کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ خطرناک ترین شهرهای دنیا

۱۰ خطرناک ترین شهرهای دنیا

در این جا فهرست ۱۰ خشن‌ترین و خطرناک ترین شهرهای دنیا آمده است. رتبه‌بندی براساس نرخ سرانه‌ی قتل در سال‌های گذشته صورت گرفته است،

اکثر شهرهایی که جمعیت زیاد و متنوع را گردآورده‌اند، در عین حال که مکان‌هایی برای الهام، تجارت، و تشکیل جوامع هستند دربرگیرنده‌ی خطر هم هستند. اگر چه هیچ شهری عاری از خشونت، ناخوشی، و جرم و جنایت نیست ولی بعضی شهرها بیش‌تر از بقیه از این‌ها تأثیر می‌پذیرند.

آمارهای جرائم خطرناک ترین شهرهای دنیا بسیار تأسف‌بار و تکان‌دهنده هستند. این شهرها، با چنین نرخ‌های بالای قتل، سرقت، و خشونت مستحق القابی مثل” مکان‌های آشوب و مرگ” یا ” پایتخت‌های جنایت جهان” هستند.

شهر سان پدرو سولا واقع در هندوراس، با نرخ ۱۵۹ قتل عمد به ازای هر ۱۰۰۰ نفر از جمعیت مقیم خود در صدر فهرست خشن‌ترین و خطرناک ترین شهرهای دنیا است، شهر مکزیکی خوارز، پس از سه سال که مقام نخست را احراز کرده بود به جایگاه دوم در رتبه‌بندی خشن‌ترین شهرهای جهان رفت. در این جا فهرست ۱۰ خطرناک‌ترین شهرهای جهان آمده است. رتبه‌بندی براساس نرخ سرانه‌ی قتل در سال‌های گذشته صورت گرفته است،

Karachi-Pakistan.jpeg

۱۰. کراچی، پاکستان

با این‌که تهدید بسیار بالایی از تروریسم و خشونت فرقه‌ای در سراسر پاکستان موج می‌زند، ولی کراچی با حمله‌های تروریستی متعدد در سال‌های ۲۰۱۱و۲۰۱۲ در رأس همه‌ی شهرهای پاکستان است. کراچی بزرگ‌ترین شهر پاکستان است. هم‌چنین بزرگ‌ترین بندر و قطب مالی پاکستان است. در حالی که، کراچی وطن بین ۱۴ تا ۲۱ میلیون آدم است، ولی با قانون‌شکنی و جرم و جنایت نیز به فلاکت و تباهی گرفتار است. این پایتخت سابق پاکستان زیر تاخت و تاز خشونت‌های سیاسی، شلیک‌های گانگسترها، و حتی بمب‌گذاری‌های انتحاری است. نرخ قتل ۱۲.۳ به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ جمعیت مقیم است(الجزیره).

هیچ یک از بزرگ‌ترین شهرهای جهان بیش از ۲۵% این نرخ استثنایی قتل در کراچی را ندارند. کراچی در کنار جنگ‌های سیاسی و قانون‌شکنی‌ها، به ویژه برای آدم‌کش‌های موتور سوارش، موسوم به ” قاتلان هدف‌گیر” معروف است. قاتلان هدف‌گیر فقط به ازای ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار، حاضر هستند پلیس، معترضان سیاسی، تجار، و مخالفان سیاسی را بکشند.

 

Belem-Brazil.jpg

۹. بِلِم، برزیل

بِلِم، شاهراه طبیعی واردات قاچاق کوکائین از کشورهای اطراف شامل کلمبیا، بولیوی، و پرو است. جنگل انبوه اطراف این شهر آن را برای قاچاق مواد مخدر که از آن‌جا به سراسر برزیل و نیز سراسر جهان صادر می‌شود کامل و بی‌نقص می‌کند. افزایش مصرف کوکائین در برزیل مطمئنا به خاطر نقش شهر بِلِم است که یکی از خطرناک‌ترین شهرهای جهان است. خشونت، فقط به کشت و کشتار‌های باندهای مواد مخدر محدود نمی‌شود، ؛ آدم‌ها حتی به خاطر حفاظت از جنگل‌ بارانی آمازون به قتل می‌رسند. بارون‌های گله‌دار به عنوان اشخاصی شناخته می‌شوند که آدم‌کش‌های حرفه‌ای را برای محو فعالان سیاسی، طرفداران اصلاحات ارضی، و کشاورزان خرده‌پا که از دادن باج امتناع می‌کنند اجیر می‌کنند. آمارهای قتل عبارت‌اند از:

قتل: ۱۶۳۹

جمعیت:  ۲.۰۰۱.۳۱۹

نرخ قتل: ۷۸.۰۴

مطلب مرتبط۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

Cape-Town-South-Africa.jpg

۸. کیپ‌تان، افریقای جنوبی

کیپ‌تان که یکی از مشهورترین مقصدهای توریستی جهان است هم‌چنین شهری است که همواره با نرخ‌های جنایت بسیار بالا در ستیز است.

شیوع کتک‌زدن، و زورگیری آن را به یکی از ناامن‌ترین شهرها در شب، به ویژه برای زنان، تبدیل کرده است. میزان بالای جرم و جنایت در این شهر عمدتا به خاطر شکاف بین طبقات اقتصادی اجتماعی است.

 

Nairobi-Kenya.jpg

۷. نایروبی، کنیا

تهدید شدید تروریسم در نایروبی وجود دارد. در این شهر به کرات دیده می‌شود حملات تروریستی صورت می‌گیرد. کشورهای غربی به اتباع خودشان بابت سفر به مناطق کم‌درآمد این شهر، که میزان جنایت بالایی را تجربه می‌کند، هشدار می‌دهند. به علاوه، بسامد ارتکاب جنایت خیابانی در این شهر بسیار بالا است. این شهر برای مسافران شب‌رو به خاطر ضرب و شتم و زورگیری و غارت بسیار ناامن است.

 

Sana’a-Yemen.jpg

۶. صنعا، یمن

براساس نظرسنجی دسامبر۲۰۱۴ آژانس مرسر، وضعیت امنیت در یمن به دلیل افزایش جنگ‌های داخلی علیه دولت و تروریسم دائما رو به وخیم‌تر شدن است. دو وزارت‌خانه‌ی کشور، و امور خارجه‌ی انگلستان به اتباع بریتانیا توصیه می‌کنند به یمن سفر نکنند و نیز از اتباع خود که در آن کشور حضور دارند خواسته‌اند حالا که هنوز چند هواپیمایی در این کشور پرواز می‌کنند فورا آن‌جا را ترک کنند.

 

Caracas-Venezuela.jpg

۵. کاراکاس، ونزوئلا

کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، بهشت مواد مخدر است. دزدی و جرایم خرد به قدری عادی است که پلیس کاری از دست‌اش برنمی‌آید و علاقه‌ای به کنترل این وضع ندارد. آمارهای کاراکاس عبارت‌اند از:

قتل: ۳۱۶۴

جمعیت: ۳.۲۰۵.۴۶۳

نرخ قتل: ۹۸.۷۱

 

Baghdad-Iraq.jpg

۴. بغداد، عراق

بغداد پس از این که سال‌ها مقام خطرناک‌ترین شهر جهان را پس از تهاجم امریکا داشت حالا کمی بهتر شده است. بغداد پس از خروج نیروهای نظامی، فضای سیاسی بسیار بی‌ثباتی را تحمل کرد. سال‌ها بمباران و مقابله با بمب‌گذاری‌ها بیشتر زیرساخت‌های شهر را ویران کرده است. بمب گذاری‌های انتحاری متناوب، شلیک‌های تصادفی، و بمب‌های کنار جاده‌ای کماکان شهروندان بی‌دفاع شهر را توسط تگریتی‌های انتقام‌جو تهدید می‌کنند.

 

Mogadishu-Somalia.jpg

۳. موگادیشو، سومالی

تا چند سال پیش، موگادیشو، پایتخت سومالی، به عنوان خطرناک‌ترین شهر جهان شناخته می‌شد.

در دهه‌ی ۱۹۹۰ سازمان ملل و سفارت‌خانه‌ها پس از سقوط آخرین دولت رسمی در ۱۹۹۱ کلا از کشور خارج شدند. جنگ‌جویان الشباب که به القاعده وصل هستند بیشتر شهر را از ۲۰۰۷ تا آگوست ۲۰۱۴ تحت اشغال داشتند ودر آن‌ جولان می‌دادند. در آگوست ۲۰۱۴ جنگجویان اتحادیه‌ی افریقا الشباب را از شهر راندند و به جنگ‌های روزانه‌ی سخت پایان دادند.

 

Ciudad-Juarez-Mexico.jpg

۲. سوداد خوارز، مکزیک

مکزیک، بهشت مواد مخدر است و شهر سوداد خوارز پایتخت غیررسمی مواد مخدر است. قاچاق‌چیان مواد مخدر آدم‌های خشن بدنامی هستند که تقریبا هر کار دل‌شان بخواهد می‌کنند.

چون در شهر سوداد خوارز بیشتر پلیس‌ها فاسد هستند به عنوان خشن‌ترین شهر جهان خارج از مناطق جنگلی شناخته می‌شود. آمارهای قتل عبارت‌اند از:

قتل: ۱۹۷۴

جمعیت:  ۱.۳۳۵.۸۹۰

نرخ قتل: ۱۴۷.۷۷

 

San-Pedro-Sula-Honduras.jpg

۱.سن پدرو سولا، هندوراس

این شهر در محاصره‌ی جنایت و جرم در تمام انواع‌اش است: خشونت گانگسترها، قتل‌های کارتل‌های مواد مخدر و حکم‌فرمایی باج‌گیران در سایه‌ی وحشت مقامات دولتی. هندوراس حالا خطرناک‌ترین مکان روی کره زمین است. نرخ قتل هیچ کشور دیگری با این کشور قابل قیاس نیست. آمارهای قتل عبارت‌اند از:

قتل: ۱.۱۴۳

جمعیت: ۷۱۹.۴۴۷

نرخ قتل: ۱۵۸.۸۷

 

نویسنده: اعجاز خان

مترجم: امیر پوریانسب

منبع: واندر لیست

۱۰ خطرناک ترین شهرهای دنیا

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی