کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین شغل‌ که با دانستن زبان خارجی می‌توانید به دست‌شان بیاورید

دانستن یک زبان خارجی می‌تواند از جنبه‌های مختلفی در زندگی‌ کمک‌تان کند؛ مثلا در مسافرت‌ها، ارتباطات خانوادگی، و حتی سلامت روانی. ولی آیا می‌دانستید با فقط بلد بودن یک زبان خارجی می‌توانید شغل‌های بسیار خوبی به‌دست بیاورید؟

0EFDQKW84D

پیش از آن‌که به این ۱۰ شغل اشاره کنیم، زبان‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که آموختن‌شان برای‌تان بسیار مفید و پرکاربرد است.

بهترین زبان‌های خارجی برای یافتن یک شغلِ خوب (به غیر از انگلیسی)

filipino-currency-pesos-520x270

الف. اسپانیولی

آموختنِ اسپانیولی به عنوان سومین زبانِ رایج دنیا، قادرتان می‌سازد با بیش از ۵۰۰ میلیون آدم در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید. در ایالات متحده و اروپا، زبان اسپانیولی بعد از زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان رسمی شناخته می‌شود، و در چهار قاره‌ی دیگر نیز جزء زبان‌های رسمی محسوب می‌شود.

ب. فرانسوی

کشور فرانسه نه تنها پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و سومین منطقه‌ی برتر برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی است، بلکه برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان، نظیر اچ‌ای‌سی نیز در این کشور قرار دارند. دانستن زبان فرانسوی نه تنها درهای شرکت‌های کشور فرانسه را به روی‌تان باز می‌کند، بلکه در بسیاری از کشورهای فرانسوی‌زبان، مانند کانادا، سوئیس، بلژیک، و کشورهای افریقای شمالی و جنوب صحرای افریقا می‌توانید موقعیت‌های شغلیِ خوبی پیدا کنید.

پ. آلمانی

بر اساس مجله‌ی اکونومیست، اگر در یک شرکت در آلمان مشغول به کار شوید، بالاترین دست‌مزدها را خواهید داشت:

 • اسپانیولی – ۵/۱ درصد اضافه حقوق
 • فرانسوی – ۳/۲ درصد اضافه حقوق
 • آلمانی – ۸/۳ درصد اضافه حقوق

با این‌که زبان آلمانی نسبت به اسپانیولی گستردگی ندارد، ولی کشور آلمان به ویژه در صنعت خودرو، موطن برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا نظیر بی‌ام‌دبلیو است.

ت. ماندارین

گنجاندن چنین زبانی در این فهرست اصلا جای تعجب ندارد. زبان ماندارین، رایج‌ترین زبان دنیا و زبان رسمی چین، کشوری با بیش‌ترین توسعه‌ی اقتصادی در جهان است.

ث. عربی

جهانِ عرب با بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی، ‌یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا است. به دلیل بالا بودن فرصت‌های بازار در خاورمیانه، تقاضای بسیار بالایی برای آدم‌های وجوددارد که به زبان‌های غربی و عربی مسلط باشند. اگر بتوانید به زبان عربی صحبت کنید، بدون شک افراد زیادی مایل هستند شما را به استخدام خودشان دربیاورند.

بهترین شغل‌ّهایی که با دانستن زبان خارجی می‌توانید به‌دست بیاورید، مربوط به چه صنایعی هستند؟

با این‌که با دانستن زبان خارجی تقریبا می‌توانید در هر صنعتی که دوست دارید، کار مناسب پیدا کنید، ولی بهترین‌شان عبارت هستند از:

 • رسانه (روزنامه‌نگاری) و فیلم
 • گردش‌گری و خدمات مسافرتی، نظیر خطوط هوایی و هتل
 • بانک و بیمه
 • اداره‌های فدرال، دولتی و محلی
 • سازمان‌های غیرانتفاعیِ بین‌المللی
 • شرکت‌های انتشاراتی
 • وزارت دفاع و سفارت‌ کشورهای خارجی
 • خدمات سلامت
 • خدمات اجتماعی
 • خدمات مهاجرتی
 • دانشگاه‌ها، کالج‌ها، دبستان‌ها و دبیرستان‌ها

۱۰ بهترین شغل‌ّهایی که با دانستن زبان خارجی می‌توانید به دست‌شان بیاورید

۱. مترجمِ بازی‌های رایانه‌ای

صنعت: بازی‌سازی

آیا در دوران کودکی با نینتندو بازی می‌کردید؟ اکنون می‌توانید با بازی کردنِ نینتندو پول نیز در بیاورید. شرکت‌هایی نظیر نینتندو همواره به دنبال مترجم‌هایی هستند که بتوانند زبان‌ بازی‌ها را از انگلیسی به ژاپنی یا زبان‌های دیگر ترجمه کنند.

۲. کارشناس برند

صنعت: فناوری

شرکت گوگل، به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های شناخته‌شده برای کار، در حال استخدام کارشناسان برند از سراسر دنیا است که بتوانند با بازارهای خارجی ارتباط برقرار کنند. به طور خلاصه باید گفت، کارشناسان برند برای بالا بردن کیفیت محصولات جاری شرکت گوگل با مشتریان در ارتباط هستند.

۳. نمایندگی جامعه‌ی مشتریان

صنعت: بازی‌سازی

شرکت بلیزارد، تولیدکننده‌ی بازی‌های مشهور WoW و دیابلو، به دنبال استخدام کارمند دو زبانه‌ی اسپانیولی/ انگلیسی است که بتواند با جوامع بازی‌کننده‌های امریکای لاتین در ارتباط باشد. این شغل شامل فعالیت‌هایی در زمینه‌ی کمک به پیشرفت بازی‌ها و همکاری با شرکت در رویدادهای خاصی نظیر بلیزکان است.

۴. مهماندار هواپیما

صنعت: سفر و گردش‌گری

اگر دوست دارید به مسافرت بروید و بابت این مسافرت پول هم بگیرید، شاید مهمانداری هواپیما گزینه‌ی خیلی خوبی برای‌تان باشد. بسته به گستردگی شرکت هواپیمایی، بسیاری از بهترین شرکت‌‌های هواپیمایی دنیا به دنبال مهماندارانی هستند که بتوانند به زبان‌های خارجی صحبت کنند. برای مثال، اگر یک شرکت هواپیمایی پروازهای دائمی از اسپانیا به ایالات متحده داشته باشد، قطعا کسی را ترجیح می‌دهند که بتواند به زبان اسپانیولی صحبت کند.

۵. هماهنگ‌کننده‌ی اصلی

صنعت: سازمان‌های غیرانتفاعی بین‌المللی

سازمان‌های غیرانتفاعی، نظیر سازمان قلم‌های فردا، به رشد و پیشرفت مردم کشورهای سراسر جهان کمک می‌کنند. در بسیاری از این‌گونه کشورها، انگلیسی جزء زبان‌های رسمی نیست. دانستن یک زبان خارجی نظیر اسپانیولی، موقعیت‌تان را در چنین سازمان‌های ارتقا می‌دهد، زیرا این توانایی را دارید تا با آدم‌هایی که نیازمندِ کمک‌تان هستند، صحبت کنید.

۶. تحلیل‌گر یا نماینده‌ی امور بانکی

صنعت: امور مالی و بانکی بین‌المللی

صنعت بانکداری در سراسر جهان گسترده شده است، و در این صنعت باید با‌ آدم‌هایی با کشورها و فرهنگ‌های مختلف معاملات تجاری انجام داد. در این میان، ‌دانستن زبان خارجی می‌تواند هنگام مذاکرات تجاری یا عقد قرارداد شما را در وضعیت مناسبی قرار دهد.

۷. عکاس

صنعت: فیلم و رسانه

عکاسی هنری است فراتر از زبان‌ و نژاد، ولی اگر می‌خواهید بتوانید در سراسر دنیا عکس بگیرید، قطعا باید حداقل یک زبان خارجی بلد باشید. عکاس‌های گردش‌گر باید به زبانی مسلط باشند که بیش‌تر به آن مناطق سفر می‌کنند.

۸. مامور خرید

صنعت: مد

فرقی نمی‌کند میلان باشد، یا بارسلون یا سائوپائولو؛ مُد یک صنعتِ جهانی است، و اگر در این صنعت هستید باید با آدم‌های سراسر جهان و زبان‌های مختلف کار کنید. البته مناسب‌ترین زبان‌ها برای این صنعت اسپانیولی، فرانسوی و ایتالیایی هستند.

۹. مسئول گزینش

صنعت: منابع انسانی

با گسترش و جهانی شدنِ روزافزونِ کسب‌وکار، مدیران به دنبال استخدام کارمندان جدید در شعب‌شان در سراسر جهان هستند. شرکت‌ها دائما در حال ساخت شعبه‌های جدیدی در امریکای جنوبی، اروپا و آسیا هستند. نقش مسئول گزینش برقراری ارتباط با متقاضیان کار و استخدام بهترین کارمندان است.

۱۰. خبرنگار خارجی

صنعت: خبرنگاری

آیا عاشقِ تعریف کردن خبر و قصه هستید؟ آیا آرزو دارید در سراسر جهان سفر کنید و پیام‌های آدم‌های نقاط مختلف جهان را به دیگران برسانید؟

پس خبرنگاری صدای‌تان می‌کند. اگر می‌خواهید بهترین خبرها را جمع‌آوری کنید، باید به زبانی غیر از زبان مادری‌تان یا حتی انگلیسی مسلط باشید؛ به ویژه اگر بخواهید با افراد محلی مصاحبه کنید.

 

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- امیررضا مصطفایی

نویسنده: شان کیم

منبع: لایف‌هک

موضوع محوری:

زبان خارجی

مطالب مرتبط
بازگشایی دفتر تجاری فرانسه
موفق ترین کشور دنیا در گردشگرى
گزارش شاخص رفاه : ۲۶ مرفه ترین کشور دنیا
ایران و فرانسه آماده‌‌ی امضای ۱۰ سند همکاری
پاریس به خاک و خون کشیده شد/ جزییات ۱۱سپتامبر داعش در فرانسه
نخست‌وزیر فرانسه: حملات بیشتری نه تنها در فرانسه بلکه در اروپا در پیش است
۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶
۱۰ بهترین کشور برای تحصیل در ۲۰۱۷
۱۰ کشور با بیشترین میراث جهانی یونسکو
۱۰ صنعتی ترین کشور جهان
ماکرون : فرانسه در آستانه یک رنسانس بزرگ است
۱۴ بهترین خواص پرتقال ماندارین برای سلامتی، پوست و مو

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی