کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ ثروتمندترین کشور آسیا

۱۰ ثروتمندترین کشور آسیا

آیا می‌دانید ثروتمندترین کشور آسیا چه کشوری است؟ در این نوشتار با ما همراه باشید تا فهرست ۱۰ ثروتمندترین کشور آسیا را به اطلاع‌تان برسانیم.

۱۰ ثروتمندترین کشور آسیا

سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی (GDP)، ارزش بازار برای همه‌ی کالاهای تولیدشده در یک کشور است که در یک دوره‌ی زمانی به رشد اقتصاد آن کشور کمک می‌کند. از این رو، سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی بهترین معیاری است که با آن می‌توان فهرستی از ثروتمندترین کشور آسیایی را تعیین کرد.

طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول از تولید ناخالص داخلی اسمی و برابریِ قدرت خرید کشورها در ۲۰۱۳ ، در آسیا ۱۰ ثروتمندترین کشور بر اساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی به ترتیب زیر هستند.

ثروتمندترین کشورهای آسیا

۱۰ ثروتمندترین کشورهای آسیا

طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول در ۲۰۱۳ در مورد تولید ناخالص داخلی اسمی و برابریِ قدرت خرید کشورها، ۱۰ ثروتمندترین کشور آسیایی بر اساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی به ترتیب زیر هستند.

۱۰. بحرین – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۳۴،۵۸۴ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

این جزیره‌ی کوچک در بخش غربیِ خلیج فارس، فقط حدودا ۵۵ کیلومتر طول و ۱۸ کیلومتر عرض دارد. بیش از ۲/۱ میلیون نفر مردم این کشور، بحرینی و ۰۰۰، ۶۰۰ نفر هم اتباع خارجی هستند. منابع اصلی درآمد این کشور از بانک‌داری، گردش‌گری و نفت است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین کشور دنیا در ۲۰۱۶

۹. اسرائیل – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۳۴،۷۷۰ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

این سرزمین بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت دارد، که ۶ میلیون نفر از آنها یهودی و مابقی ترکیبی از مسلمان‌ها،مسیحیان و غیره هستند. اسرائیل یکی از پیشرفته‌ترین مناطق جنوب غربی آسیا محسوب می‌شود. این پیشرفت‌ها بیشتر به صنعت و فناوری مربوط می‌شوند. به علاوه، اسرائیل از راه گردش‌گری مذهبی نیز سود قابل‌ملاحظه‌ای کسب می‌کند.

۸. ژاپن – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۳۶،۸۹۹ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

سرزمین آفتاب تابان بیش از ۱۲۶ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور از جهت تولید ناخالص داخلی اسمی، سومین اقتصاد بزرگ جهان است و از نظر قدرت خرید نیز در دنیا چهارم است؛ همین‌طور چهارمین صادرکننده و چهارمین واردکننده‌ی دنیا محسوب می‌شود.

۷. کویت – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۳۹،۷۰۶ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

این کشور ۲/۲ میلیون نفر جمعیت دارد. کویت از نظر میزان ذخایر نفتی در جهان پنجم است و از طرف بانک جهانی جزء اقتصادهای با درآمد بالا طبقه‌بندی شده است.

۶. تایوان – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۳۹،۷۶۷ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

در نیمه‌ی دومِ قرن بیستم، اقتصاد تایوان از تجربه‌ی صنعتی‌سازی و رشد سریع بهره برد، و از آن پس، به کشوری با اقتصاد صنعتی پیشرفته تبدیل شد.

۵. برونئی – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۵۵،۱۱۱ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

صندوق بین‌المللی پول، برونئی را از نظر سرانه‌ی تولید ناخالص ذاخلی بر حسب برابریِ قدرت خرید در جهان در رتبه‌ی پنجم قرار داد. بدهی عمومی این کشور صفر درصد است. طبق گزارش فوربس، برونئی به دلیل ذخایر نفتی و منابع گاز طبیعی‌اش در میان ۱۸۲ کشور، پنج‌اُمین کشور ثروتمند دنیا محسوب می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۵ کشور با بالاترین نرخ مالیات

۴. هنگ‌کنگ – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۵۵،۳۸۳ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

این کشور در کنار لندن و نیویورک یکی از مهم‌ترین مراکز مالی بین‌المللی است. اقتصادِ هنگ‌کنگ خدماتی وسرمایه‌-محور، با میزان مالیات اندک و تجارت آزاد پررونق است و واحد پول این کشور، هشتمین ارزی است که در سطح بین‌المللی با آن تجارت می‌شود.

۳. ماکائو – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۵۹،۴۵۱ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

ماکائو به دلیل کسب‌وکار گسترده‌اش در زمینه‌ی گردش‌گری و قمار به لاس‌وگاسِ آسیا مشهور است.

۲. سنگاپور – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۶۴،۵۸۴ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

رشد سریع سنگاپور به عنوان یکی از بنیان‌گذاران اتحادیه‌ی کشورهای جنوب شرق آسیا ( آسه‌آنباعث شد این کشور در سطح جهانی دارای قدرت تاثیرگذاری بیش‌تری شود. سنگاپور دارای مردمی با قدرت فناوریِ بالا و علاقه‌مند به کسب‌وکار است. اقتصاد این کشور نیز دانش-محور و بر اساس ایجاد نوآوری است. سنگاپور به زیرساخت‌های فناورانه‌ی قدرتمندش می‌بالد.

۱. قطر – با سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۹۸،۸۱۴ دلار

ثروتمندترین کشورهای آسیا

رشد اقتصادی قطر عمدتا بر پایه‌ی نفت و گاز طبیعی است. ۱۴ درصد خانواده‌های قطری درآمدهای میلیون دلاری دارند، و ۹۴ درصد کارگران این کشور از مهاجران خارجی هستند.

مطلب مرتبط: ۷ کشور برتر برای اقامت از طریق سرمایه گذاری


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: ریچست لایف استایل

نویسنده: ای‌جی فرناندز

ثروتمندترین کشور آسیا


(مشاهده ۳۴۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۱۰ ثروتمندترین کشور آسیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫366 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت