بالایی هستند. فقط بادام‌ها، فندق‌ها و بادام‌ زمینی‌‌‌‌ها میزان متعادلی از کلسترول را دارند.

b8.jpg

۹. نوشابه‌های گازدار

نوشابه‌های گازدار مملو از شکر هستند. همه‌ی آن‌ شکرها می‌توانند بر میزان کلسترول‌خونتان تأثیر بگذارند. نوشابه‌های گازدار هیچ جوری برای سلامتی کلی خوب نیستند.b9.jpg

 

خوراکی های پر کلسترول # ۱۰. جگر

حقیقت این است که کلسترول در جگر تولید و ذخیره می‌شود. مصرف جگر به افزایش سطوح کلسترول، دست‌کم به صورت موقتی، خواهد انجامید. همه کلاً به نیازهای خون‌تان بستگی دارد که آیا کلسترول افزوده شده مصرف می‌شود تا کارکردهای بدن را تأمین کند یا به عنوان بخشی از کلسترول در خون شما نقش خواهد داشت که استفاده‌ای نخواهد داشت.b10.jpg

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

منبع: لایف هک – lifehack

 

خوراکی های پر کلسترول

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۳۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی